Předškoláci – omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Mon, 24 Oct 2016 14:12:46 +0000 cs-CZ hourly 1 7219432 LEGO NINJAGO a LEGO Star Wars zvou předškoláky na fantastická dobrodružství http://www.predskolaci.cz/lego-ninjago-a-lego-star-wars-zvou-predskolaky-na-fantasticka-dobrodruzstvi/25374 http://www.predskolaci.cz/lego-ninjago-a-lego-star-wars-zvou-predskolaky-na-fantasticka-dobrodruzstvi/25374#respond Mon, 24 Oct 2016 14:12:27 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25374 Čísla nelžou. A ta, co jsou spojená se stavebnicemi LEGO, doslova ohromí. Vždyť každou minutu se po celém světě prodá na 400 sad s touto slavnou stavebnicí. Milují je děti a milují je i dospělí. Určitě si pamatujete, jakou radost udělala hračka vám, když jste ji objevili pod stromečkem. A je jedno, zda to byla jednoduchá figurka policisty nebo třeba pracovníka na stavbě vysokého domu. LEGO je prostě LEGO. A na co se mohou těšit vaše děti?

I když se doba mění a často si i říkáme, že ji ne vždy rozumíme, princip hry s LEGO kostkami je stejné: podněcovat dětskou fantazii a dávat jí dostatek impulzů k jejímu rozvíjení. A samozřejmě učit děti své příběhy a hry realizovat a tím získávat manuální dovednosti, pečlivost, trpělivost i umění spolupráce. To když se do her pustí se sourozenci, kamarády nebo rovnou i s vámi. Prostě se vším, co se s LEGO naučí, se ani v pozdějším věku neztratí.

Opravdu malé dítě si do sytosti vyhraje i s jedinou obyčejnou starou kostkou LEGO, která byla původně dokonce jen ze dřeva. Dnešní předškoláci by si ale se dřevěnou hračkou už jen těžko vystačili. Proto na ně s LEGO čekají dobrodružství s jinačími hrdiny.

75129_box5_in

V LEGO Star Wars odrazíte útok Impéria

Nejslavnější filmová sága všech dob má s LEGO mnoho společného. Má fanoušky mezi dětmi i mezi dospělými. A jak je nekonečný Vesmír a vzdálenosti mezi galaxiemi, kde se příběh o boji Dobra se Zlem odehrává, je nekonečně i variací her, co si děti mohou s LEGO Star Wars vymýšlet. Děti si mohou vybrat ze všech hlavních hrdinů, kteří se straně Temné strany síly postavili, ale i z bojovníků lorda Darth Vadera.

Tomu se postaví ve všech klasických i nově vymyšlených bitvách se spoustou kosmických lodí a vznášedel. A porazí ho díky důvtipu i pomocí slavného laserového meče. Že je třeba se Zlu postavit, učí i další sada stavebnice LEGO.

70603_box5_in

LEGO NINJAGO zachrání svět

Proti zlým silám se děti postaví i pomocí hrdinů z televizního seriálu. Během své hry potkají gigantické roboty, vydají se do džungle pro tajuplnou čepel, narazí na kouzelné draky i vesmírné piráty. A samozřejmě, stanou se statečnými nindži a mistry Spinjitzu. Ve světě nindžů není místo pro osamělé hrdiny. Proto hra s LEGO NINJAGO láká hře s kamarády. Děti tak učí spolupráci s přáteli, pomáhají budovat dětskou partu. A mezi svými kamarády se naučí schopnosti postavit se i za ostatní.

LEGO Star Wars i LEGO NINJAGO jsou prostě kouzelný klíček k brance do světa fantazie. Jaké příběhy díky ní prožijí, to už záleží ale i na dětech. Star Wars nebo ninžové? Pomozte dětem tou brankou projít.

 

]]>
http://www.predskolaci.cz/lego-ninjago-a-lego-star-wars-zvou-predskolaky-na-fantasticka-dobrodruzstvi/25374/feed 0 25374
Malý kouzelník http://www.predskolaci.cz/maly-kouzelnik/25364 http://www.predskolaci.cz/maly-kouzelnik/25364#respond Sun, 23 Oct 2016 23:19:39 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25364 Kouzelnická knížka je určena pro ty úplně nejmenší kouzelníky. Slavný kouzelník Pavel Kožíšek si pro ně připravil malý výlet do jinak přísně střeženého zákulisí světa kouzel a magie. Všechna kouzla jsou vybrána tak, aby je děti s pomocí rodičů nebo staršího kamaráda samy zvládly. Ke kouzlení nejsou zapotřebí žádné speciální kouzelnické rekvizity, vše, s čím se budeme, čarovat najde každý doma nebo si snadno obstaráte.

Knížku doprovázejí ilustrace Libora Drobného, z nichž malí adepti čar a kouzel snadno pochopí, jak na to, a během chvilky se stanou opravdovými kouzelníky. Součástí knihy je i volná vstupenka do Divadla kouzel Pavla Kožíška!

Pavel Kožíšek je populární český kouzelník, mistr republiky i světa v kouzelnickém umění, pořadatel celé řady iluzionistických akcí pro děti i dospělé a účastník stovek televizních show doma i v zahraničí.

Ukázky z knihy
K zakoupení zde: Malý kouzelník

Ke knize také doporučujeme
Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho
Piráti z Ledového moře
Herkules a strašidla
Gorila a já

]]>
http://www.predskolaci.cz/maly-kouzelnik/25364/feed 0 25364
Povídám, povídám pohádku http://www.predskolaci.cz/povidam-povidam-pohadku-2/25361 http://www.predskolaci.cz/povidam-povidam-pohadku-2/25361#respond Fri, 21 Oct 2016 00:14:31 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25361 Pracovní sešit pro rozvoj vyjadřovacích dovedností předškoláků

Cílem pracovního sešitu je podpořit a rozvíjet vyjadřovací schopnosti zejména u předškolních dětí, lze ho však využít i v prvních ročnících základní školy. Ke správnému vývoji řeči je zapotřebí přiměřený dostatek podnětů. Patří k nim především tvorba vět podle obrázků a vyprávění příběhů a pohádek. Všechny pracovní listy jsou proto založené na jednoduchých, dobře známých pohádkách, rozkreslených do jednotlivých výjevů umístěných v rámečcích. Děti si nejprve s dospělým přečtou pohádku, vystřihnou ji a s dopomocí skládají, posléze se příběh pokoušejí převyprávět vlastními slovy. Kromě vyjadřovacích schopností si tak procvičují i správné chápání časové souslednosti (serialitu) a lépe vnímají příčinu a následek, což podporuje plynulé čtení.

Markéta Mlčochová je učitelkou na ZŠ, řadu let učila v MŠ. V Portále vydala ŠPL 1, 2, 3, 10 a Neobyčejný rok předškoláka.

Ukázky z knihy
K zakoupení zde: Povídám, povídám pohádku

Také doporučujeme související knihy a pracovní sešity:
Výtvarné práce s pohádkami, Pohádkové tvoření, ŠPL 17 – Hrajeme si, kreslíme a počítáme s pohádkami

]]>
http://www.predskolaci.cz/povidam-povidam-pohadku-2/25361/feed 0 25361
Kdo tady má tykadla http://www.predskolaci.cz/kdo-tady-ma-tykadla/25353 http://www.predskolaci.cz/kdo-tady-ma-tykadla/25353#respond Tue, 18 Oct 2016 00:58:43 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25353 Soubor vět s obrázky k nacvičování a upevňování výslovnosti hlásek T, D, N, L.

Výslovnost hlásek T, D, N, L může činit potíže předškolním, ale i starším dětem. Přetrvávají-li potíže dlouhodobě, je nutné vyhledat pomoc odborníka, který posoudí stav mluvidel dítěte nebo dospělého klienta, jeho individuální vývoj a zvolí správný postup nácviku hlásek.
Hlásky T, D, N, L se nacvičují pod vedením logopeda a automatizují se postupně ve slovech a pak ve větách. Publikace obsahuje soubor vět s těmito hláskami v různých pozicích ve slovech a ve větách.

Kniha není návodem, jak hlásky T, D, N, L vyvozovat, je pomůckou pro upevňování těchto hlásek v řeči s možnostmi dalšího využití v jazykové oblasti. Každá věta je doplněna obrázkem, který motivuje děti k opakování a dotváření věty a slouží k samostatnému rozvíjení vět a slovní zásoby.

Irena Klimková je klinická logopedka. Je autorkou knih Trpaslík v trávě spí, soubor vět s obrázky k nacvičování a upevňování výslovnosti hlásek R a Ř (Portál, 2013) a Co to tady cinká, soubor vět s obrázky k nacvičování a upevňování výslovnosti hlásek C, S, Z a Č, Š, Ž (Portál, 2014).

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Kdo tady má tykadla

Související tituly: Jak si hraje obr s blechou, Říkanky pro rozvoj řeči,  Říkanky pro upevnění hlásek Č,Š,Ž a další

]]>
http://www.predskolaci.cz/kdo-tady-ma-tykadla/25353/feed 0 25353
Podzim http://www.predskolaci.cz/podzim-10/17640 http://www.predskolaci.cz/podzim-10/17640#respond Sat, 15 Oct 2016 19:27:45 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=17640 Srpen končí, škola vítá,
v ranní mlze slunce svítá,
léto dřímá, teplo mizí,
všechna úroda se sklízí.

Listí žloutne, barvou hýří,
vlaštovčí let na jih míří,
slunce z výšky smutně kouká,
studený k nám vítr fouká.

Lesy pestrou barvou hrají,
listí padá v celém kraji,
kateřinky ještě krátce,
pokvetou nám na zahrádce.

Často prší, den se krátí,
zimní čas se zase vrátí,
podzimní slunce za mraky zapadá,
k zimnímu spánku krajina upadá.

Říkanka z elektronické knihy pro předškoláky
Alena Chudobová

]]>
http://www.predskolaci.cz/podzim-10/17640/feed 0 17640
Malíř podzim http://www.predskolaci.cz/malir-podzim/7981 http://www.predskolaci.cz/malir-podzim/7981#respond Sat, 15 Oct 2016 09:10:14 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=7981 Nejlepší malíř je podzim…
Štětce nemá! Maluje.
To ti mámo, povím
s barvičkami čaruje.
Já chci také čarovat,
draka budu malovat.

]]>
http://www.predskolaci.cz/malir-podzim/7981/feed 0 7981
Podzimní tvoření – koláž z listí http://www.predskolaci.cz/podzimni-tvoreni-kolaz-z-listi/15378 http://www.predskolaci.cz/podzimni-tvoreni-kolaz-z-listi/15378#respond Sat, 15 Oct 2016 06:52:36 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=15378 Nasbírejte venku s dětmi barevné listí, zapojte jejich fantasii a představivost.

dokreslování - dle fantasie zvířátka - myš postavičky - rodina

houba kohout krava lev liska motyl myska 2 myska oslik ovce papousek pav - z boku pav - zepredu postavicky ptak puma slon sova strom tucnak zaba zelva
Zdroje: dreamkidland.cn | atelierpourenfants.blogspot.com | naturedetectives.org.uk

]]>
http://www.predskolaci.cz/podzimni-tvoreni-kolaz-z-listi/15378/feed 0 15378
Podzimní tvoření s dětmi – barevné listí http://www.predskolaci.cz/podzimni-tvoreni-s-detmi-barevne-listi/15501 http://www.predskolaci.cz/podzimni-tvoreni-s-detmi-barevne-listi/15501#respond Sat, 15 Oct 2016 06:33:52 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=15501 Vytvořte si s dětmi … barevné dekorace z modelovací hmoty na zavěšení, dokreslete druhou polovinu obrázku, vytvořte podzimní strom s pestrobarevným listím – otisky rukou.

listy z modelovací hmoty dokreslování listů listy - otisky rukou ]]>
http://www.predskolaci.cz/podzimni-tvoreni-s-detmi-barevne-listi/15501/feed 0 15501
Jak Nepořádníček naučil děti uklízet http://www.predskolaci.cz/jak-neporadnicek-naucil-deti-uklizet/25338 http://www.predskolaci.cz/jak-neporadnicek-naucil-deti-uklizet/25338#respond Wed, 12 Oct 2016 00:09:17 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25338 jak-neporadnicek-naucil-deti-uklizetChcete, aby si vaše dítě uklízelo pokoj samo a s radostí? Pořiďte mu Nepořádníčka! Uklízet? To slovo Anička a Honzík slyší velmi neradi. Když se však v jejich dětském pokojíčku zjeví malé strašidýlko Nepořádníček, přihodí se něco neuvěřitelného. Stane se zázrak! Nudný úklid se promění v prima hru plnou legrace a zábavy.

Obrázková knížka plná překvapení, která pomůže dětem pochopit, že úklid není nic, čemu se musí vyhýbat. Když se na to totiž jde chytře a s vtipem, může dětský pokojíček ovládnout rodiči tolik uctívaný POŘÁDEK!

K zakoupení zde: www.fragment.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/jak-neporadnicek-naucil-deti-uklizet/25338/feed 0 25338
Ledové království – Knížka na celý rok 2017 http://www.predskolaci.cz/ledove-kralovstvi-knizka-na-cely-rok-2017/25335 http://www.predskolaci.cz/ledove-kralovstvi-knizka-na-cely-rok-2017/25335#respond Sat, 08 Oct 2016 00:07:31 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25335 ledove-kralovstvi-knizka-na-cely-rokNová dávka příběhů a zábavy. Vítej opět v Ledovém království! V této knize se nejprve seznámíš s hlavními postavami a potom si přečteš krásný příběh o ledových kouzlech. Máme pro tebe i plno hádanek a doplňovaček, kreslené komiksy, omalovánky, pár návodů na zhotovení pěkných dekorací a dokonce i hry. Ve společnosti Anny, Elsy, Kristoffa, Olafa a Svena se určitě nudit nebudeš!

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/ledove-kralovstvi-knizka-na-cely-rok-2017/25335/feed 0 25335