Předškoláci.cz - omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Sat, 20 Dec 2014 20:42:20 +0000 cs-CZ hourly 1 Magická krabička: Duhová edice http://www.predskolaci.cz/magicka-krabicka-duhova-edice/24446 http://www.predskolaci.cz/magicka-krabicka-duhova-edice/24446#comments Thu, 18 Dec 2014 20:40:25 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24446 vyukove a vzdelavaci predmety : magicka krabicka 0 468x234 Magická krabička: Duhová edice

Magická krabička Duhová edice obsahuje tyto tři sady:

 • Stolní hra
 • Vyrábíme svíčku
 • Pohádková knížka

S Magickou krabičkou rozvíjíte u dětí jemnou motoriku, představitvost a kreativitu. Pro tvoření vybíráme rozmanité materiály, pomůcky a potřeby, aby se s nimi děti naučily pracovat a dokázaly jejich vlastnosti využít při dalších, nejen výtvarných, aktivitách.

Pracovat s Magickou krabičkou mohou úplně všichni bez ohledu na manuální zručnost. Pro mateřské školky, zájmové kroužky, animační programy a mateřská centra vymýšlíme didaktické a metodické pomůcky pro výuku a zábavu.

Stolní hra
Sada obsahuje: herní plán, samotvrdnoucí modelovací hmota,pravidla hry,návod s podrobným postupem

vyukove a vzdelavaci predmety : magicka krabicka 1 468x234 Magická krabička: Duhová edice

Vyrábíme svíčku
Sada obsahuje: plát vosku, knot, návod s podrobným postupem

vyukove a vzdelavaci predmety : magicka krabicka 2 468x234 Magická krabička: Duhová edice

Pohádková knížka
Sada obsahuje: pohádkovou knížku O dvanácti měsíčkách, 6 stran, stuhy, kulatá lepítka, návod s podrobným postupem

vyukove a vzdelavaci predmety : magicka krabicka 3 468x234 Magická krabička: Duhová edice

 

K objednání zde: www.magicka-krabicka.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/magicka-krabicka-duhova-edice/24446/feed 0
Nejmilejší české říkanky, písničky a hádanky http://www.predskolaci.cz/nejmilejsi-ceske-rikanky-pisnicky-a-hadanky/23895 http://www.predskolaci.cz/nejmilejsi-ceske-rikanky-pisnicky-a-hadanky/23895#comments Thu, 18 Dec 2014 03:38:37 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=23895 knihy casopisy : nejmilejsi ceske rikanky pisnicky a hadanky Nejmilejší české říkanky, písničky a hádankySbírka klasických českých říkadel, písniček, hádanek, pranostik a jazykolamů by neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Půvabné ilustrace a výběr těch nejkrásnějších, jsou spolehlivou zárukou toho, že se k nim budete stále rádi vracet.

K zakoupení zde: www.fragment.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/nejmilejsi-ceske-rikanky-pisnicky-a-hadanky/23895/feed 0
Panenka http://www.predskolaci.cz/panenka/79 http://www.predskolaci.cz/panenka/79#comments Wed, 17 Dec 2014 20:14:18 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=79 Jmenuji se Kačka,
jsem pro holky hračka.
V kočárku si pěkně hačnu,
když je třeba,
plakat začnu.
Stačí jenom chvilinka,
z děvčátka je maminka.

]]>
http://www.predskolaci.cz/panenka/79/feed 0
Co držíš? http://www.predskolaci.cz/co-drzis/1078 http://www.predskolaci.cz/co-drzis/1078#comments Wed, 17 Dec 2014 14:45:36 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=1078 VĚK: 5 až 8 let

POMŮCKY: jakékoliv předměty, šátek

POČET HRÁČŮ:  1, 2

PRAVIDLA HRY: jeden z hráčů si zaváže oči a druhý hráč mu dá do ruky jeden z předmětů-musí uhádnout, co to je za předmět

CÍL HRY:  zdokonalit si hmat

]]>
http://www.predskolaci.cz/co-drzis/1078/feed 0
Svíčky http://www.predskolaci.cz/svicky/1072 http://www.predskolaci.cz/svicky/1072#comments Wed, 17 Dec 2014 06:32:35 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=1072 VĚK: 6 až neomezeně let

POMŮCKY: svíčky, kýbl s vodou (v případě zapálení), baterku-každý vedoucí

POČET HRÁČŮ: nejméně: 6, nejvíce: neomezeně

PRAVIDLA HRY:

 • V lese (doporučuji temný les) si sednou 3 vedoucí vzdáleni od sebe 2-3 metry a každý z nich si před sebou zapálí svíčku
 • Úkolem dětí je potichu se připlížit a svíčku sfouknout
 • Když ale vedoucí zaregistruje nějaké dítě, blikne na něj baterkou, kterou má v ruce a dítě se musí vrátit na začátek a jít od znova.
 • Doporučuji občas nějaké to dítě přehlídnout, jelikož se někdy stává že děcka nejsou schopny tu svíčku sfouknout.

CÍL HRY:  naučit hráče tichosti, přesnosti, procvičit si dech

]]>
http://www.predskolaci.cz/svicky/1072/feed 0
Zlobivé pohádky http://www.predskolaci.cz/zlobive-pohadky/24415 http://www.predskolaci.cz/zlobive-pohadky/24415#comments Tue, 16 Dec 2014 00:01:15 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24415 knihy casopisy : zlobive pohadky Zlobivé pohádkyPozor, v těchto pohádkách se zlobí! Zlobivé děti by si je měly přečíst, aby pochopily, že zlobení se nevyplácí (dokonce ani dospělým). A děti hodné si při čtení oddechnou, že jich se ty lumpárny netýkají. Tak už psst, nezlobte a čtěte, čeká vás legrace i špetka poučení a báječné ilustrace.

Ve dvou desítkách originálních pohádkových příběhů se děti setkají s nejrůznějšími podobami toho, čemu dospělí říkají zlobení, zkrátka s různými neřestmi. Zlobí tady lidé, zvířata i věci. Vláďa se posmívá, myška je lakomá, žížala Bohdana dělá naschvály, navigace je zlomyslná, hraběnka Eleonora věčně nespokojená… Jak to s těmi zlobílky dopadne? Špatně. Ale to je vlastně pro pohádky dobře! Zlobidla tu nemají šanci.

Moderním pohádkám oblíbené autorky Zuzany Pospíšilové dodávají rošťáckou atmosféru skvělé ilustrace Drahomíra Trsťana.

autor: Pospíšilová Zuzana
ilustrátor: Trsťan Drahomír
ediční řada: Pohádkové čtení

K zakoupení zde: www.grada.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/zlobive-pohadky/24415/feed 0
O Sněhurce a sedmi trpaslících http://www.predskolaci.cz/o-snehurce-a-sedmi-trpaslicich/42 http://www.predskolaci.cz/o-snehurce-a-sedmi-trpaslicich/42#comments Mon, 15 Dec 2014 21:19:42 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=42 Žila jednou jedna krásná dívka jménem Sněhurka. Byla skutečně nádherná. Maminka by z ní měla určitě radost, ale maminku neměla. Bydlela se svou macechou, která sice byla také moc krásná, ale také zlá.

Macecha, a zároveň královna hradu, ve kterém Sněhurka žila, každý den stála před svým kouzelným zrcadlem a ptala se ho: „Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?“ A zrcadlo vždy odpovědělo: „Vy paní má, vy jste ze všech nejkrásnější.“ A královna byla spokojená.
Jenže Sněhurka rostla a den ode dne byla krásnější. Až jednou, když se opět ptala královna zrcadla, odpovědělo, že nejkrásnější na světě je Sněhurka.
To královnu velmi rozzuřilo a zavolala si k sobě myslivce. „Odvedeš Sněhurku do lesa, tam ji zabiješ a na důkaz, žes tak provedl, mi v téhle truhle přineseš její srdce“, poručila mu.
A tak myslivec vzal Sněhurku a šli do lesa. Myslivec však byl hodný člověk a zabít Sněhurku nedokázal. Nakonec ji řekl, ať uteče a sám zabil srnku, vyňal z ní srdce, a to pak přinesl královně. Ta nic nepoznala a byla spokojená.

Sněhurka mezitím bloudila lesem, až nakonec došla k malé chaloupce, zaťukala, ale nikdo neotevíral. Osmělila se a vešla dovnitř. Tam našla sedm mističek s lžičkami, sedm židliček i sedm postýlek. Všechno tu bylo malinké.
Sněhurka se dlouhou cestou lesem vyčerpala, a tak se nejdříve trochu najedla a poté se natáhla přes všech sedm postýlek a usnula. Odpoledne se z práce vrátilo sedm trpaslíků: Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a věčně nabručený Rejpal. Nejdříve se lekli, kdože se jim dostal do chaloupky, ale když zjistili, jak se věci mají, nechali Sněhurku v chaloupce, aby se tu skryla před zlou královnou.
Sněhurce se v chaloupce žilo hezky. Trpaslíci si Sněhurku velmi oblíbili. Vařila jim, uklízela a vždy pro ně měla přívětivé slovo.
Trpaslíci každý den ráno chodili do práce a Sněhurku vždy varovali: „Nikomu neotevírej a dávej na sebe pozor.“

Takhle by si mohli všichni žít v chaloupce šťastně po dlouhý čas, ale jedno dne opět kouzelné zrcadlo prozradilo královně, že na světě je nejkrásnější Sněhurka. Královna se velmi hněvala. Nejdřív tomu ani nechtěla uvěřit. Pak si nechala zavolat myslivce a donutila ho, aby jí řekl celou pravdu.
Královna nebyla jen obyčejnou královnou, ale zároveň i čarodějnicí, takže se hned odebrala do sklepení pod zámkem, aby vymyslela na Sněhurku strašlivou pomstu.
Připravila pomocí svých lektvarů prudce jedovaté jablko a také si obstarala podobu stařeny. To aby ji Sněhurka nepoznala.
V převleku stařenky se vypravila za Sněhurkou do chaloupky. Zaťukala na dveře. „Dobrý den, prodávám jablíčka, nechcete nějaká koupit?“ Sněhurka sice jablíčka nechtěla, ale bylo jí líto stařenky, a tak ji vpustila dál. „Dám ti jedno jablíčko, když si tak hodná dívenka“, pravila stařena a podala ji to nejčervenější. Sněhurka netušila, že je otrávené, kousla do něho, ale v tu chvíli se jí zatočila hlava a padla v bezvědomí na zem.

Takhle ji později našli trpaslíci. Byli velmi smutní. Oplakávali Sněhurku a aby se mohli chodit dívat na její krásnou tvář, uložili ji do křišťálové rakve na louce za chaloupkou. Jednoho dne jel kolem rakve princ, kterému se Sněhurka velmi zalíbila. Přistoupil k rakvi a sklonil se k ní. Poté ji políbil. V tu chvíli se Sněhurka nadechla a znovu ožila. Princ ji zachránil! Trpaslíci, Sněhurka i princ se radovali, že všechno dobře dopadlo. Nedlouho na to byla svatba a od té doby je Sněhurka se svým princem a čas od času spolu navštěvují všech sedm trpaslíků v malé chaloupce.
A jak to dopadlo ze zlou královnou? Byla potrestána pro ni nejhorším trestem – zůstala jí navždy podoba čarodějnice.

]]>
http://www.predskolaci.cz/o-snehurce-a-sedmi-trpaslicich/42/feed 0
Televize http://www.predskolaci.cz/televize/75 http://www.predskolaci.cz/televize/75#comments Mon, 15 Dec 2014 20:08:27 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=75 Máme doma kamarádku.
Zmáčknu knoflík – mluví.
Chci se dívat na pohádku,
je to program druhý.

Máme doma bedýnku,
hraje, zpívá, povídá.
Zavolejte Krystýnku,
ať se taky podívá.

]]>
http://www.predskolaci.cz/televize/75/feed 0
Julinka a její zvířátka – Nezbedný poník http://www.predskolaci.cz/julinka-a-jeji-zviratka-nezbedny-ponik/24435 http://www.predskolaci.cz/julinka-a-jeji-zviratka-nezbedny-ponik/24435#comments Mon, 15 Dec 2014 20:07:17 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=24435 knihy casopisy : julinka a jeji zviratka nezbedny ponik Julinka a její zvířátka – Nezbedný poníkJmenuju se Julinka a až budu velká, chci se stát zvěrolékařkou. Moje kamarádka Míša má poníka a chce s ním jít na místní závody. Já a Zuzka jsme slíbily, že jí ho pomůžeme vycvičit. Jenže Prcka zajímá víc jídlo, než skákání přes překážky. Ach jo, trénovat poníky je mnohem těžší než jsem si myslela. Potřebujeme rychle dostat nějaký nápad, nebo ty závody budou jedna velká katastrofa…

K zakoupení zde: www.fragment.cz

]]>
http://www.predskolaci.cz/julinka-a-jeji-zviratka-nezbedny-ponik/24435/feed 0
Sněhuláci http://www.predskolaci.cz/snehulaci-3/825 http://www.predskolaci.cz/snehulaci-3/825#comments Sun, 14 Dec 2014 20:26:33 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=825 Vzal sněhulák sněhulačku
O půlnoci na klouzačku.
Na rybníce za chvilku
Tancovali čtverylku.

Pozdě k ránu u zatáčky,
Viděl jsem dva sněhuláčky.
Dávno už se nesmějí,
Hledají noc v závěji.

]]>
http://www.predskolaci.cz/snehulaci-3/825/feed 0