Knihy, časopisy
2014 15.04

knihy casopisy doporucujeme : slunicko 01 sl 0414 150x150 Časopis Sluníčko 04/2012Dubnové Sluníčko je věnované Velikonocům. Čtenáři zde najdou velikonoční čtení, luštění a spoustu tipů na jarní vyrábění. V tomto čísle začíná velká vystřihovánka na pokračování, domeček pro skřítky, který si budou moci děti v každém čísle přistavovat. Jako první si vystřihnou kuchyňku a samotné skřítky.
Celý článek »

publikoval(a)


2014 11.04

knihy casopisy : na silnici bezpecne Informatorium 3 8 SPECIÁL1/2014  Na silnici bezpečněPracovní sešit věnovaný dopravní výchově předškoláků a mladších školáků nabízí hry, úkoly i poučení o tom, jak se chovat na silnici, doplněné půvabnými obrázky. Pracovní listy jsou plné úkolů, aktivit, hádanek a ponaučení o pravidlech chování na silnici a můžete je snadno kopírovat pro celou třídu.

Autorkou textu je Marie Těthalová a pracovní listy a ilustrace jsou dílem výtvarnice Patricie Koubské.
Celý článek »

publikoval(a)

2014 09.04

knihy casopisy : gulliverovy cesty audiokniha pro deti Gulliverovy cesty – AUDIOKNIHA pro dětiSlavný příběh odvážného Lemuela Gullivera, který na svých cestách navštěvuje podivuhodné kraje, kde žijí lidé velcí jako obři nebo naopak maličcí jako prst. Text je převyprávěn tak, aby mu snadno porozuměly i malé děti. Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem, jako pohádka před spaním nebo pro přípravu do školy.
Celý článek »

publikoval(a)

2014 06.04

knihy casopisy : spl 22 celkovy rozvoj s durazem na pripravu do skoly ŠPL 22  Celkový rozvoj s důrazem na přípravu do školyDvojice zkušených autorek připravila soubor pracovních listů s komplexním a podrobným zadáním, které přinášejí množství nápadů na činnosti, tipy na motivaci k těmto činnostem, úkoly a otázky pro další možné rozvíjení uvedených motivů. Zadání uvádí potřebné pomůcky a zvolené cíle, činnosti se vyváženě věnují rozvoji slovní zásoby a Celý článek »

publikoval(a)


2014 04.04

knihy casopisy : drak natlucnos Drak NatlučnosTahle pohádka začíná leností a nepořádkem. Nic vám to neříká? Že ji číst nebudete!? Tak to o hodně přijdete. Zbavit se lenosti a uklidit nepořádek v pohádkové říši je totiž pořádné dobrodružství.

Obr Bonifác nehlídá poklady, ale chce se stát básníkem. Vodník Kapička se věnuje vědeckému pokusu – vynalézá kapra obojživelníka a ježibaba Máryčára je tak lenivá, že jí chaloupka zarůstá mechem. Celý článek »

publikoval(a)

2014 25.03

knihy casopisy : spl 21 ŠPL 21  Grafomotorické pohádkyPracovní sešit předkládá soubor pracovních listů zaměřených na rozvoj dovedností připravujících budoucího školáka na psaní:

 • uvolnění ruky,
 • procvičení tahů po naznačených liniích,
 • dokreslování.

Každý pracovní list je doprovázen krátkou autorskou pohádkou, která nabízí přirozenou motivaci pro cílenou práci s pracovním listem, dále motivy na doplňující úkoly s inspirací pro činnosti související s rozvojem grafomotorických schopností – cvičení pro hmat, jemnou motoriku, uvolňující cviky. Doplněny jsou také otázky a stručné tipy na další možnou práci s pohádkou – porozumění slyšenému textu, procvičení vyjadřování, logického myšlení, pozornosti, paměti.
Celý článek »

publikoval(a)

2014 17.03

knihy casopisy : vesele rikanky o zviratkach Veselé říkanky o zvířátkáchHravé a vtipné říkanky s půvabnými ilustracemi obohatí slovní zásobu a pobaví děti, rodiče i učitele.
Celý článek »

publikoval(a)

2014 12.03

knihy casopisy : slunicko 01 sl 0314 150x150 Časopis Sluníčko 03/2012S březnovým Sluníčkem se vydáme za koníky – na dostihy, na louku i do kovárny. Pro čtenáře je připravena spousta zábavných úkolů a vystřihovánek. Nechybí ani veselé puzzle se zvířátky nebo tip na výrobu střapatého koníka.
Celý článek »

publikoval(a)

2014 11.03

knihy casopisy : prvni cteni se samolepkami v prirode První čtení se samolepkami – V příroděCo všechno se dá dělat v přírodě? Vydej se tam s novými kamarády a uvidíš! V příběhu pod obrázkem jsou některá slova zvýrazněna. Najdi k nim správnou samolepku a nalep ji na vhodné místo do obrázku. Nálepky můžeš odlepovat a přilepovat opakovaně.

Hraní se samolepkami, během kterého si děti procvičují čtení a postřeh.
Celý článek »

publikoval(a)

2014 23.02

knihy casopisy : krtek a hodiny KRTEK a hodinyVíš, co všechno Krtek prožívá během jediného dne? Každý den čeká Krtka i jeho kamarády spousta dobrodružství! Od samého rána až do večera se toho přece děje tolik zajímavého! Pojď se na to společně s kamarády podívat a na hodinách si ukazujte čas.
Celý článek »

publikoval(a)