Předškoláci.cz - omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Mon, 06 Jul 2015 20:33:10 +0000 cs-CZ hourly 1 Soutěž o dětský tablet s připojením k TV CHYTRÝ ŠIKULKA s Pafíkem http://www.predskolaci.cz/soutez-o-detsky-tablet-s-pripojenim-k-tv-chytry-sikulka-s-pafikem/24753 http://www.predskolaci.cz/soutez-o-detsky-tablet-s-pripojenim-k-tv-chytry-sikulka-s-pafikem/24753#comments Mon, 06 Jul 2015 20:10:58 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24753 soutez-pafaas-batuzek-darekAkce pro předškoláky
běžná cena dětského tabletu: 999,- Kč
cena na tento týden jen pro vás: 599,- Kč
+ dárek pro vás: baťůžek na kolečkách v hodnotě 299,- Kč (pište: akce@superprodukt.cz)

 

Dětský tablet s barevnou obrazovkou
a připojením k TV.

98 herních aktivit můžete hrát na cestách v tabletu, nebo doma na TV. Obsahuje bohaté příslušenství. Animace s Pafíkem – vše kompletně v češtině! Písmena jsou včetně české diakritiky od A do Ž. Učí vyslovovat písmena tak, jak je dítě slyší ve slově a pro hláskování.

soutez-pafaas-tablety-pafik

Mnoho aktivit a her: abeceda, učení a psaní písmen, hláskování slov, doplňování písmen, abecední pořadí, zapamatoví písmen, praxe psaní, bludiště abecedou, učení slov, oprava slov, doplnění písmen, klíčová slova, doplň samohlásku, množné číslo, minulý čas …

Podívejte se na video, jak tablet funguje:

Soutěžní otázka:

Klikněte zde a odpovězte na soutěžní otázku
Správnou odpověď najdete na stránkách eshopu pejska Pafíka Pafik.cz

  • Soutěž probíhá do 31.7.2015.
  • Jeden z vás získá dětský tablet s připojením k TV CHYTRÝ ŠIKULKA s Pafíkem.
  • Výhra bude výherci doručena na adresu uvedenou v soutěžním formuláři.
]]>
http://www.predskolaci.cz/soutez-o-detsky-tablet-s-pripojenim-k-tv-chytry-sikulka-s-pafikem/24753/feed 0
Soutěž o panenku miminko a model auta VW Brouk http://www.predskolaci.cz/soutez-o-panenku-miminko-a-model-auta-vw-brouk/24738 http://www.predskolaci.cz/soutez-o-panenku-miminko-a-model-auta-vw-brouk/24738#comments Sat, 04 Jul 2015 18:55:56 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24738 Hrát si s panenkami dokáží malé slečny velmi dlouho a nikdy se při hře „na maminku“ nenudí. Na výherce naší soutěže čeká senzační panenka miminko v dárkovém balení, které obsahuje základní vybavení potřebné k péči o kojence. Roztomilou panenku mohou děvčátka oblékat, krmit, přebalovat nebo si vyjít s kočárkem na procházku. A jako dospělé maminky mohou svoje miminko vykoupat a uložit do postýlky. Během zábavné hry se děvčata naučí nenásilnou formou starat o děťátko, které na první pohled vypadá jako živé.

panenka-miminko kovovy-mode-auta-volkswagen-beatle-brouk

Pro holčičky panenka, pro kluky autíčko

Během celého roku je spousta příležitostí, kdy rodiče i prarodiče vybírají dárky pro děti. Věnovat pěknou hračku však dětem můžeme i jen tak pro radost. Každého správného kluka vždycky potěší šikovné autíčko, které je také možné vyhrát v této soutěži.

Kovový model auta na zpětný nátah je parádní napodobeninou lidového vozu Volkswagen Beatle – Brouk. Stačí ho jen natáhnout a pak sledovat, jak dlouhou trasu dokáže po rovném povrchu podlahy nebo hladkém koberci ujet. Model auta VW Brouk má kovovou karoserii s plastovými prvky a vyniká precizním zpracováním do jemných detailů. Ideálně doplní mini garáž nebo vozový park vašeho malého motoristy.

Soutěžní otázka:

Klikněte zde a odpovězte na soutěžní otázku
Správnou odpověď najdete na webu Obchod s dárky.

Trvání soutěže: do 15.07.2015
Vylosováni budou 2 výherci.
Jeden výherce získá panenku a druhý výherce bude odměněn autem.

]]>
http://www.predskolaci.cz/soutez-o-panenku-miminko-a-model-auta-vw-brouk/24738/feed 0
Individualizace v mateřské škole http://www.predskolaci.cz/individualizace-v-materske-skole/24730 http://www.predskolaci.cz/individualizace-v-materske-skole/24730#comments Mon, 15 Jun 2015 00:52:17 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24730 Individualizace_v_materske_skole.inddKniha seznamuje čtenáře s tím, jak vytvořit podmínky pro individualizované vzdělávání a s jeho jednotlivými fázemi – přípravou třídního vzdělávacího programu, jeho realizací a hodnocením výsledků vzdělávání.

Každé dítě má mnoho individuálních rysů. Pokud chceme, aby jeho učení bylo co nejefektivnější, musíme jeho možnosti brát v úvahu. Východiskem individualizace je přesvědčení, že každá lidská bytost je jedinečná. Každé dítě pracuje a učí se svým specifickým způsobem. Když učitelka dokáže na tyto individuální potřeby reagovat, umožní dětem zažívat při vzdělávání úspěch a dosahovat jejich osobního maxima.

Knihu využijí učitelky mateřských škol, zejména bude přínosem pro pedagogy pracující ve věkově smíšených (heterogenních) třídách. Kniha je určena také studentům SPgŠ a studentům VŠ oboru učitelství pro mateřské školy a předškolní pedagogika. Mohou ji využít také učitelé vysokých i středních škol oborů zaměřených na předškolní vzdělávání.

PhDr. Jana Kargerová, Ph.D., Mgr. Věra Krejčová, Ph.D., a PhDr. Zora Syslová, Ph.D., jsou vysokoškolské pedagožky s předchozí pedagogickou praxí v mateřské škole.

Ukázky z knihy
K zakoupení zde: obchod.portal.cz

K tématu také doporučujeme Hra a její využití v předškolním vzdělávání, Předškolák s problémovým chováním, Psychologie pro učitelky MŠ.

]]>
http://www.predskolaci.cz/individualizace-v-materske-skole/24730/feed 0
Pohádky pro všední den http://www.predskolaci.cz/pohadky-pro-vsedni-den/24714 http://www.predskolaci.cz/pohadky-pro-vsedni-den/24714#comments Fri, 12 Jun 2015 01:46:21 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24714 Bez názvu - 1První čtení
Nová knížka pohádek psaná podle pravidel genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od pohádek složených jen z jednoduchých jednoslabičných slov přes další z dvouslabičných až po pohádky se čtyřslabičnými slovy, které jsou již náročnější.
Pohádky jsou přiměřeně krátké, aby je děti stihly během vyučovací hodiny nebo za domácí úkol přečíst celé, případně aby délkou vyhovovaly i dětem předškolního věku. Jsou stylisticky jednoduché, aby děti pochopily pointu. Ve škole je možné pohádky používat i v rámci jiných předmětů, např. při výtvarné výchově. V neposlední řadě mohou pohádky pomoci řešit emočně volní vlastnosti a vztahy i předkládat dětem vzory chování.

Eva Horáková je učitelka s dlouholetou praxí, matka dvou dětí a autorka knih psaných genetickou metodou. V nakladatelství Portál vyšly její populární knížky Zvířátka, Pohádkový svět, Svět hraček.

Ukázky z knihy

K zakoupení zde: Pohádky pro všední den

Doporučujeme také další knihy Evy Horákové v řadě První čtení, to nic není.
Zvířátka, Svět hraček a her, Pohádkový svět.

]]>
http://www.predskolaci.cz/pohadky-pro-vsedni-den/24714/feed 0
Vědci v mateřské škole http://www.predskolaci.cz/vedci-v-materske-skole/24727 http://www.predskolaci.cz/vedci-v-materske-skole/24727#comments Thu, 11 Jun 2015 20:51:05 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24727 Bez názvu - 1Aktivity pro malé badatele

Současní učitelé by měli děti vést cestou poznávání, objevování, bádání a zkoumání. Zejména preprimární vzdělávání dává učitelům možnost ovlivňovat způsob myšlení a jednání dětí už od nejútlejšího věku. Děti mohou denně zažívat radostné chvíle při objevování nových poznatků. Aby si děti to, co se naučí, opravdu zapamatovaly, je nevyhnutné při jejich vzdělávání využívat metody, které podněcují k využití již dříve nabytých dovedností a zkušeností.

Kniha pracuje s dětskými prekoncepty (představami) o vzduchu a počasí a poskytuje inspiraci k jejich využití a rozvíjení. V knize najdeme jak vědecké aktivity, tedy různé pokusy, tak výtvarné, dramatické či hudební činnosti.

doc. PaedDr. Ivana Rochovská, Ph.D. pracuje v Institutu Juraje Páleše v Levoči – pracovišti Pedagogické fakulty Katolické univerzity v Ružomberku. Vyučuje předměty zaměřené na přírodovědné vzdělávání, environmentální výchovu, regionální výchovu.

PaedDr. Dagmar Krupová působí jako zástupkyně Základní školy s mateřskou školou Pohorelá. Patří mezi učitelky, které získaly vysokoškolské vzdělání až po 30 letech praxe. V současnosti se věnuje zejména inovaci preprimárního vzdělávání a rozvíjení přírodovědné gramotnosti dětí v MŠ.

Ukázky z knihy
K zakoupení zde: obchod.portal.cz

K tématu také doporučujeme Rozvoj rozumových schopností u dětí v MŠ, Výchova prožitkem, Se Šikulou za zvířátky.

]]>
http://www.predskolaci.cz/vedci-v-materske-skole/24727/feed 0
LEGO KidsFest poprvé u nás http://www.predskolaci.cz/lego-kidsfest-poprve-u-nas/24721 http://www.predskolaci.cz/lego-kidsfest-poprve-u-nas/24721#comments Wed, 10 Jun 2015 06:36:59 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24721 LEGO® KidsFest poprvé u nás
Dvoutýdenní svátek stavění zasype Prahu sedmi milióny kostiček

V polovině června zažije Praha rodinný festival
LEGO® KidsFest. Na malé i velké stavitele čekají unikátní LEGO® stavby, zábavné atrakce, specializované LEGO zóny pro všechny věkové kategorie, soutěže o ceny a hromady kostek k vlastnímu kreativnímu tvoření. První LEGO KidsFest můžete navštívit denně od 13. do 28. června 2015 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

lego-kidsfest


LEGO® KidsFest je celosvětově úspěšný svátek kostiček, her a tvořivosti, kterého se letos dočkají i čeští stavitelé. Na ploše téměř 10 000 metrů čtverečních ohromí milovníky kostek unikátní LEGO® výtvory certifikovaných stavitelů ze zahraničí i českých fanoušků. Desítky specializovaných LEGO zón jako LEGO® DUPLO®, LEGO® Star Wars™, LEGO® Ninjago, LEGO® Chima, LEGO® Friends, LEGO® Architecture budou připraveny na nekonečné hodiny stavění. „LEGO KidsFest je dvoutýdenní festival, který je ve střední Evropě ojedinělou akcí nabitou kreativitou a hraním. Ocení ho příznivci složitějších LEGO modelů, celé rodiny i úplně nejmenší, začínající stavitelé. Každý fanoušek LEGO kostiček se u nás pořádně vyřádí a bude odcházet plný zážitků,“ slibuje Petr Břoušek, marketingový manažer společnosti LEGO Trading.

LEGO KidsFest navštíví také certifikovaní stavitelé uměleckých děl z LEGO kostek, jako je Sean Kenney z New Yorku, Dirk Denoyelle z Belgie nebo René Hoffmeister z Německa, kteří si pro české návštěvníky připravili množství uměleckých děl, jež budou v Praze k vidění poprvé. Že se jedná o ojedinělou akci, dokazuje také množství kostek, které se na realizaci festivalu použije. Pro tvořivé návštěvníky bude k dispozici více než 7 miliónů kostiček LEGO, ze kterých si mohou vytvořit cokoliv, co je napadne.

Festival je otevřený všem stavitelům bez rozdílu věku, je vhodný také pro maminky s nejmenšími dětmi a díky modernímu zázemí nabízí i bezbariérový vstup a množství odpočinkových zón. Pro vyhladovělé milovníky kostek je v areálu připraven dostatečný počet stánků s občerstvením nebo si zde mohou pochutnat na vlastní svačině. K dispozici bude i speciální LEGO Minikino, obchod nebo zóna pro fanoušky.

Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro nebo na místě, přičemž děti do dvou let mají vstup zdarma. LEGO KidsFest trvá od 13. do 28. června 2015 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

Další informace a vstupenky najdete také zde:

www.legokidsfest.cz
https://www.facebook.com/events/686410928148938/
http://www.ticketpro.cz/jnp/spolecenske-akce/vystavy/1555422-lego-kids-fest.html

Plánek festivalu: lego-kidsfest-poprve-u-nas-2015

]]>
http://www.predskolaci.cz/lego-kidsfest-poprve-u-nas/24721/feed 0
Semafor http://www.predskolaci.cz/semafor-2/865 http://www.predskolaci.cz/semafor-2/865#comments Mon, 08 Jun 2015 20:33:14 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=865 Pozor! Když je červená,
tak musíte zůstat stát.
Žlutá a pak zelená –
můžete jet znamená.

]]>
http://www.predskolaci.cz/semafor-2/865/feed 0
Kdo si hraje na ulici http://www.predskolaci.cz/kdo-si-hraje-na-ulici/855 http://www.predskolaci.cz/kdo-si-hraje-na-ulici/855#comments Mon, 08 Jun 2015 20:31:25 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=855 Kdo si hraje na ulici,
může skončit v nemocnici.
Proto raděj na hřiště,
na louku či kluziště.

]]>
http://www.predskolaci.cz/kdo-si-hraje-na-ulici/855/feed 0
Namaluji sluníčko http://www.predskolaci.cz/slunicko-2/686 http://www.predskolaci.cz/slunicko-2/686#comments Mon, 08 Jun 2015 19:27:38 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=686 Podívej se, babičko, namaluji sluníčko,
sluníčko má očka, jak nějaká kočka,
sluníčko se usmívá a tiše si povídá:

Svítím, svítím na stromy, posvítím i na domy,
svítím také kotěti, nejvíc svítím na děti.

]]>
http://www.predskolaci.cz/slunicko-2/686/feed 0
Šimonovy pracovní listy 23 http://www.predskolaci.cz/simonovy-pracovni-listy-23/24709 http://www.predskolaci.cz/simonovy-pracovni-listy-23/24709#comments Sun, 07 Jun 2015 17:36:48 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24709 simon23.cdrRozvoj slovní zásoby
Jak podpořit rozvoj slovní zásoby dítěte mezi třetím a šestým rokem věku? Kromě společného čtení a prohlížení knížek je to rozhovor, povídání o tom, co se stalo, co nás čeká, na co se těšíme, co máme rádi. První část pracovních listů je věnovaná podstatným jménům, konkrétně nadřazeným a podřazeným výrazům. Dalším důležitým okruhem jsou přídavná jména. Děti budou poznávat, jaké mají nejrůznější předměty vlastnosti, a budou se je učit správně pojmenovávat. Děti se také seznámí s různými způsoby, jimiž mohou pojmenovat jednu věc. Nepůjde o prostá synonyma, ale o určitý posun významu. Důležitým tématem jsou také slovesa, díky nimž můžeme vyjádřit, kdo co dělá a umí. Součástí komunikační kompetence je též schopnost říci si o to, co potřebujeme, poděkovat druhým za to, co pro nás udělali, pochválit to, co se nám líbí, a též vhodný pozdrav a rozloučení. Závěrečné úkoly se tedy věnují právě těmto výrazům, které otevírají cestu k druhým lidem.

Marie Těthalová je speciální pedagožka, šéfredaktorka Informatoria 3–8 a autorka Informatoria 3–8 SPECIÁL Na silnici bezpečně. Pracovala ve speciální mateřské škole a ve škole pro děti s poruchami učení a chování.

K zakoupení zde: obchod.portal.cz

Doporučujeme také:
Informatorium 3–8 SPECIÁL Na silnici bezpečně
Informatorium 3-8 SPECIÁL Státy, města, oceány

]]>
http://www.predskolaci.cz/simonovy-pracovni-listy-23/24709/feed 0