Předškoláci.cz - omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Sat, 01 Aug 2015 06:10:06 +0000 cs-CZ hourly 1 Bolavé bříško? Minulost! http://www.predskolaci.cz/bolave-brisko-minulost/24794 http://www.predskolaci.cz/bolave-brisko-minulost/24794#comments Tue, 28 Jul 2015 14:19:58 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24794 espumisan-kapky

Řadu bezesných noci dokáže nadýmání způsobit vašemu miminku, ale i vám. V takové situaci však mohou pomoci kapky Espumisan 100 mg/ml, jednička na trhu léčiv obsahujících simetikon.

Plynatost dokáže potrápit děti v každém věku. A zvlášť to platí u kojenců – problémy s bolavým bříškem se vyskytují především v prvních třech měsících života. Jejich výskyt obvykle souvisí s nezralostí trávicího systému, který si teprve zvyká na život mimo tělo maminky a musí se postupně naučit správně fungovat.

K tomu někdy patří i bolestivý a hodně uplakaný stav, označovaný také jako kojenecká (tříměsíční) kolika. Ta vzniká náhle, bez příčiny, u jinak prospívajících miminek a často končí odchodem větrů. Projevuje se především neklidem a neutišitelným pláčem.

Co tedy pomáhá? Vyzkoušet můžete takzvané úlevové polohy, dále se doporučuje mírně nahřátá plenka na bříško nebo jemná masáž, kdy miminko hladíme po směru hodinových ručiček kolem pupíku. Někdy dítě utiší monotónní zvuk v pozadí – třeba spuštěný vysavač nebo pračka ve vedlejší místnosti.

Nejefektivnějším způsobem je však spolehnout se na doporučení lékařů a dát miminku kapky s účinnou látkou, které mu mohou ulevit. Tou je simetikon, jenž vašemu drobečkovi usnadní vstřebávání plynů ve střevě a jejich přirozený odchod. Nejprodávanějšími kapkami s obsahem simetikonu na českém trhu jsou Espumisan kapky 100 mg/ml.

espumisan

Velkou výhodou simetikonu je, že působí pouze fyzikálně, což znamená, že se nevstřebává ze zažívacího traktu do krevního oběhu, ale pouze traktem projde. Nemusíte mít proto obavy, že by podání Espumisanu bylo pro vaše miminko zbytečnou zátěží. Aplikace léku Espumisan kapky 100 mg/ml je velmi snadná – stačí přidat 5-10 kapek do každé lahvičky s kojeneckou výživou, nebo nakapat na lžičku a podat kojenci bezprostředně před každým kojením.

Pokud však máte pocit, že problémy vašeho dítěte jsou závažnější než obyčejné nadýmání, rozhodně neváhejte navštívit svého pediatra, aby mohl zjistit příčinu obtíží a vyloučit případné závažnější onemocnění.

espumisan-pruh

]]>
http://www.predskolaci.cz/bolave-brisko-minulost/24794/feed 0
Dědovy říkanky – Jazykolamy http://www.predskolaci.cz/dedovy-rikanky-jazykolamy/24777 http://www.predskolaci.cz/dedovy-rikanky-jazykolamy/24777#comments Wed, 15 Jul 2015 00:29:52 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24777 dedovy-rikanky-jazykolamyVeselé básničky na doma, do školy i školky

Jednoduché a hravé verše si předškoláci a školáci snadno zapamatují. Jejich prostřednictvím si procvičí správnou výslovnost problematických hlásek. Holky a kluci rozhýbají svoje jazýčky, obohatí slovní zásobu a zlepší své vyjadřování.

K zakoupení zde: www.fragment.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/dedovy-rikanky-jazykolamy/24777/feed 0
Soutěž o Capri-Sonne Safari Fruits http://www.predskolaci.cz/soutez-o-capri-sonne-safari-fruits/24784 http://www.predskolaci.cz/soutez-o-capri-sonne-safari-fruits/24784#comments Mon, 13 Jul 2015 18:37:28 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24784 capri-sonne-safari-fruitsPojďte s námi soutěžit o vitamíny Revital Multivitamínové želé z kolekce Simpsons společnosti Vitar. Vitar je významným výrobcem doplňků stravy s 25 letou tradicí. Přehled produktů naleznete na www.vitar.cz

Termín trvání soutěže: do 31.07.2015
… poté budou vylosováni tři výherci,
kteří správně odpoví na otázku.

Co je potřeba pro účast v soutěži?

  1. Přidejte se ke skupině na www.facebook.com/groups/predskolaci
  2. Otevřete si formulář a odpovězte na uvedenou otázku …

Formulář pro vyplnění: klikněte zde a odpovězte na otázku

Ceny pro 3 výherce

  • 2x Capri-Sonne Safari Fruits (speciálně pro děti) – Oblíbené Capri Sonne nyní s novou fantastickou příchutí tropického ovoce. Safari Fruits je osvěžujícím koktejlem plným chuti a vitamínů, přesně takový, který děti milují. A co navíc? Vejde se i do toho nejmenšího batůžku nebo jednoduše do kapsy.
    Nesycené ovocné nápoje Capri- Sonne obsahují vysoký podíl přírodní šťávy, takže skvěle chutnají. Jsou obohaceny vitamínem C a neobsahují chemické konzervanty, syntetická barviva ani umělá aromata. Důležité je i to, že mají až o třetinu méně cukru než srovnatelné výrobky z ovocných šťáv! Capri-Sonne jsou zdravé ovocné nápoje, které příjemně osvěží a výborně chutnají.
  • 1x Nafukovací delfínek

capri-sonne-safari-fruits capri-sonne-delfin
Partner soutěže: VITAR

]]>
http://www.predskolaci.cz/soutez-o-capri-sonne-safari-fruits/24784/feed 0
Štaflík a Špagetka http://www.predskolaci.cz/staflik-a-spagetka/24774 http://www.predskolaci.cz/staflik-a-spagetka/24774#comments Wed, 08 Jul 2015 21:22:08 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24774 staflik-a-spagetkaObrázkové příběhy podle nového večerníčku! Podle večerníčku Martina Otevřela a Jiřího Munka, s obrázky Zdeňka Smetany za autorské spolupráce Marii Axamitové, nakreslil a napsal Martin Otevřel. Štaflík a Špagetka bydlí v chaloupce a je jim spolu dobře. Ráno se jim ale nikdy nechce vstávat. Jenže na střeše za komínem bydlí ještě poťouchlá vrána, známé ranní ptáče, takže je nikdy dlouho spát nenechá. Každý den vymýšlí, jakou lumpárnu by jim vyvedla.

V sedmi obrázkových příbězích podle nového večerníčku navštíví Štaflík a Špagetka posilovnu, svedou námořní bitvu, zažijí dobrodružné Vánoce i veselé příhody. V knížce se také setkáte s hamižným křečkem, závodními chrty, krásnou pudlicí a dalšími zvířátky.

K zakoupení zde: www.albatrosmedia.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/staflik-a-spagetka/24774/feed 0
Kaluže http://www.predskolaci.cz/kaluze/688 http://www.predskolaci.cz/kaluze/688#comments Tue, 07 Jul 2015 19:53:49 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=688 Haló, děti, povězte mi,
jakpak je to s kalužemi?
To je krátká pohádka:
jsou to ptačí zrcátka.

]]>
http://www.predskolaci.cz/kaluze/688/feed 0
Koloběžka http://www.predskolaci.cz/kolobezka/701 http://www.predskolaci.cz/kolobezka/701#comments Tue, 07 Jul 2015 00:56:52 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=701 Jede, jede koloběžka, kdo ji nemá, všechno zmešká.
Já se držím koloběžky, kdo ji nemá, chodí pěšky.

]]>
http://www.predskolaci.cz/kolobezka/701/feed 0
Stůj, dej přednost v jízdě http://www.predskolaci.cz/stuj-dej-prednost-v-jizde/873 http://www.predskolaci.cz/stuj-dej-prednost-v-jizde/873#comments Mon, 06 Jul 2015 20:34:20 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=873 Rozpustilá raketa
zeměkouli oblétá,
nestará se o značky,
potkává jen obláčky.

Letí, kam si zamane,
nikdy se jí nestane,
aby přišla na značku:
STŮJ! DEJ PŘEDNOST OBLÁČKU!

]]>
http://www.predskolaci.cz/stuj-dej-prednost-v-jizde/873/feed 0
Soutěž o dětský tablet s připojením k TV CHYTRÝ ŠIKULKA s Pafíkem http://www.predskolaci.cz/soutez-o-detsky-tablet-s-pripojenim-k-tv-chytry-sikulka-s-pafikem/24753 http://www.predskolaci.cz/soutez-o-detsky-tablet-s-pripojenim-k-tv-chytry-sikulka-s-pafikem/24753#comments Mon, 06 Jul 2015 20:10:58 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24753 soutez-pafaas-batuzek-darekAkce pro předškoláky
běžná cena dětského tabletu: 999,- Kč
cena na tento týden jen pro vás: 599,- Kč
+ dárek pro vás: baťůžek na kolečkách v hodnotě 299,- Kč (pište: akce@superprodukt.cz)

 

Dětský tablet s barevnou obrazovkou
a připojením k TV.

98 herních aktivit můžete hrát na cestách v tabletu, nebo doma na TV. Obsahuje bohaté příslušenství. Animace s Pafíkem – vše kompletně v češtině! Písmena jsou včetně české diakritiky od A do Ž. Učí vyslovovat písmena tak, jak je dítě slyší ve slově a pro hláskování.

soutez-pafaas-tablety-pafik

Mnoho aktivit a her: abeceda, učení a psaní písmen, hláskování slov, doplňování písmen, abecední pořadí, zapamatoví písmen, praxe psaní, bludiště abecedou, učení slov, oprava slov, doplnění písmen, klíčová slova, doplň samohlásku, množné číslo, minulý čas …

Podívejte se na video, jak tablet funguje:

Soutěžní otázka:

Klikněte zde a odpovězte na soutěžní otázku
Správnou odpověď najdete na stránkách eshopu pejska Pafíka Pafik.cz

  • Soutěž probíhá do 31.7.2015.
  • Jeden z vás získá dětský tablet s připojením k TV CHYTRÝ ŠIKULKA s Pafíkem.
  • Výhra bude výherci doručena na adresu uvedenou v soutěžním formuláři.
]]>
http://www.predskolaci.cz/soutez-o-detsky-tablet-s-pripojenim-k-tv-chytry-sikulka-s-pafikem/24753/feed 0
Soutěž o panenku miminko a model auta VW Brouk http://www.predskolaci.cz/soutez-o-panenku-miminko-a-model-auta-vw-brouk/24738 http://www.predskolaci.cz/soutez-o-panenku-miminko-a-model-auta-vw-brouk/24738#comments Sat, 04 Jul 2015 18:55:56 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24738 Hrát si s panenkami dokáží malé slečny velmi dlouho a nikdy se při hře „na maminku“ nenudí. Na výherce naší soutěže čeká senzační panenka miminko v dárkovém balení, které obsahuje základní vybavení potřebné k péči o kojence. Roztomilou panenku mohou děvčátka oblékat, krmit, přebalovat nebo si vyjít s kočárkem na procházku. A jako dospělé maminky mohou svoje miminko vykoupat a uložit do postýlky. Během zábavné hry se děvčata naučí nenásilnou formou starat o děťátko, které na první pohled vypadá jako živé.

panenka-miminko kovovy-mode-auta-volkswagen-beatle-brouk

Pro holčičky panenka, pro kluky autíčko

Během celého roku je spousta příležitostí, kdy rodiče i prarodiče vybírají dárky pro děti. Věnovat pěknou hračku však dětem můžeme i jen tak pro radost. Každého správného kluka vždycky potěší šikovné autíčko, které je také možné vyhrát v této soutěži.

Kovový model auta na zpětný nátah je parádní napodobeninou lidového vozu Volkswagen Beatle – Brouk. Stačí ho jen natáhnout a pak sledovat, jak dlouhou trasu dokáže po rovném povrchu podlahy nebo hladkém koberci ujet. Model auta VW Brouk má kovovou karoserii s plastovými prvky a vyniká precizním zpracováním do jemných detailů. Ideálně doplní mini garáž nebo vozový park vašeho malého motoristy.

Soutěžní otázka:

Klikněte zde a odpovězte na soutěžní otázku
Správnou odpověď najdete na webu Obchod s dárky.

Trvání soutěže: do 15.07.2015
Vylosováni budou 2 výherci.
Jeden výherce získá panenku a druhý výherce bude odměněn autem.

]]>
http://www.predskolaci.cz/soutez-o-panenku-miminko-a-model-auta-vw-brouk/24738/feed 0
Individualizace v mateřské škole http://www.predskolaci.cz/individualizace-v-materske-skole/24730 http://www.predskolaci.cz/individualizace-v-materske-skole/24730#comments Mon, 15 Jun 2015 00:52:17 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24730 Individualizace_v_materske_skole.inddKniha seznamuje čtenáře s tím, jak vytvořit podmínky pro individualizované vzdělávání a s jeho jednotlivými fázemi – přípravou třídního vzdělávacího programu, jeho realizací a hodnocením výsledků vzdělávání.

Každé dítě má mnoho individuálních rysů. Pokud chceme, aby jeho učení bylo co nejefektivnější, musíme jeho možnosti brát v úvahu. Východiskem individualizace je přesvědčení, že každá lidská bytost je jedinečná. Každé dítě pracuje a učí se svým specifickým způsobem. Když učitelka dokáže na tyto individuální potřeby reagovat, umožní dětem zažívat při vzdělávání úspěch a dosahovat jejich osobního maxima.

Knihu využijí učitelky mateřských škol, zejména bude přínosem pro pedagogy pracující ve věkově smíšených (heterogenních) třídách. Kniha je určena také studentům SPgŠ a studentům VŠ oboru učitelství pro mateřské školy a předškolní pedagogika. Mohou ji využít také učitelé vysokých i středních škol oborů zaměřených na předškolní vzdělávání.

PhDr. Jana Kargerová, Ph.D., Mgr. Věra Krejčová, Ph.D., a PhDr. Zora Syslová, Ph.D., jsou vysokoškolské pedagožky s předchozí pedagogickou praxí v mateřské škole.

Ukázky z knihy
K zakoupení zde: obchod.portal.cz

K tématu také doporučujeme Hra a její využití v předškolním vzdělávání, Předškolák s problémovým chováním, Psychologie pro učitelky MŠ.

]]>
http://www.predskolaci.cz/individualizace-v-materske-skole/24730/feed 0