Předškoláci – omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Tue, 10 Sep 2019 19:01:01 +0000 cs-CZ hourly 1 Vydejte se s námi na Savanu nebo do džungle a seznamte se s divokými zvířaty! http://www.predskolaci.cz/vydejte-se-s-nami-na-savanu-nebo-do-dzungle-a-seznamte-se-s-divokymi-zviraty/26705 http://www.predskolaci.cz/vydejte-se-s-nami-na-savanu-nebo-do-dzungle-a-seznamte-se-s-divokymi-zviraty/26705#respond Tue, 10 Sep 2019 18:44:59 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26705 NOVÁ KOLEKCE DE AGOSTINI! Safari znamená ve svahilštině „cestování“ a my vás chceme vzít na dobrodružnou cestu do vzdálených míst naší planety. Do africké savany, do asijské džungle či tropických lesů. Vaše dítě se může dozvědět spoustu zajímavostí o bezpočtu divokých zvířat, která na naší cestě potkáme. Díky jedinečné vzdělávací kolekci Svět divokých zvířat z […]

The post Vydejte se s námi na Savanu nebo do džungle a seznamte se s divokými zvířaty! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
NOVÁ KOLEKCE DE AGOSTINI!

Safari znamená ve svahilštině „cestování“ a my vás chceme vzít na dobrodružnou cestu do vzdálených míst naší planety. Do africké savany, do asijské džungle či tropických lesů. Vaše dítě se může dozvědět spoustu zajímavostí o bezpočtu divokých zvířat, která na naší cestě potkáme.

Díky jedinečné vzdělávací kolekci Svět divokých zvířat z nakladatelství De Agostini, si mohou vaše děti vytvořit divočinu přímo ve svém pokojíčku! Setkají se s příslušníky různých zvířecích rodin – lvy, žirafami, tygry, krokodýly nebo pandami a také s jejich potomky a s lidmi, kteří se o zvířátka v rezervacích starají. Seznámí se s ekosystémy, kde zvířata žijí – od savany, přes džungli až po poušť.

Kolekce se skládá ze 70 čísel. Každé číslo obsahuje vázanou knížečku s krásnými ilustracemi a příběhy o zvířatech žijících v rozmanitých oblastech na světě. Dále získáte figurky divokých zvířat, miniatury stromů a budov, které vytvoří skvělé zázemí pro výuku a hraní.

Kolekce učí děti, jak vypadá život na savaně, v džungli, v tropickém lese či na poušti, a jaké návyky mají různí živočichové, kteří zde žijí.

První číslo je v prodeji za atraktivní cenu 39 Kč (knížečka a figurky).

Určitě stojí za to objednat si kolekci, neboť kromě nižší ceny (ušetříte 100 Kč na každé zásilce), obdržíte jedinečné dárky a v Prémiové objednávce navíc získáte další skvělé figurky a součásti k rozšíření vaší sbírky.

Kolekci si můžete objednat zde: http://bit.ly/2lGTBye

 

The post Vydejte se s námi na Savanu nebo do džungle a seznamte se s divokými zvířaty! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/vydejte-se-s-nami-na-savanu-nebo-do-dzungle-a-seznamte-se-s-divokymi-zviraty/26705/feed 0
Hry pro zvládání hněvu http://www.predskolaci.cz/hry-pro-zvladani-hnevu/26695 http://www.predskolaci.cz/hry-pro-zvladani-hnevu/26695#respond Mon, 09 Sep 2019 12:19:21 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26695 Cvičení a hry pro děti 5-12 let. Praktická příručka pro učitele, vychovatele a rodiče, kteří chtějí porozumět dětskému hněvu, zvládat ho a konstruktivně s ním pracovat. Obsahuje 72 her zaměřených na úspěšné strategie zvládání hněvu ve skupině dětí ve školce a škole, v zájmových kroužcích a na dětských táborech, ale i v rodině. Děti se učí vnímat hněv […]

The post Hry pro zvládání hněvu appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Cvičení a hry pro děti 5-12 let.

Praktická příručka pro učitele, vychovatele a rodiče, kteří chtějí porozumět dětskému hněvu, zvládat ho a konstruktivně s ním pracovat. Obsahuje 72 her zaměřených na úspěšné strategie zvládání hněvu ve skupině dětí ve školce a škole, v zájmových kroužcích a na dětských táborech, ale i v rodině. Děti se učí vnímat hněv a emoce jako pomocníky v osobnostním růstu a při rozvíjení zdravých vztahů.

Autor: Deborah M. Plummer
Překlad: Miroslava Kopicová
brož., 144 s., 255 Kč, zakoupíte na www.portal.cz

Deborah M. Plummer je vysokoškolská pedagožka (De Montfort University, Leicester) a terapeutka, autorka řady publikací pro práci s dětmi i s dospělými. V Portálu vyšly její knihy Skupinové hry pro rozvíjení sebeúcty (2013) a Učíme děti zvládat úzkost, obavy a stres (2013) a Hry pro rozvoj všímavosti (2017).

Ukázka z knihy

The post Hry pro zvládání hněvu appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/hry-pro-zvladani-hnevu/26695/feed 0
Tvoříme rohovou záložku – strašidýlko http://www.predskolaci.cz/tvorime-rohovou-zalozku-strasidylko/18196 http://www.predskolaci.cz/tvorime-rohovou-zalozku-strasidylko/18196#respond Sun, 08 Sep 2019 13:15:09 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=18196 Sychravé podzimní večery se blíží. Ideální čas na čtení. A ke čtení potřebujete záložku, a nejlépe podzimní – trochu strašidelnou ;-). Pojďte si záložku vyrobit. Výroba je velmi jednoduchá, vhodná pro tvoření s dětmi a nenáročná na materiál. Potřeby: Potřebujeme jen černý a bílý papír, lepidlo, nůžky, černý fix. Vystřihneme čtvereček s trojúhelníky po stranách […]

The post Tvoříme rohovou záložku – strašidýlko appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Sychravé podzimní večery se blíží. Ideální čas na čtení. A ke čtení potřebujete záložku, a nejlépe podzimní – trochu strašidelnou ;-). Pojďte si záložku vyrobit. Výroba je velmi jednoduchá, vhodná pro tvoření s dětmi a nenáročná na materiál.

Potřeby: Potřebujeme jen černý a bílý papír, lepidlo, nůžky, černý fix. Vystřihneme čtvereček s trojúhelníky po stranách (můžete použít šablonu).

Ohneme jeden roh, potřeme lepidlem, ohneme druhý roh :-). Vznikne nám čtvereček s kapsičkou, základ záložky.

Do kapsičky vlepíme trojúhelník se zuby. Nahoru nalepíme oči. Pro jednoduchost jsem zvolila černobílou variantu. S barvičkami se dá ale různě kouzlit :-).

A slíbená šablona:

Krásné podzimní tvoření Vám přeje Petra.
(Podle: djpeach.blogspot.cz/2011/06/monster-corner-bookmarks.html).
Další (nejen) podzimní tvořící náměty najdete na casprodeti.cz (Tvoření pro děti od dvou do pěti :-). Těším se na Vaši návštěvu!

Autor: Petra Fejtková

The post Tvoříme rohovou záložku – strašidýlko appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/tvorime-rohovou-zalozku-strasidylko/18196/feed 0
Pozor, rodiče ve školce! http://www.predskolaci.cz/pozor-rodice-ve-skolce/26692 http://www.predskolaci.cz/pozor-rodice-ve-skolce/26692#respond Sat, 07 Sep 2019 12:14:15 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26692 Typické konflikty s rodiči a jak s nimi zacházet. Publikace je velmi praktickou základní příručkou pro všechny odborníky, kteří v rámci své profese pravidelně komunikují s rodiči dětí. Autorka nevyčerpává čtenáře zbytečně rozsáhlou teorií, hned od začátku se věnuje praktickým otázkám. Věnuje se v komunikaci s rodiči, předpokladům sebejistého vystupování a profesionálním hranicím. Rozebírá komunikaci […]

The post Pozor, rodiče ve školce! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Typické konflikty s rodiči a jak s nimi zacházet.

Publikace je velmi praktickou základní příručkou pro všechny odborníky, kteří v rámci své profese pravidelně komunikují s rodiči dětí. Autorka nevyčerpává čtenáře zbytečně rozsáhlou teorií, hned od začátku se věnuje praktickým otázkám. Věnuje se v komunikaci s rodiči, předpokladům sebejistého vystupování a profesionálním hranicím. Rozebírá komunikaci z perspektivy rodičů, věnuje se jejich potřebám, rozlišuje „typy“ rodičů podle způsobu, jakým komunikují, rodičům cizojazyčným, rodinám s nízkým vzděláním a vysvětluje i obranné reakce rodičů na nepříjemná sdělení. Nabízí přípravy na rozhovor s rodiči a jednotlivé druhy rozhovorů, obsahuje konkrétní „nástroje“ pro vedení rozhovoru a je plná doporučení a návodů, jak zvládat konflikty, kritiku a různé výjimečné situace. Všechny kapitoly jsou proložené praktickými a dobře využitelnými poznámkami, konkrétními návrhy pro interní potřeby, předlohami, určenými ke kopírování a další použití.

Autor: Ulrike Lindner
Překlad: Alena Bezděková
brož., 152 str., 269 Kč, zakoupíte na www.portal.cz

Ulrike Lindner vystudovala komunikaci a je trenérkou paměti. Vede semináře pro rodiče a pedagogy předškolního a školního věku.

Ukázka z knihy

The post Pozor, rodiče ve školce! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/pozor-rodice-ve-skolce/26692/feed 0
5 tipů, jak se naučit anglicky http://www.predskolaci.cz/5-tipu-jak-se-naucit-anglicky/26702 http://www.predskolaci.cz/5-tipu-jak-se-naucit-anglicky/26702#respond Fri, 06 Sep 2019 17:55:54 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26702 Umět mluvit cizími jazyky je v dnešní době velmi cenným duševním majetkem, který nám otvírá nejedny dveře do světa. A klíčem k co největšímu počtu dveří je právě angličtina. Pojďme si tedy představit nejúčinnější metody, které vám pomůžou k perfektní znalosti anglického jazyka. 1) Koukejte na filmy a seriály v originálním znění Najdete se spousta lidí, kteří radši pohodlně […]

The post 5 tipů, jak se naučit anglicky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Umět mluvit cizími jazyky je v dnešní době velmi cenným duševním majetkem, který nám otvírá nejedny dveře do světa. A klíčem k co největšímu počtu dveří je právě angličtina. Pojďme si tedy představit nejúčinnější metody, které vám pomůžou k perfektní znalosti anglického jazyka.

1) Koukejte na filmy a seriály v originálním znění

Najdete se spousta lidí, kteří radši pohodlně sledují filmy a seriály v českém dabingu, jelikož je pro ně otravné číst titulky. Je to ale obrovská škoda, jelikož právě díky filmům a obecně nasloucháním anglického jazyka se člověk naučí opravdu hodně! Tím, že posloucháte anglický jazyk si vylepšujete výslovnost, porozumění a prohlubujete svoji slovní zásobu. A divili byste se, po jak krátké době vám slovíčko utkví v paměti, pokud ho párkrát za sebou uslyšíte. Jakmile už budete znát víc slovíček, vaše mysl se nebude muset zaobírat překladem a začne sledovat gramatické souvislosti jako je například umístění slov ve větě, použití časů, frází a ustálená slovní spojení. A časem budete filmům rozumět už i bez titulek.

Tip! Všechny v článku zmíněné metody lze aplikovat dennodenně a pomůžou vám k postupnému zlepšování znalosti anglického jazyka. Pokud se však chcete zaručeně a rychle naučit anglicky, nic nenahradí jazykové kurzy. Jazyková škola Presto nabízí jak individuální výuku angličtiny, tak firemní jazykové kurzy.

2) Poslouchejte hudbu

Pokud nejste fanoušky filmů a seriálů, nevadí. Stále můžete mít vynikající vkus ve výběru hudby. Anglická a americká hudební scéna se na vás tlačí ze všech stran, takže se chopte své šance a začněte se na texty písniček více soustředit. V některých písničkách je text těžko srozumitelný i jazykovému znalci. V takovém případě si můžete najít na internetu takzvané „lyrics“ písničky a zpívat si podle nich. Nespoléhejte však na to, že se díky písničkám naučíte také třeba gramatiku. Slovosled a podobně v písničkách často není použit nejlépe a prioritou je to, aby se text rýmoval. Slovní zásobu si ale díky písničkám vylepšit můžete zaručeně.

3) Čtěte knihy

Dalším perfektním příkladem přirozeného prostředí jsou anglické knihy. Existují dokonce také dvojjazyčné vydání, ve kterých je na jedné straně text v angličtině a na druhé straně překlad. V čistě anglických knihách určených pro vzdělávání je na zadní straně knihy napsána požadovaná znalost jazyka. Jelikož nejde o žádnou povinnou literaturu, je jen na vás, jaký žánr si vyberete. Zábava během čtení je tedy téměř garantovaná!

4) Hrajte hry

Pokud jste se narodili na přelomu století a dál, určitě jste od rodičů slýchali opak a zakazovali vám sedět celý hodiny za počítačem. Nedocházelo jim však, že to má velmi pozitivní efekt na vaši znalost anglického jazyka. Já osobně jsem toho příkladem. Dorozumět se anglicky nemám žádný problém a dovolím si velkou váhu na mých znalostech přisoudit právě počítačovým hrám, a to konkrétně především těm týmovým, kdy musí člověk skrz mikrofon komunikovat se spoluhráči a kooperovat s nimi.

5) Povídejte si anglicky

Pokud vás přestanou bavit výše zmíněné aktivity nebo pokud chcete angličtině prostě jen věnovat opravdu hodně času, můžete si začít čas od času povídat anglicky s kamarády nebo rodinou. Je úplně jedno, že věty budou trhané, gramaticky nesprávné a často i nesmyslné. Hlavní cíl je splněn i tak – mluvíte anglicky, můžete díky tomu sledovat svůj progres, hledat své slabiny a zlepšovat je. Navíc také odbouráváte blok hovorové komunikace, který způsobuje to, že se bojíte mluvit a i přesto, že si v hlavě poskládáte větu správně, máte problém ji implementovat do řeči.

The post 5 tipů, jak se naučit anglicky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/5-tipu-jak-se-naucit-anglicky/26702/feed 0
Brambora http://www.predskolaci.cz/brambora-2/2633 http://www.predskolaci.cz/brambora-2/2633#comments Fri, 06 Sep 2019 11:34:30 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=2633 Kutálí se ze dvora takhle velká brambora. (ruce máme před sebou, motáme s nimi a jako „kutálíme“) Neviděla, neslyšela, (dlaněmi zakryjeme oči, uši) že na ni padá závora. (mávneme, dvakrát tleskneme rukama) Kam koukáš, ty závoro? (pravou rukou se vztyčeným ukazovákem děláme „ty,ty, ty“) Na tebe, ty bramboro! (levou rukou se vztyčeným ukazovákem děláme „ty,ty, […]

The post Brambora appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Kutálí se ze dvora
takhle velká brambora.
(ruce máme před sebou,
motáme s nimi a jako „kutálíme“)

Neviděla, neslyšela,
(dlaněmi zakryjeme oči, uši)
že na ni padá závora.
(mávneme, dvakrát tleskneme rukama)
Kam koukáš, ty závoro?
(pravou rukou se vztyčeným
ukazovákem děláme „ty,ty, ty“)

Na tebe, ty bramboro!
(levou rukou se vztyčeným
ukazovákem děláme „ty,ty, ty“) nebo ukážeme na sebe

Kdyby tudy projel vlak,
(krouživými pohyby rukou
předvádíme „vlak“)

byl by z tebe bramborák!
(opět do rytmu tleskáme)

The post Brambora appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/brambora-2/2633/feed 2
Drak a dráček http://www.predskolaci.cz/drak-a-dracek-prudkova-miroslava/7849 http://www.predskolaci.cz/drak-a-dracek-prudkova-miroslava/7849#respond Wed, 04 Sep 2019 09:07:16 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=7849 Drak a dráček spolu letí, dívejte se vzhůru , děti. Hezky jste je vyrobili, drakijádu připravili. Ocásky jim větrem vlají, dolů z výšky se usmívají. Tak dlouho tam budou spolu, než upadnou na zem dolů. Vpravo, vlevo krouží nebem, rozhlíží se krásným světem. Dráčci, vy se skvěle máte, vždyť se stále usmíváte.

The post Drak a dráček appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Drak a dráček spolu letí,
dívejte se vzhůru , děti.
Hezky jste je vyrobili,
drakijádu připravili.

Ocásky jim větrem vlají,
dolů z výšky se usmívají.
Tak dlouho tam budou spolu,
než upadnou na zem dolů.

Vpravo, vlevo krouží nebem,
rozhlíží se krásným světem.
Dráčci, vy se skvěle máte,
vždyť se stále usmíváte.

The post Drak a dráček appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/drak-a-dracek-prudkova-miroslava/7849/feed 0
Kresba http://www.predskolaci.cz/kresba/363 http://www.predskolaci.cz/kresba/363#respond Mon, 02 Sep 2019 23:04:39 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=363 Zelenou se kreslí listí, listí to se nedá jísti. Červenou ti mamičko namaluji jablíčko.

The post Kresba appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Zelenou se kreslí listí,
listí to se nedá jísti.
Červenou ti mamičko
namaluji jablíčko.

The post Kresba appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/kresba/363/feed 0
Jak naučit děti méně zlobit http://www.predskolaci.cz/jak-naucit-deti-mene-zlobit/26672 http://www.predskolaci.cz/jak-naucit-deti-mene-zlobit/26672#respond Mon, 02 Sep 2019 19:41:12 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26672 Kniha Kurikulum Dobrý začátek nabízí vedle teoretického základu především konkrétní návody na řešení každodenních situací ve třídě – když se děti tahají o hračky, ruší ostatní při čtení pohádky nebo když se vztekají. Podle návodu se tak dají vytvořit jednoduchá pravidla, která dávají dětem univerzální návody, jak řešit konfliktní situace, a tím dlouhodobě zlepšují klima […]

The post Jak naučit děti méně zlobit appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Kniha Kurikulum Dobrý začátek nabízí vedle teoretického základu především konkrétní návody na řešení každodenních situací ve třídě – když se děti tahají o hračky, ruší ostatní při čtení pohádky nebo když se vztekají. Podle návodu se tak dají vytvořit jednoduchá pravidla, která dávají dětem univerzální návody, jak řešit konfliktní situace, a tím dlouhodobě zlepšují klima ve třídě.

Metoda Dobrý začátek rozvíjí sociálně emoční oblast u předškolních dětí, a přitom pracuje s podporou pozitivního chování, s emocemi, radí, jak používat pochvalu a ocenění, ale také pracuje s nevhodnými návyky chování, zvládání vzteku nebo agresivity u dětí. Kurikulum radí, jak tuto metodiku jednoduše uvést do praxe třeba s využitím maňásků, vědomého a častého chválení žádoucího chování a vědomého ignorování nežádoucího chování. Děti tak například rychle pochopí, že nezískají pozornost zlobením, nýbrž žádoucím chováním. Efektem je, že zlobí méně.

S knihou se dá pracovat dlouhodobě po celý školní rok, ideální je však na začátku školního roku pro nastavení pravidel ve školce. Kurikulum je plně v souladu s RVP.

Vydal: Schola empirica (Nezisková organizace, která podporuje učitele, sociální pracovníky a rodiče tak, aby mohli dětem nabídnout tu nejlepší možnou péči.)

Kniha je zdarma na vyžádání na adrese info@scholaempirica.org

 

 

Bibliografické údaje

Autor: Egle Havrdová, Kateřina Vyhnánková, Barbora Dvořáková
Vydal: Schola Empirica z.s.
Rok vydání: 2019
Podtitul: Podpora sociálního a emočního rozvoje dětí
ISBN: 978-80-905748-8-5
Ilustrátor: Milan Starý
Počet stran / vazba: 108 / brožovaná

The post Jak naučit děti méně zlobit appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/jak-naucit-deti-mene-zlobit/26672/feed 0
Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme http://www.predskolaci.cz/hrajeme-si-nezlobime-o-svete-pak-leccos-vime/26667 http://www.predskolaci.cz/hrajeme-si-nezlobime-o-svete-pak-leccos-vime/26667#respond Thu, 29 Aug 2019 06:44:47 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26667 Kniha se věnuje výukovým projektům v mateřské škole, ve kterých se vypravíme například k moři nebo do sněhového království, vydáme se po stopách medvědů a do šumavského lesa, kde se s dětmi dozvíme něco hlubšího o významu dřeva, budeme zkoumat a objevovat různé materiály, seznamovat se z některými povoláními a nahlédneme i do světničky našich předků. Aktivity […]

The post Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>

Kniha se věnuje výukovým projektům v mateřské škole, ve kterých se vypravíme například k moři nebo do sněhového království, vydáme se po stopách medvědů a do šumavského lesa, kde se s dětmi dozvíme něco hlubšího o významu dřeva, budeme zkoumat a objevovat různé materiály, seznamovat se z některými povoláními a nahlédneme i do světničky našich předků.

Aktivity vycházejí z prožitkového učení, pohádek, básniček, písniček i běžných situací, které v mateřské škole nastávají.

S knihou je možné pracovat během celého školního roku, počítá s prací s dětmi ve smíšené věkové skupině a v rámci všeobecného rozvoje dětí předškolního věku a všech jeho oblastí je plně v souladu s RVP.

Autor: Miroslava Baxová
Ilustrace: Patricie Koubská
brož., 160 str., 249 Kč, zakoupíte na www.portal.cz.

Miroslava Baxová je učitelka mateřské školy. Řadu let se věnovala loutkovému divadlu. V Portále vyšla její kniha Aby nás to spolu bavilo celý rok, na kterou toto její nové dílo volně navazuje.

Ukázka z knihy

The post Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/hrajeme-si-nezlobime-o-svete-pak-leccos-vime/26667/feed 0