Předškoláci – omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Fri, 22 Sep 2017 07:45:03 +0000 cs-CZ hourly 1 7219432 Administrativa ve školce jednoduše a zábavně http://www.predskolaci.cz/administrativa-ve-skolce-jednoduse-zabavne/25843 http://www.predskolaci.cz/administrativa-ve-skolce-jednoduse-zabavne/25843#respond Fri, 22 Sep 2017 07:44:46 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25843 Milujete práci ve školce, ale administrativa je pro vás nutné zlo? Máme tip pro malé i velké školky, jak mít přehled o objednávkách a platbách. Vše zvládnete rychle, hravě, navíc ušetříte čas sobě i rodičům. Moderní doba a internet přináší mnoho možností, jak si zjednodušit vedení školky a získat si rodiče na svou stranu. Zapomeňte na […]

The post Administrativa ve školce jednoduše a zábavně appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Milujete práci ve školce, ale administrativa je pro vás nutné zlo? Máme tip pro malé i velké školky, jak mít přehled o objednávkách a platbách. Vše zvládnete rychle, hravě, navíc ušetříte čas sobě i rodičům.

Moderní doba a internet přináší mnoho možností, jak si zjednodušit vedení školky a získat si rodiče na svou stranu. Zapomeňte na tužku, papír a kalkulačku. Využijte raději některý ze systémů, které byly vyvinuty školkám přímo na míru.

Panda, online systém pro správu mateřských škol, pomáhá s vedením školky a zvládne veškerou administrativu. Díky systému mají přehled ředitelé, učitelé i rodiče. Nyní navíc na 4 měsíce zdarma.

Proč zvolit „školkový“ systém

Vhodný systém školce pomáhá s přehledem o objednávkách stravy a o vyúčtování. Urychluje také komunikaci s rodiči, díky nástěnce totiž můžete oslovit všechny najednou. Rodiče přesně vědí, za co platí, a přes systém mohou dítě rychle omluvit nebo objednat/odhlásit jídlo. Učitelé nemusí ztrácet čas se zdlouhavou administrativou, díky systému zvládnou vše rychle a hravě. Mohou se tak věnovat těm nejdůležitějším, dětem ve školce. Systém Panda je dostupný z počítače, tabletu i mobilu, stačí jen připojení k internetu.

 

Seznamte se s Pandou a podívejte se na krátké video

 

Panda se navíc zcela přizpůsobí vaší školce. Chcete mít systém v anglickém či jiném jazyce nebo byste rádi změnili barvy, aby ladily s vaší školkou? Není problém.

Systém, který si můžete dovolit aneb školka není korporát

Máte obavy, jestli Panda nezatíží váš rozpočet? Systém je speciálně vyvinut pro mateřské školy a tomu je uzpůsobena i cena. S Pandou platíte jen za to, co využijete, a to bez jakýchkoliv dalších závazků. Panda je proto vhodná pro malé i velké školky. Nyní je navíc systém zdarma rovnou na 4 měsíce, během kterých si ho můžete vyzkoušet a zjistit, zda vyhovuje vašim potřebám.

Více informací o Pandě, včetně referencí a DEMO verze, naleznete na webu: www.pandaonline.cz.

The post Administrativa ve školce jednoduše a zábavně appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/administrativa-ve-skolce-jednoduse-zabavne/25843/feed 0 25843
S přípravou na přijímací zkoušky neotálejte: radí specialista mimoškolního vzdělávání Milan Šťastný http://www.predskolaci.cz/s-pripravou-na-prijimaci-zkousky-neotalejte-radi-specialista-mimoskolniho-vzdelavani-milan-stastny/25833 http://www.predskolaci.cz/s-pripravou-na-prijimaci-zkousky-neotalejte-radi-specialista-mimoskolniho-vzdelavani-milan-stastny/25833#respond Mon, 18 Sep 2017 20:27:15 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25833 Začátek školního roku se nese nejen v duchu zvládnutí běžného školního režimu. Pro žáky 9. tříd začíná půlrok příprav na středoškolské přijímací zkoušky. Z těch mají obavy nejen studenti, ale také jejich rodiče. V rozhovoru poradí Milan Šťastný, jak úspěšně zvládnout přípravy na přijímací zkoušky a představí, jak probíhá doučování v 2+2 škole matematiky. Jednotné přijímací zkoušky CERMAT, které […]

The post S přípravou na přijímací zkoušky neotálejte: radí specialista mimoškolního vzdělávání Milan Šťastný appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Začátek školního roku se nese nejen v duchu zvládnutí běžného školního režimu. Pro žáky 9. tříd začíná půlrok příprav na středoškolské přijímací zkoušky. Z těch mají obavy nejen studenti, ale také jejich rodiče. V rozhovoru poradí Milan Šťastný, jak úspěšně zvládnout přípravy na přijímací zkoušky a představí, jak probíhá doučování v 2+2 škole matematiky.

Jednotné přijímací zkoušky CERMAT, které musí absolvovat žáci 9. tříd ucházející se o studium na střední škole zakončené maturitní zkouškou, způsobují vrásky na čele nejen studentům, ale i jejich rodičům. Rodiče se především obávají, zda děti splní náročné podmínky a dostanou se na vysněnou střední školu. Naopak děti jsou v přípravě málo zodpovědní a většinou učení nechávají na poslední chvíli. Starostem lze však předejít důsledným vedením ze stran rodičů, poctivou přípravou a pravidelným opakováním učiva. Vůbec nejhorší je začít s přípravou na poslední chvíli, kdy míra stresu a zvyšující se tlak okolí dítě frustruje a znemožňuje efektivní učení.

Přípravu na přijímací zkoušky proto není vhodné podceňovat. Naopak dřívější začátek učení a perfektní zvládnutí zkouškových okruhů ulehčí studentům od stresu. Zeptali jsme se pana Milana Šťastného, majitele doučovací instituce 2+2 škola matematiky v Českých Budějovicích, Plzni a Liberci, jak nejlépe zvládnout přípravy na jednotné přijímací zkoušky.

 

Můžete poradit studentům i jejich rodičům, jak a kdy nejlépe začít s přípravou na jednotné přijímací zkoušky?

Termín pro přijímací zkoušky v roce 2018 prozatím agentura CERMAT nezveřejnila, ale můžeme předpokládat termín podobný jako v letošním roce, to znamená polovina dubna. Do tohoto období mají žáci čas se na přijímací zkoušky připravit.

Ideální příprava je dlouhodobá, pozvolná a systematická. Proto doporučuji začít s přípravou na přijímací zkoušky hned od začátku školního roku. Důvodem je především včasné zjištění nedostatků žáka a dostatečný čas na jeho zlepšení. Často se při přípravě zjistí, že nedostatky nejsou z aktuálního učiva, ale táhnou se z dřívějších ročníků. Pokud žák začne s přípravou hned v září, je dostatek času všechny nedostatky odstranit a řádně se na přijímací zkoušky připravit.

 

Jak probíhá samotná výuka? Doučování vedete u všech studentů podle předem stanovených osnov nebo výuku individualizujete pro každého studenta zvlášť?

CERMAT test je každý rok složen z typologicky podobných příkladů. Žáci mohou čerpat z veřejných zdrojů, najít si ilustrační testy od roku 2015 a podle těch se připravovat. Existuje také mnoho publikací a učebnic speciálně vytvořených k přípravě na přijímací zkoušky.

Pokud žák přijde na doučování již začátkem školního roku, vytvoří si s lektorem dlouhodobý plán přípravy a podle toho po celou dobu přípravy postupují. Mají čas se zaměřit na látku, která žákovi dělá větší problémy a naopak. V případě krátkodobé přípravy se lektor s žákem zaměří na nejdůležitější části testu a na příklady, které dělají žákovi největší problémy.

Milan Šťastný, 2+2 Škola matematiky

Výuka z velké části stojí a padá na lektorech. Kdo učí u vás a podle čeho lektory vybíráte?

Přesně tak, celý systém je postavený na práci lektorů s dětmi, bez nich by výuka nemohla probíhat. V našich školách učí jak studenti vysokých škol, tak aprobovaní učitelé a lidé, kteří mají matematiku nebo jiné předměty jako koníček a mají chuť předat zkušenosti dál.

Lektory vybírám podle dvou faktorů, kterými jsou odbornost a lidská stránka. Samozřejmě koukám na odbornost lektora, zkušenosti s výukou, aprobace, ale z velké části vybírám lektory i podle lidské stránky, která hraje v mimoškolní výuce obrovskou roli. Pokud si dítě s lektorem nesedne, ani tři vysokoškolské tituly to nezachrání, výuka nebude tak efektivní.

 

Co když se dítě ostýchá prezentovat své výsledky před cizím kolektivem?

Výuka u nás probíhá dvěma způsoby: skupinově a individuálně.

Skupinové výuky se pod vedením jednoho lektora účastní maximálně tři žáci.  Cílem práce ve skupince je aktivita a samostatnost. Žáci se musí naučit pracovat samostatně a být v přípravě aktivní. Pokud se budou spoléhat na radu od lektora a nebudou se snažit příklad vypočítat, doučování tím ztrácí efektivitu. Pokud si žák neví rady, lektor mu princip vysvětlí, názorně ukáže a žák pokračuje v počítání.

Pokud má dítě z nějakého důvodu problém se skupinovou výukou, může zvolit výuku individuální. Tuto variantu často volíme v případě, kdy je velmi krátká doba na přípravu či v situaci, kdy je žák slabý a je potřeba mu věnovat více času v hodině.

Při přihlášení do kurzu doporučuji všem rodičů zkušební lekci skupinové výuky. Máme dokázáno, že skupinová příprava má velmi vysokou efektivitu a žáci jsou u přijímacích zkoušek stejně úspěšní, jako žáci připravující se individuálně.

Učebna 2+2 Školy matematiky v Plzni – Slovanech

 

Potřebují děti na doučování nějaké zvláštní pomůcky nebo pracovní sešity?

Lektoři 2+2 školy matematiky připravující žáky na testy CERMAT používají v hodinách naše vlastní materiály vytvořené speciálně pro studenty 9. tříd.  Naše cvičebnice obsahuje příklady, které se objevují v testech a příklady podobné. S touto cvičebnicí žáci pracují po dobu přípravy až do přijímacích zkoušek.

Jiné materiály žáci nepotřebují, ovšem vlastní iniciativa je samozřejmě vítána a domácí příprava z jiných materiálů nikomu neuškodí 😉

 

Co když student onemocní? Lekce mu propadnou či je možná omluva?

V případě včasné omluvy, nejpozději den před výukou, lekce nepropadá a student má nárok si lekci nahradit, a to kdykoliv po vzájemné domluvě.

 

Jsou rodiče informováni o tom, co se v doučování děje a co žáci v hodinách probírají?

Každý žák, který pravidelně dochází na doučování, má vytvořenou vlastní kartu, do které lektoři po hodinách zapisují své poznámky z odučené lekce. Rodiče si mohou kartu kdykoliv otevřít a zjistit, jak jejich ratolest v doučování pracuje a co probírají.

 

Od září zahájila výuku vaše nová pobočka 2+2 škola matematiky v Liberci. Mohou doučování využít studenti i v jiných městech?

Doučování mohou využít žáci a studenti v celkem třinácti českých městech.

Pod mou správu spadají pobočky České Budějovice, Plzeň a již výše zmíněný Liberec. Zároveň do mé sítě patří také pobočky Tábor a Písek, které řídí manažer poboček, pan Jaroš. Ve všech těchto městech čekají na žáky přátelští a trpěliví lektoři, příjemné prostředí našich učeben, speciálně vytvořených k mimoškolní výuce. Samozřejmostí je možnost občerstvení a WiFi zdarma. Aktivity nejen pobočky v Liberci můžete sledovat na Facebooku.

Učebna 2+2 Školy matematiky v Liberci

 

Jak se mohou zájemci na doučování přihlásit?

Na webových stránkách dané pobočky, v sekci objednávka, najdou zájemci přístup do systému pro přihlašování lekcí. Pokud někdo preferuje osobní kontakt, zájemci mě samozřejmě mohou kontaktovat také telefonicky nebo emailem.

Od září 2+2 škola matematiky zahájila výuku v Liberci, v centru města na ulici Husova 21/13. Kromě toho úspěšně působí doučování v Plzni, Českých Budějovicích, Táboře, Písku a v mnoha dalších městech.

2+2 škola matematiky nabízí zábavné a efektivní doučování nejen matematiky, ale také českého jazyka, fyziky, chemie a dalších jazyků pro děti již od 3 let. Doučování pomáhá také studentům v přípravě na přijímací zkoušky na vysoké školy a na zvládnutí maturitních zkoušek. Samozřejmostí je standardní doučování dětí, které mají problémy s probíranou látkou ve škole nebo potřebují připravit na písemky.

Milan Šťastný v současné době provozuje pět poboček 2+2 školy matematiky v Jihočeském, Plzeňském a Libereckém kraji. Vzdělávací síť každým rokem úspěšně rozšiřuje a pomáhá stovkám dětí a studentů nejen překonávat strach z matematiky, ale také úspěšně dosahovat školních úspěchů. Více informací o doučování, která baví, a efektivní metodice výuky se dočtete v dřívějším rozhovoru s Milanem Šťastným.

Milan Šťastný, 2+2 Škola matematiky

The post S přípravou na přijímací zkoušky neotálejte: radí specialista mimoškolního vzdělávání Milan Šťastný appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/s-pripravou-na-prijimaci-zkousky-neotalejte-radi-specialista-mimoskolniho-vzdelavani-milan-stastny/25833/feed 0 25833
100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče podruhé http://www.predskolaci.cz/100-nejznamejsich-pohadek-pro-unavene-rodice-podruhe/25825 http://www.predskolaci.cz/100-nejznamejsich-pohadek-pro-unavene-rodice-podruhe/25825#respond Sun, 10 Sep 2017 11:40:49 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25825 Po úspěšném vydání titulu 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče vychází další ilustrovaná kniha pohádek, která je určena všem unaveným rodičům. Jsou pro vás pohádky, které obvykle čtete svým dětem příliš dlouhé? V tomto souboru najdete dalších sto krásných pohádek, které jsme pro vás zkrátili tak, abyste je dočetli až do konce. K zakoupení zde: […]

The post 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče podruhé appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Po úspěšném vydání titulu 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče vychází další ilustrovaná kniha pohádek, která je určena všem unaveným rodičům. Jsou pro vás pohádky, které obvykle čtete svým dětem příliš dlouhé? V tomto souboru najdete dalších sto krásných pohádek, které jsme pro vás zkrátili tak, abyste je dočetli až do konce.

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

The post 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče podruhé appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/100-nejznamejsich-pohadek-pro-unavene-rodice-podruhe/25825/feed 0 25825
Ježečci http://www.predskolaci.cz/jezecci/13153 http://www.predskolaci.cz/jezecci/13153#respond Sat, 09 Sep 2017 16:51:24 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=13153 Ježečky dětem předkreslíme na výkres, děti je vymalují temperovou barvou, po zaschnutí polepí namačkanými kousky papírů, nastříhanými špejlemi nebo slámkami, kousky filců, papírků, …. vším, co vás napadne. Vložila: Jirásková Markéta

The post Ježečci appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Ježečky dětem předkreslíme na výkres, děti je vymalují temperovou barvou, po zaschnutí polepí namačkanými kousky papírů, nastříhanými špejlemi nebo slámkami, kousky filců, papírků, …. vším, co vás napadne.
Vložila: Jirásková Markéta

The post Ježečci appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/jezecci/13153/feed 0 13153
Deštníčky http://www.predskolaci.cz/destnicky/13155 http://www.predskolaci.cz/destnicky/13155#respond Sat, 09 Sep 2017 16:50:22 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=13155 Dětem předkreslíme na výkres tužkou deštníčky Technika vyplavování klovatíny: děti si předkreslený deštník obtáhnou po čarách tužkou štětcem namočeným v klovatíně, můžou klovatínou namalovat i ornamenty, hezké jsou jen obyčejné čáry, puntíky, necháme zaschnout, pak děti vybarví obrázek prašnými uměleckými křídami. Celý obrázek pak dáme pod teplu tekoucí vodu, čím teplejší, tím rychleji se klovatína […]

The post Deštníčky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Dětem předkreslíme na výkres tužkou deštníčky

  1. Technika vyplavování klovatíny: děti si předkreslený deštník obtáhnou po čarách tužkou štětcem namočeným v klovatíně, můžou klovatínou namalovat i ornamenty, hezké jsou jen obyčejné čáry, puntíky, necháme zaschnout, pak děti vybarví obrázek prašnými uměleckými křídami. Celý obrázek pak dáme pod teplu tekoucí vodu, čím teplejší, tím rychleji se klovatína vyplaví, a vymyjeme všechnu klovatínu, necháme uschnout a pak vystřihneme. !!! Používejte „tvrdý výkres“, měkké papíry by se rozmočily!!!
  2. Technika lepení: děti si nastříhají nebo natrhají barevné kousky papíru a polepí s nimi předkreslený deštník.

Vložila: Jirásková Markéta

The post Deštníčky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/destnicky/13155/feed 0 13155
Pracovní listy http://www.predskolaci.cz/pracovni-listy-3/13278 http://www.predskolaci.cz/pracovni-listy-3/13278#respond Fri, 08 Sep 2017 21:11:09 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=13278 Uvedené digitální učební materiály jsou dostupné z http://dum.rvp.cz Metodický portál ISSN 1802-4785. Rozšiřovat odvozená díla lze pouze za podmínek identické licence původního díla a pro nevýdělečné účely. cesta_svateho_martina, kovej_kovej_kovaricku (Eva Pipková) dva_snehulaci, dva_snehulaci_1 (Ludmila Jakubcová) kudy_kudy_cesticka_pro_meho_konicka (Eva Pipková) kvetiny_a_vazy (Ludmila Jakubcová)

The post Pracovní listy appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Uvedené digitální učební materiály jsou dostupné z http://dum.rvp.cz Metodický portál ISSN 1802-4785. Rozšiřovat odvozená díla lze pouze za podmínek identické licence původního díla a pro nevýdělečné účely.


The post Pracovní listy appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/pracovni-listy-3/13278/feed 0 13278
Jeden tam nepatří http://www.predskolaci.cz/jeden-tam-nepatri/10963 http://www.predskolaci.cz/jeden-tam-nepatri/10963#comments Fri, 08 Sep 2017 09:25:45 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=10963 Jeden z obrázků v rámečku tam nepatří (mezi zbývající). Zakroužkuj ho!

The post Jeden tam nepatří appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Jeden z obrázků v rámečku tam nepatří (mezi zbývající). Zakroužkuj ho!

The post Jeden tam nepatří appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/jeden-tam-nepatri/10963/feed 1 10963
Uvolněné rodičovství http://www.predskolaci.cz/uvolnene-rodicovstvi/25815 http://www.predskolaci.cz/uvolnene-rodicovstvi/25815#respond Sun, 03 Sep 2017 18:37:20 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=25815 Snaha o dokonalost, maximální bezpečí a optimální rozvoj potomkových schopností vede k vyčerpaným rodičům a přetíženým dětem. V reakci na takové děti a rodiče rozvíjí autorka koncept uvolněného rodičovství. Zabývá se například zacházením s emocemi, nasloucháním rodičovské intuici, vyváženým uspokojováním potřeb všech členů rodiny, pozorností, kterou děti potřebují, zvyšováním psychické odolnosti… Zjistíte, že spoustu věcí […]

The post Uvolněné rodičovství appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Snaha o dokonalost, maximální bezpečí a optimální rozvoj potomkových schopností vede k vyčerpaným rodičům a přetíženým dětem. V reakci na takové děti a rodiče rozvíjí autorka koncept uvolněného rodičovství. Zabývá se například zacházením s emocemi, nasloucháním rodičovské intuici, vyváženým uspokojováním potřeb všech členů rodiny, pozorností, kterou děti potřebují, zvyšováním psychické odolnosti… Zjistíte, že spoustu věcí lze dělat méně vyčerpávajícím a více uspokojujícím způsobem, než jsme zvyklí, a že i v dnešním městském prostředí lze dětem dopřát to, čeho měly vždy dostatek, a nyní jim schází: obyčejnou neorganizovanou hru a pohyb na čerstvém vzduchu.

Kniha vám pomůže k tomu, abyste si své rodičovství užívali. Aby ve vaší rodině vládla příjemná atmosféra a z vašich dětí vyrostli stabilní, pohodoví, citliví a zodpovědní lidé s rozvinutými vztahy a vazbami.

Mgr. et Mgr. Pavla Koucká je psycholožka. Působila na linkách důvěry, v současnosti pracuje v azylovém domě pro matky s dětmi a ve své soukromé praxi. Je autorkou mnoha článků a knih Výchova láskou (Portál, 2012) a Zdravý rozum ve výchově (Portál, 2014). Provozuje stránky www.skupinyprorodice.cz.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Uvolněné rodičovství

Ke knize také doporučujeme Sedm největších rodičovských omylů, Proč jsou krkavci lepší rodiče nebo Pohodoví rodiče – pohodové děti.

The post Uvolněné rodičovství appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/uvolnene-rodicovstvi/25815/feed 0 25815
Halí, belí http://www.predskolaci.cz/hali-beli/839 http://www.predskolaci.cz/hali-beli/839#respond Fri, 01 Sep 2017 20:29:25 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=839 Halí, belí, halí, belí – já mám slona pod postelí, je to slůně kapesní, ale zato hodně sní. Halí, belí, halí, belí – čím ho krmím? Petrželí! Spořádá jí hromadu, pak se svalí dozadu. Já mám slona pod postelí, vejde se tam skoro celý – jenom chobot čouhá ven, když mi přeje dobrý den. (Aprílová […]

The post Halí, belí appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Halí, belí, halí, belí –
já mám slona pod postelí,
je to slůně kapesní,
ale zato hodně sní.

Halí, belí, halí, belí –
čím ho krmím? Petrželí!
Spořádá jí hromadu,
pak se svalí dozadu.

Já mám slona pod postelí,
vejde se tam skoro celý –
jenom chobot čouhá ven,
když mi přeje dobrý den.

(Aprílová škola)

The post Halí, belí appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/hali-beli/839/feed 0 839
Čísla od 1 do 10 http://www.predskolaci.cz/cisla-od-1-do-10/309 http://www.predskolaci.cz/cisla-od-1-do-10/309#respond Fri, 01 Sep 2017 08:17:19 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=309 ZIP archiv ke stažení: cisla_omalovanky

The post Čísla od 1 do 10 appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>

ZIP archiv ke stažení: cisla_omalovanky

The post Čísla od 1 do 10 appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/cisla-od-1-do-10/309/feed 0 309