Předškoláci – omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Fri, 09 Mar 2018 21:14:50 +0000 cs-CZ hourly 1 7219432 Pedagogická diagnostika v MŠ http://www.predskolaci.cz/pedagogicka-diagnostika-v-ms/26175 http://www.predskolaci.cz/pedagogicka-diagnostika-v-ms/26175#respond Fri, 09 Mar 2018 21:14:50 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26175 Práce s portfoliem dítěte Kniha se zaměřuje na problematiku pedagogické diagnostiky jako východiska individualizovaného předškolního vzdělávání. Teorie je doplněna praktickými příklady z praxe v mateřské škole. Cenná je kapitola věnovaná přechodu dítěte z mateřské do základní školy, respektive školní zralosti. Přínosem je prakticky pojaté téma vedení portfolií dětí obohacené o zkušenosti s vedením portfolia dítěte […]

The post Pedagogická diagnostika v MŠ appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Práce s portfoliem dítěte
Kniha se zaměřuje na problematiku pedagogické diagnostiky jako východiska individualizovaného předškolního vzdělávání. Teorie je doplněna praktickými příklady z praxe v mateřské škole. Cenná je kapitola věnovaná přechodu dítěte z mateřské do základní školy, respektive školní zralosti. Přínosem je prakticky pojaté téma vedení portfolií dětí obohacené o zkušenosti s vedením portfolia dítěte v zahraničí. Publikace obsahuje základní témata týkající se pedagogické diagnostiky, jakými jsou zásady, metody a proces diagnostikování včetně nejčastějších chyb, které se při zjišťování informací o dětech objevují.

Kniha je určena učitelům a ředitelům mateřských škol, ale i studentům SPgŠ a studentům VŠ oboru Učitelství pro mateřské školy a Předškolní pedagogika. Mohou ji využít také učitelé vysokých i středních škol oborů zaměřených na předškolní vzdělávání.

PhDr. Zora Syslová, Ph.D., působí jako odborná asistentka katedry primární pedagogiky na PedF MUNI. Řadu let působila jako učitelka a ředitelka MŠ, má rozsáhlou publikační činnost, vede semináře a letní školy pro učitelky MŠ.

Doc. Mgr. Jana Kratochvílová, Ph.D., působí jako docentka katedry primární pedagogiky na PedF MUNI. Pracovala jako učitelka základní školy. Má bohatou publikační činnost.

PhDr. Táňa Fikarová, Ph.D., vystudovala jednooborovou psychologii na FF MU. Dlouhodobě se věnuje výuce diagnostiky (zejména projektivních metod). Aktuálně pracuje jako odborná asistentka na Pedagogické fakultě MU v Brně a externě spolupracuje s FSS MU. Jako supervizor psychodiagnostických metod spolupracuje s Psychiatrickou nemocnicí Havlíčkův Brod.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Pedagogická diagnostika v MŠ

Pedagogická diagnostika v MŠ – práce s portfoliem

The post Pedagogická diagnostika v MŠ appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/pedagogicka-diagnostika-v-ms/26175/feed 0 26175
Návod jak chytře hospodařit http://www.predskolaci.cz/navod-jak-chytre-hospodarit/26171 http://www.predskolaci.cz/navod-jak-chytre-hospodarit/26171#respond Sun, 04 Mar 2018 20:21:00 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26171 Máte přehled o tom, kolik vyděláte a kolik peněz každý měsíc z rodinného rozpočtu vydáte? Máte dostatečný příjem na pokrytí všech výdajů? Přinášíme vám návod, jak chytře hospodařit. Plánování rodinného rozpočtu může být občas poněkud složitější, ale díky zdravému rozumu, tužce a papíru to bude hračka. Klíčem k úspěchu je pečlivé sledování příjmů a výdajů. […]

The post Návod jak chytře hospodařit appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>

Máte přehled o tom, kolik vyděláte a kolik peněz každý měsíc z rodinného rozpočtu vydáte? Máte dostatečný příjem na pokrytí všech výdajů? Přinášíme vám návod, jak chytře hospodařit. Plánování rodinného rozpočtu může být občas poněkud složitější, ale díky zdravému rozumu, tužce a papíru to bude hračka. Klíčem k úspěchu je pečlivé sledování příjmů a výdajů.

Důležitá je disciplína

Nedostatek finančních prostředků na nákup věcí lidé velmi často řeší půjčkou. Peníze najednou rodina má, ale na jak dlouho? Často vzniká problém, kdy si rodiny půjčují i na věci, které ve skutečnosti nepotřebují. Příkladem mohou být dovolená či vánoční dárky. Podobné problémy nastávají také při vytváření finančních rezerv. Většina lidí si uvědomuje, jak jsou finanční rezervy důležité, ale málokterá rodina se tím řídí. Odkládat stranou nemusíme nijak závratné sumy. Je však potřebná disciplína, kdy peníze ukládáme a nesáhneme na ně, pouze v nejnutnějších případech. Máte-li na konci měsíce v peněžence prázdno, je na čase začít chytře hospodařit.

1. Sestavte si rodinný rozpočet

Rozpočet tvoří příjmy a výdaje. Rozepsáním obou složek po jednotlivých položkách získáte ucelený přehled o svých financích. Ideálním časovým úsekem je jeden měsíc. Do příjmů je potřeba zahrnout příjmy a výdaje všech členů domácnosti. Nezapomeňte také na alimenty i přídavky na děti. V kolonce výdaje budete mít jistě mnohem více položek. Zaznamenejte zde pravidelné výdaje, které jsou nezbytné, ale i nákupy těch nejméně nezbytných položek. V případě, že jsou vaše finance v plusu, máte štěstí. V případě, že jste v mínusu, je to problém. Je potřeba zredukovat zbytečné výdaje. Stojíte na pokraji dluhové pasti, ze které je těžká cesta ven.

2. Tvořte si rezervy

Máte- li volné peníze, ze kterých chcete tvořit finanční rezervu, je vhodné je uložit na spořící účty a případně také na dlouhodobé spořící produkty, například stavební spoření. Rezervy pak dělte na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Tyto rezervy vám pomohou v případě výpadku příjmů. V ideálním případě by rodina měla mít dlouhodobou finanční rezervu.

3. Je nutná půjčka?

Problém je také často půjčka. V prvé řadě je potřeba zvážit, zda je skutečně nutná. Půjčování je pro mnohé nezbytnou součástí životního stylu. V životě každého dojde na situaci, kdy postrádá finanční prostředky. Na druhou stranu existuje řada institucí, které tento problém umí vyřešit. V případě, že se pro půjčku rozhodnete, zvažte všechna pro a proti a spočítejte si, zda je pro vás rychlá půjčka vhodná.

Čtěte smluvní podmínky

Rozhodně se vyhněte tomu, že okamžitě podepíšete smlouvu, aniž byste si přečetli obchodní podmínky. Rychlá nebankovní půjčka je může mít značně nepřehledné a snadno se tak může stát, že přehlédnete důležitou informaci, například o výši sankcí či termínu splatnosti.

 

Nastavte si správné splácení

I ta nejlevnejší bankovní půjčka vám může způsobit problémy, pokud si správně nenastavíte splácení. Hlídejte si pravidelné splátky, aby byly včas na účtu věřitele. Dostanete-li se do potíží se splácením, řešte je hned. Vždy je nejlepším řešením domluvit se s protistranou na vhodném řešení. Možností může být dočasné snížení či odložení splátek, případně změna splátkového kalendáře, apod.

Vyberte si správného poskytovatele

Velmi důležitý je samozřejmě výběr správného partnera. Vybírat u koho si půjčím, se vám rozhodně vyplatí. Na internetu najdete řadu kalkulaček, které vám rychle a zdarma okamžitě ukážou, která půjčka má jaké výhody a nevýhody a také to tu, jež bude pro vás nejlevnější variantou. Správně vybraná půjčka vám ušetří mnoho starostí.

 

 

The post Návod jak chytře hospodařit appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/navod-jak-chytre-hospodarit/26171/feed 0 26171
Vybíráte oblečení do školky? http://www.predskolaci.cz/vybirate-obleceni-skolky/26158 http://www.predskolaci.cz/vybirate-obleceni-skolky/26158#respond Sun, 18 Feb 2018 16:42:21 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26158 Poprvé stojíte před rozhodováním, co tomu vašemu prckovi (který už tolik vyrostl, že může do školky) vlastně pořídíte do školky. A zjišťujete, že ono to zase až tak jednoduché není. Je totiž potřeba skloubit několik vlastností pořizovaného oblečení do kupy. A na nic nezapomenout! Zjistěte si, co školka vyžaduje Když se na nákup oblečení a […]

The post Vybíráte oblečení do školky? appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>

Poprvé stojíte před rozhodováním, co tomu vašemu prckovi (který už tolik vyrostl, že může do školky) vlastně pořídíte do školky. A zjišťujete, že ono to zase až tak jednoduché není. Je totiž potřeba skloubit několik vlastností pořizovaného oblečení do kupy. A na nic nezapomenout!

Zjistěte si, co školka vyžaduje

Když se na nákup oblečení a obuvi do školky včas zaměříte, rozhodně se s tím poperete dobře. Stačí, aby vámi vybrané oblečení a obuv splňovalo několik základních předpokladů. A většinou vše najdete v požadavcích mateřské školy, kam bude vaše dítě chodit. Požadavky dostanete na první třídní schůzce. Anebo je často najdete i na webu vaší mateřinky.

Zdravotní nezávadnost

Co jistě musí splňovat obuv i oblečení vašich dětí, to je zdravotní nezávadnost. V podmínkách mateřinek se to někdy objeví, někdy ne, Ale je to hlavně v zájmu vašeho dítěte, aby chodilo správně obuté a oblečené.

Stejné je to v případě bezpečnosti, takže minimalizujte šňůrky, řetízky a další ozdobičky na oblečení. A ani nepořizujte nazouváčky ani pantoflíčky. Ani kdyby měly přes patu přendavací přezku (ve stylu Crocs).

Jednoduchá manipulace

Jistě v podmínkách mateřské školy najdete i požadavek na papučky nebo na venkovní tenisky, které si dítě zvládne samo nazout. Ve třídě je přes dvacet dětí a jen jedna, před poledne dvě paní učitelky. Kdyby měla každému dítěti zavazovat tkaničky na botách, ven se nikdy nedostanou. Anebo budou děti kompletně zpocené, než se podaří je doobouvat.

Pořizujte tedy boty přednostně se suchými zipy nebo s přezkami, které dítě bude schopno samo zapínat a rozepínat. CCC obuv například nabízí širokou škálu snadno nazouvacích a sundavacích bačkůrků i tenisek, polobotek a další obuvi.

Snadné nejen obouvání, ale i oblékání

Stejně jako je tomu v případě bot, je nutné i v oblékání paním učitelkám pomoci v tom, že budete dětem dávat takové oblečení, které se snadno obléká i svléká. Pokud má dítě na mikině zip, nevadí, že jej ještě neumí zapnout. To paní učitelky zvládnou během chviličky. Ale třeba knoflíky? To trvá věčnost je zapnout!

Až budete hledat vhodné oblečení, do které se lehce vklouzne a snadno se i zapíná, prohlédněte si Pepco leták. Oblečení je tu levné i praktické, většinou je velká nabídka také v bavlně. Potivějším dětem se poohlédněte třeba po merino vlně nebo po funkčním oblečení. Tím zajistíte, že i když se dítě běháním venku zpotí, nezůstane pak ve studeném mokrém oblečení. Vlna totiž hřeje, i když je mokrá. A funkční prádlo odvede pot do vyšších vrstev.

Náhradní oblečení je nutnost!

Nikdy nezapomínejte ani na balíček náhradního oblečení. Nejde ani tak o to, že se dítě snad mělo počůrat – ve školce se chodí na toaletu velmi pravidelně. Ale o to, že nehoda s vodou, jídlem, venku na blátě se může stát prostě kdykoliv a komukoliv. Tak ať se vaše dítě má ve školce do čeho převléknout.

Pokrývka hlavy v zimě, v létě

Poměrně důležitá je i pokrývka hlavy. V zimě je to automatické a nezapomínáme na ni. Ale v létě se na klobouček, kšiltovku nebo šáteček prostě moc nemyslí. Jenže děti bývají alespoň dvě hodiny venku. A pokud na ně bude pražit při procházce sluníčko, bude zle.

Stejně je potřeba myslet i na nečekané změny počasí. Proto ve školce vždy nechávejte i pláštěnku a gumáky, také mikinu navíc nebo lehkou šusťákovou bundu.

Rukavice na gumu

Je to sice protivné, ale rukavice raději šijte na gumu a provlékněte je rukávem. Když je přivážete k poutku, které je určené pro věšení bundy, bude guma s rukavicemi dobře držet i v kluzké podšívce bundy a rukávů.

Sportovní oblečení

Máte doma malou princeznu, která chce nosit šatičky a sukýnky i do školky? V tom není nejmenší problém. Jen na pobyt venku jí pořiďte sportovní oblečení. Venku se jí totiž bude mnohem lépe pohybovat v teplákové soupravě, při chladnějším počasí v šusťákové soupravě.

Co jí ale jistě vymluvte, je nošení šperků (i když dětských) do školky. Náhrdelníky, řetízky, velké klipsové náušnice, prstýnky a další zdobící vymoženosti by jednak mohly ve školce přijít k úrazu, jednak by ale mohly poranit i vaši princeznu nebo jiné děti.

Jednoduché klikací sponky do vlasů jsou v pořádku, ale náhrdelníky rozhodně ne. S těmi si může vaše princezna hrát, až přijde domů. A můžete si domluvit i návštěvy kamarádek ze školky, které si v domácím prostředí mohou spolu šperky krásně užít. Ve školce k tomu podmínky nejsou a ani nemohou být.

Spinkání

Pokud bude vaše dítě ve školce i spinkat, pořiďte pyžamko a našijte na něj poutka. Rozhodně nepořizujte overaly, ve školce se i v pyžamku chodí na toaletu, což by s overalem bylo jednak nepohodlné a jednak by dítěti mohla být po spaní nepříjemná zima. Pokud je zvyklé na ponožky, dejte mu i spací ponožky. A také mazlíka na snadnější usínání.

Všechny věci je samozřejmě nutné podepsat nebo alespoň vybavit monogramem. Rozhodně to nemusíte vyšívat, stačí vzít permanentní fix anebo fix na textil. A je hotovo. Vše zabalte nejlépe do textilní tašky nebo textilního vaku a jste připraveni odvelet dítě do další etapy jeho života.

 

 

The post Vybíráte oblečení do školky? appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/vybirate-obleceni-skolky/26158/feed 0 26158
Špalíček českých pohádek http://www.predskolaci.cz/spalicek-ceskych-pohadek/26155 http://www.predskolaci.cz/spalicek-ceskych-pohadek/26155#respond Fri, 16 Feb 2018 21:57:22 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26155   Velká kniha, ve které najdete všechny pohádky, na které si jen vzpomenete. Tři zlaté vlasy děda Vševěda, O hloupém Honzovi, Čertova nevěsta a mnoho dalších nestárnoucích pohádek vypravených jedinečnými ilustracemi Miloslava Jágra. Knihu zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.

The post Špalíček českých pohádek appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
 

Velká kniha, ve které najdete všechny pohádky, na které si jen vzpomenete. Tři zlaté vlasy děda Vševěda, O hloupém Honzovi, Čertova nevěsta a mnoho dalších nestárnoucích pohádek vypravených jedinečnými ilustracemi Miloslava Jágra.

Knihu zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.

The post Špalíček českých pohádek appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/spalicek-ceskych-pohadek/26155/feed 0 26155
DigiMAP aneb Jak digitální technologie ovlivňují výuku ve školách http://www.predskolaci.cz/digimap-aneb-jak-digitalni-technologie-ovlivnuji-vyuku-ve-skolach/26140 http://www.predskolaci.cz/digimap-aneb-jak-digitalni-technologie-ovlivnuji-vyuku-ve-skolach/26140#respond Fri, 16 Feb 2018 21:51:20 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26140 Městská část Praha 12 uspořádala dne 18. 1. 2018 konferenci DigiMap v rámci MAP Praha 12 (Místní akční plán rozvoje vzdělávání v Praze 12 a na Libuši) v prostorách budovy Microsoft ČR. Akce se setkala s velkým úspěchem. Účast přesáhla 150 návštěvníků, přítomní hosté byli nejen z celé ČR, ale i ze zahraničí. Konferenci DigiMAP […]

The post DigiMAP aneb Jak digitální technologie ovlivňují výuku ve školách appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Městská část Praha 12 uspořádala dne 18. 1. 2018 konferenci DigiMap v rámci MAP Praha 12 (Místní akční plán rozvoje vzdělávání v Praze 12 a na Libuši) v prostorách budovy Microsoft ČR. Akce se setkala s velkým úspěchem. Účast přesáhla 150 návštěvníků, přítomní hosté byli nejen z celé ČR, ale i ze zahraničí.

Konferenci DigiMAP zahájil radní městské části Praha 12 a poslanec Parlamentu ČR Robert Králíček. Pozornost vzbudil příspěvek velvyslance Estonské Republiky v ČR Sten Schwede, který představil postup digitalizace škol a úřadů v Estonsku. Velký ohlas měla také prezentace Mgr. Jaroslava Fidrmuce, ve které potvrdil, že rozvíjení digitální gramotnosti je jednou z priorit škol v MČ Praha 12 a že i nadále bude pokračovat v koncepčním rozvoji tohoto tématu. Na rozvoj digitalizace ve školách navázal i PhDr. Ondřej Neumajer, odborný garant konference DigiMAP. Ve svém příspěvku upozornil na nutnost změny v přístupu škol k digitalizaci v závislosti na rychlém vývoji digitální techniky a prohlásil, že tento proces se týká nás všech, zejména učitelů.

Mezi přednášejícími a samozřejmě i účastníky byli i učitelé z městské části Praha 12, ve svých příspěvcích předvedli způsoby, jakými zapojují digitální technologie ve výuce. V rámci své přednášky přednesli např. námět, jak efektivně využít mobilní telefony v hodinách (Mgr. Jana Vlková, ZŠ Písnická), či jak zatraktivnit fyzikální pokusy a práci s grafy (Mgr. Petr Polák, ZŠ Rakovského).

Účastníci konference dále ocenili možnost seznámit se s nejmodernějšími technologiemi a metodami výuky, které jsou momentálně v této oblasti v ČR dostupné. Nabitý program konference byl doplněn zajímavou prohlídkou moderní budovy Microsoft ČR, ve které se konference konala.

Velmi oceňujeme i zapojení žáků ze základních škol zřizovaných městskou částí Praha 12, kteří se zúčastnili konference DigiMAP jako zpravodajové.

Záštitu nad konferencí DigiMAP převzala Česká národní koalice pro digitální pracovní místa a Národní ústav pro vzdělávání. Více informací o konferenci naleznete na stránkách MČ Praha 12. https://www.praha12.cz/map-praha-12/d-49094.

Akce byla připravena v rámci projektu MAP Praha 12 registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000068.

The post DigiMAP aneb Jak digitální technologie ovlivňují výuku ve školách appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/digimap-aneb-jak-digitalni-technologie-ovlivnuji-vyuku-ve-skolach/26140/feed 0 26140
Vločky, vločky http://www.predskolaci.cz/vlocky-vlocky/768 http://www.predskolaci.cz/vlocky-vlocky/768#respond Wed, 14 Feb 2018 20:18:01 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=768 Vločky, vločky, bílé peří, blázen každý, kdo vám věří! Bílé vločky, hvězdné nebe, sotva spadnou, už nás zebe. Vločky, vločky, ach, to láká, postavit z vás sněhuláka! Vločky, vločky, jak jste hbité, škoda, že se rozpouštíte!

The post Vločky, vločky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Vločky, vločky, bílé peří, blázen každý, kdo vám věří!
Bílé vločky, hvězdné nebe, sotva spadnou, už nás zebe.
Vločky, vločky, ach, to láká, postavit z vás sněhuláka!
Vločky, vločky, jak jste hbité, škoda, že se rozpouštíte!

The post Vločky, vločky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/vlocky-vlocky/768/feed 0 768
Jak funguje interaktivní systém eBeam? http://www.predskolaci.cz/jak-funguje-interaktivni-system-ebeam/26147 http://www.predskolaci.cz/jak-funguje-interaktivni-system-ebeam/26147#respond Wed, 07 Feb 2018 21:17:52 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26147 Interaktivní tabule pokračují ve svém vítězném tažení po školních třídách, učebnách i přednáškových a zasedacích místnostech firem. Přednášející i žáci, studenti a ostatní posluchači oceňují fakt, že přednášky a prezentace jsou díky interaktivním tabulím zajímavější, více motivující a podnětnější. Jejich nevýhodou je nicméně fakt, že jsou díky své velikosti a nezanedbatelné hmotnosti odsouzeny k tomu, zůstat […]

The post Jak funguje interaktivní systém eBeam? appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>

Interaktivní tabule pokračují ve svém vítězném tažení po školních třídách, učebnách i přednáškových a zasedacích místnostech firem. Přednášející i žáci, studenti a ostatní posluchači oceňují fakt, že přednášky a prezentace jsou díky interaktivním tabulím zajímavější, více motivující a podnětnější. Jejich nevýhodou je nicméně fakt, že jsou díky své velikosti a nezanedbatelné hmotnosti odsouzeny k tomu, zůstat v jedné místnosti, maximálně (v případě pojízdné tabule) na jednom pracovišti. I tuto negativní vlastnost lze ale obejít a díky systému eBeam si vytvořit interaktivní tabuli právě tam, kde je zrovna potřeba. Jak tedy eBeam funguje?

Interaktivní tabule bez tabule

Patříte také k těm, koho zaujaly funkce interaktivní tabule, ale nechcete se omezovat na jedinou místnost, kde je chcete využívat? Jak již bylo uvedeno, řešení vám nabízí systém eBeam. Díky běžnému počítači a jakémukoliv projektoru si s jeho pomocí můžete vytvořit plně funkční interaktivní tabuli na libovolné ploše. Plátno, tabule ale i LCD monitor nebo třeba televize vám poslouží jako pracovní plocha interaktivní tabule.

Tabule do kapsy

Systém eBeam sestává z malého přijímače a interaktivního pera. Vejde se tedy pohodlně do vaší příruční aktovky nebo kapsy. Pero velmi dobře padne do ruky a přesnost, se kterou je ním možné pracovat vás mile překvapí. Na jedno tříhodinové nabití navíc vydrží až 15 hodin a pracovní den tak zvládne bez absolvuje problémů. Software je bohatý na funkce a velmi snadno s jeho pomocí vytvoříte opravdu jedinečné výukové materiály nebo firemní prezentace.

Možnosti systému eBeam jsou opravdu široké a učitelé, lektoři i firemní zástupci s ním mohou posunout svoji práci o další úroveň výše a zefektivnit svůj výklad. Odměnou za pořízení systému bude zvýšený zájem posluchačů a rychlejší předávání informací.

The post Jak funguje interaktivní systém eBeam? appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/jak-funguje-interaktivni-system-ebeam/26147/feed 0 26147
Dny v týdnu http://www.predskolaci.cz/dny-v-tydnu/736 http://www.predskolaci.cz/dny-v-tydnu/736#respond Mon, 05 Feb 2018 20:12:42 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=736 Každý den má svoje jméno, to je třeba věděti. Kubo, Kláro , Magdaleno, říkejte si z paměti: Pondělí je po neděli, potom přijde úterý. Kdybyste to zapomněli, zeptejte se u Věry! Věra ví, že pak je středa, ta je vždycky uprostřed. Opravdu se středa nedá popostrčit vzad či vpřed! Po středě je čtvrtek v řadě, […]

The post Dny v týdnu appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Každý den má svoje jméno,
to je třeba věděti.
Kubo, Kláro , Magdaleno,
říkejte si z paměti:

Pondělí je po neděli,
potom přijde úterý.
Kdybyste to zapomněli,
zeptejte se u Věry!

Věra ví, že pak je středa,
ta je vždycky uprostřed.
Opravdu se středa nedá
popostrčit vzad či vpřed!

Po středě je čtvrtek v řadě,
je to v týdnu čtvrtý den.
Kdo má všech pět pohromadě,
už se chystá na víkend.

Za čtvrtkem je ještě pátek,
po pátku je sobota.
Je to jako kolovrátek,
pěkně se to zamotá.

Po sobotě neděle je,
nedělička, neděle!
Jestli si to někdo přeje,
nemusí lézt z postele.

Jestli jste to nevěděli,
týden končí nedělí.
Proč jsme vám to vyprávěli?
Abyste to věděli!

The post Dny v týdnu appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/dny-v-tydnu/736/feed 0 736
Povídání o pejskovi a kočičce http://www.predskolaci.cz/povidani-o-pejskovi-kocicce/25977 http://www.predskolaci.cz/povidani-o-pejskovi-kocicce/25977#respond Wed, 17 Jan 2018 21:46:30 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25977 Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech potěšila již několik generací čtenářů. Pejsek a kočička spolu hospodaří ve svém domku jako lidé: myjí podlahu, pečou dort, slaví Vánoce i 28. říjen, chodí na výlety a navštěvují přátele. Jejich příhody jsou proloženy krátkými poetickými pohádkami. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk […]

The post Povídání o pejskovi a kočičce appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech potěšila již několik generací čtenářů. Pejsek a kočička spolu hospodaří ve svém domku jako lidé: myjí podlahu, pečou dort, slaví Vánoce i 28. říjen, chodí na výlety a navštěvují přátele. Jejich příhody jsou proloženy krátkými poetickými pohádkami. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou.

Autor: Josef Čapek

Knihu zakoupíte na www.albatrosmedia.cz 

The post Povídání o pejskovi a kočičce appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/povidani-o-pejskovi-kocicce/25977/feed 0 25977
Balón (dechové cvičení) http://www.predskolaci.cz/balon-dechove-cviceni/16218 http://www.predskolaci.cz/balon-dechove-cviceni/16218#respond Tue, 16 Jan 2018 15:23:29 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=16218 Dneska líní nebudeme, balónek si nafoukneme, nádech nosem, výdech ústy, balón přidržují prsty. Ještě párkrát zopakovat (opakujeme nádech a výdech) a umíme nafukovat, a až balón nafoukneme, provázkem ho zavážeme. Můžeme využít před zpíváním, lze použít balónky.

The post Balón (dechové cvičení) appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Dneska líní nebudeme,
balónek si nafoukneme,
nádech nosem, výdech ústy,
balón přidržují prsty.

Ještě párkrát zopakovat (opakujeme nádech a výdech)
a umíme nafukovat,
a až balón nafoukneme,
provázkem ho zavážeme.

Můžeme využít před zpíváním, lze použít balónky.

The post Balón (dechové cvičení) appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/balon-dechove-cviceni/16218/feed 0 16218