Předškoláci – omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Mon, 12 Aug 2019 11:05:56 +0000 cs-CZ hourly 1 7219432 Podzimní šablony – ježek http://www.predskolaci.cz/podzimni-sablony-jezek/7299 http://www.predskolaci.cz/podzimni-sablony-jezek/7299#respond Sat, 10 Aug 2019 11:18:08 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=7299 Ježek a houby jako podzimní šablona k vytisknutí. S vytřihováním je potřeba pomoci (dbát na bezpečnost!), ale vymalování již zvládnou šikovné děti sami.

The post Podzimní šablony – ježek appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Ježek a houby jako podzimní šablona k vytisknutí. S vytřihováním je potřeba pomoci (dbát na bezpečnost!), ale vymalování již zvládnou šikovné děti sami.

The post Podzimní šablony – ježek appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/podzimni-sablony-jezek/7299/feed 0 7299
Strašidelný závěs http://www.predskolaci.cz/strasidelny-zaves/11817 http://www.predskolaci.cz/strasidelny-zaves/11817#respond Sun, 28 Jul 2019 08:20:22 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=11817 Pomůcky: červená široká stuha, lepidlo, obrázky strašidel, vylisované listy, nůžky Popis: Děti si vystřihnou strašidýlka a společně s listy je nalepí na širokou stuhu.

The post Strašidelný závěs appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Pomůcky: červená široká stuha, lepidlo, obrázky strašidel, vylisované listy, nůžky

Popis: Děti si vystřihnou strašidýlka a společně s listy je nalepí na širokou stuhu.

The post Strašidelný závěs appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/strasidelny-zaves/11817/feed 0 11817
Beruška http://www.predskolaci.cz/beruska-9/17494 http://www.predskolaci.cz/beruska-9/17494#respond Sun, 28 Jul 2019 07:16:48 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=17494 Jedna, dvě, tři čtyři, pět, leť beruško poznat svět! Brzy se mi zase vrať, ať já můžu spočítat, tvoje tečky na křídlech. Přiletěla od sluníčka, pak mi sedla do dlaně: „Pět jich nosím na kabátku, dvě mám ještě schované“. „Já jsem ještě malinká, ne jak moje maminka!“ „Ještě počkej, jen pár dní sluníčko mi vykouzlí, […]

The post Beruška appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Jedna, dvě, tři čtyři, pět,
leť beruško poznat svět!
Brzy se mi zase vrať,
ať já můžu spočítat,
tvoje tečky na křídlech.

Přiletěla od sluníčka,
pak mi sedla do dlaně:
„Pět jich nosím na kabátku,
dvě mám ještě schované“.

„Já jsem ještě malinká,
ne jak moje maminka!“
„Ještě počkej, jen pár dní
sluníčko mi vykouzlí,
ty dvě co mi schází ještě,
budu i já sedmitečné!“

Pohádka z elektronické knihy pro předškoláky
Kamila Urbanová

The post Beruška appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/beruska-9/17494/feed 0 17494
Při čištění zoubků http://www.predskolaci.cz/pri-cisteni-zoubku/526 http://www.predskolaci.cz/pri-cisteni-zoubku/526#respond Mon, 22 Jul 2019 11:28:27 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=526 Šup, kartáčku, do chaloupky, vyčistíme všechny zoubky! Proč by byla pusa smutná? Sladká pasta zoubkům chutná!

The post Při čištění zoubků appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Šup, kartáčku, do chaloupky,
vyčistíme všechny zoubky!
Proč by byla pusa smutná?
Sladká pasta zoubkům chutná!

The post Při čištění zoubků appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/pri-cisteni-zoubku/526/feed 0 526
Slunečnice http://www.predskolaci.cz/slunecnice-3/20519 http://www.predskolaci.cz/slunecnice-3/20519#respond Sun, 21 Jul 2019 14:58:22 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=20519 Kulaté a celé žluté, sluníčko to ale není! Kdo ví, děti, co to bude? Tmavý kout moc neocení. Otáčí se za sluníčkem, dlouhá kytka zářivá, když je vítr, naklání se, včelky k sobě vábívá. Že to bude slunečnice? Výborně! No, je to tak! Krásná, žlutá tanečnice, co je vidět v zahradách. Dagmar Tomášková

The post Slunečnice appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Kulaté a celé žluté,
sluníčko to ale není!
Kdo ví, děti, co to bude?
Tmavý kout moc neocení.

Otáčí se za sluníčkem,
dlouhá kytka zářivá,
když je vítr, naklání se,
včelky k sobě vábívá.

Že to bude slunečnice?
Výborně! No, je to tak!
Krásná, žlutá tanečnice,
co je vidět v zahradách.

Dagmar Tomášková

The post Slunečnice appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/slunecnice-3/20519/feed 0 20519
Třídní projekty v mateřské škole http://www.predskolaci.cz/tridni-projekty-v-materske-skole/26612 http://www.predskolaci.cz/tridni-projekty-v-materske-skole/26612#respond Tue, 18 Jun 2019 18:16:00 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26612 Publikace se zaměřuje na problematiku plánování rozvoje dítěte v souladu s individualizací předškolního vzdělávání. Vychází z teorie projektové výuky a integrované tematické výuky ve shodě s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Teoretická východiska jsou doplněna řadou praktických příkladů. Jednotlivé kroky vedoucí k vytvoření krátkodobého projektu vzdělávání dětí v mateřské škole jsou doplněné o […]

The post Třídní projekty v mateřské škole appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Publikace se zaměřuje na problematiku plánování rozvoje dítěte v souladu s individualizací předškolního vzdělávání. Vychází z teorie projektové výuky a integrované tematické výuky ve shodě s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Teoretická východiska jsou doplněna řadou praktických příkladů. Jednotlivé kroky vedoucí k vytvoření krátkodobého projektu vzdělávání dětí v mateřské škole jsou doplněné o fázi realizace vzdělávání, ale i hodnocení jak průběhu, tak ukončení projektu.
Kniha je určena učitelům a ředitelům mateřských škol, ale i studentům SPgŠ a studentům VŠ oboru Učitelství pro mateřské školy a Předškolní pedagogika. Mohou ji využít také učitelé vysokých i středních škol oborů zaměřených na předškolní vzdělávání.

PhDr. Zora Syslová, Ph.D., a Mgr. Lucie Štěpánková jsou vysokoškolské pedagožky s předchozí pedagogickou praxí v mateřské škole.

Ukázka z knihy

K zakoupení zde: Třídní projekty v mateřské škole

The post Třídní projekty v mateřské škole appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/tridni-projekty-v-materske-skole/26612/feed 0 26612
Když se řekne ROZCVIČKA http://www.predskolaci.cz/kdyz-se-rekne-rozcvicka/26611 http://www.predskolaci.cz/kdyz-se-rekne-rozcvicka/26611#respond Sat, 15 Jun 2019 18:15:58 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26611 Kniha nabízí nové náměty pro vedení pohybových aktivit – metodický zásobník cviků pro nácvik a rozvoj pohybových dovedností, zásobník pohybových her a pohádkových cvičení. Ukazuje, jakým způsobem se dá využít pohybová aktivita k celkovému rozvoji dítěte – propojení s psychikou (rozvoj koncentrace, myšlení, představivosti, fantazie), rozvoj sociálních dovedností (zejména v tématu Jak se cvičí pohádka), […]

The post Když se řekne ROZCVIČKA appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Kniha nabízí nové náměty pro vedení pohybových aktivit – metodický zásobník cviků pro nácvik a rozvoj pohybových dovedností, zásobník pohybových her a pohádkových cvičení. Ukazuje, jakým způsobem se dá využít pohybová aktivita k celkovému rozvoji dítěte – propojení s psychikou (rozvoj koncentrace, myšlení, představivosti, fantazie), rozvoj sociálních dovedností (zejména v tématu Jak se cvičí pohádka), rozvoj hrubé a jemné motoriky. Jejím cílem je přinést obecnou informaci, aby se jednotlivá cvičení mohla dobře přizpůsobit konkrétním požadavkům pedagoga na věk dětí, se kterými pracuje, na aktuální školní a třídní vzdělávací plán. Kniha též obsahuje informace o psychomotorickém vývoji dětí od narození do sedmi let a odchylkách od normálu.

Knihu využijí pedagogové mateřských škol a zájmových aktivit pro předškolní děti.

Mgr. Vladimíra Ottomanská vystudovala předškolní a speciální pedagogiku a také FTSV. Řadu let působila jako učitelka MŠ a v současné době je ředitelkou MŠ Ottománek. Také je lektorkou hatja jógy pro dospělé.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Když se řekne ROZCVIČKA

The post Když se řekne ROZCVIČKA appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/kdyz-se-rekne-rozcvicka/26611/feed 0 26611
Cesta do pohádky http://www.predskolaci.cz/cesta-do-pohadky/26610 http://www.predskolaci.cz/cesta-do-pohadky/26610#respond Wed, 12 Jun 2019 18:15:56 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26610 Cílem této knihy je ukázat jednu z možností, jak propojit literární předlohu a metody dramatické výchovy při práci s předškolními dětmi. Inspiruje k tomu, jak učit děti a dospělé hledat společnou cestu k příběhům, pohádkám, poezii, dramatické výchově, ale hlavně k životu právě přes pohádkové hrdiny, jejich svět a problémy a také přes tvorbu a realizaci […]

The post Cesta do pohádky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Cílem této knihy je ukázat jednu z možností, jak propojit literární předlohu a metody dramatické výchovy při práci s předškolními dětmi. Inspiruje k tomu, jak učit děti a dospělé hledat společnou cestu k příběhům, pohádkám, poezii, dramatické výchově, ale hlavně k životu právě přes pohádkové hrdiny, jejich svět a problémy a také přes tvorbu a realizaci literárně-dramatických projektů.

Kniha nabízí postup při plánování vlastních projektů, zabývá se výběrem literatury, prací s textem, volbou cílů, metod a her. Také představuje několik již realizovaných projektů, které popisují konkrétní činnosti a situace, reflektují průběh, líčí reakce dětí. Projekty jsou doplněné ukázkami grafických listů.

Kniha je určená pedagogům předškolní výchovy, zejména učitelkám a učitelům mateřských škol, ale i dalším, kteří se zajímají o práci s předškolními dětmi. Chce podpořit každého, kdo si rád hraje, čte a hledá inspiraci, jak vše využít v praxi.

MgA. Jitka Míčková pracuje jako učitelka MŠ, vede dramatické kroužky pro předškolní děti a děti z 1. stupně ZŠ, lektoruje a tvoří vzdělávací dílny divadla Minor (od roku 2016) a workshopy nadace Post Bellum. Je zakladatelkou a členkou divadla Na háčku zaměřeného na představení pro předškolní děti, kde tvoří také dramaticko-vzdělávací dílny navazující na jednotlivé inscenace.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Cesta do pohádky

The post Cesta do pohádky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/cesta-do-pohadky/26610/feed 0 26610
Koukání přes barevné sklíčko http://www.predskolaci.cz/koukani-pres-barevne-sklicko/504 http://www.predskolaci.cz/koukani-pres-barevne-sklicko/504#respond Wed, 12 Jun 2019 11:22:17 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=504 Koukám se, koukám přes kousek sklíčka, pod sukně loukám i do sluníčka. Nahlídnu do šnečích domečků, sáhnu si berušce na tečku, do myší díry se vsoukám… Koukám se, koukám přes kousek sklíčka do sluníčka.

The post Koukání přes barevné sklíčko appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Koukám se, koukám
přes kousek sklíčka,
pod sukně loukám
i do sluníčka.

Nahlídnu do šnečích domečků,
sáhnu si berušce na tečku,
do myší díry se vsoukám…

Koukám se, koukám
přes kousek sklíčka
do sluníčka.

The post Koukání přes barevné sklíčko appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/koukani-pres-barevne-sklicko/504/feed 0 504
Ve škole se dějou věci! http://www.predskolaci.cz/ve-skole-se-dejou-veci/26607 http://www.predskolaci.cz/ve-skole-se-dejou-veci/26607#respond Sun, 09 Jun 2019 17:52:40 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26607 Kolem domu Hedvičiných rodičů projíždí záhadný autobus. Hedvika s maminkou si nejprve myslí, že to lupiči obhlížejí terén! Když se ukáže, že je to obyčejný školní autobus, znamená to, že začátek školního roku je na spadnutí. A začnou se dít věci! Hedvika s Lindou mají jen a jen dobré úmysly, ale většinou se to nějak zvrtne a […]

The post Ve škole se dějou věci! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Kolem domu Hedvičiných rodičů projíždí záhadný autobus. Hedvika s maminkou si nejprve myslí, že to lupiči obhlížejí terén! Když se ukáže, že je to obyčejný školní autobus, znamená to, že začátek školního roku je na spadnutí. A začnou se dít věci!

Hedvika s Lindou mají jen a jen dobré úmysly, ale většinou se to nějak zvrtne a všechno dopadne docela jinak. Kdo může za to, že spolužačka se tak vžila do role splašeného koně, že ji musely zavřít do přístěnku, aby se uklidnila, a pak na ni zapomněly? Proč plní tatínek knedlíky ohavnostmi a dědeček s babičkou se ještě k tomu olizují až za ušima? Jak má malá holčička vědět, co to znamená ostříhat na ježka? A jak se Hedvika může radovat ze stolní hry, když je tak děsivá, že ji nemůže hrát? O tom, že mýdlo v limonádě není zrovna nejvhodnější přísada, ani nemluvě.

Autentická, upřímná a nepřikrášlená severská knížka pro děti potěší čtenáře každého věku.

Frida Nilsson je švédská autorka knížek a rozhlasových her pro děti. V Portále vyšly její knihy Gorila a já, Piráti z ledového moře a Vránova neuvěřitelná dobrodružství.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Ve škole se dějou věci!

The post Ve škole se dějou věci! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/ve-skole-se-dejou-veci/26607/feed 0 26607