Předškoláci – omalovánky, pracovní listy http://www.predskolaci.cz Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. Mon, 15 Jul 2019 09:42:05 +0000 cs-CZ hourly 1 7219432 Třídní projekty v mateřské škole http://www.predskolaci.cz/tridni-projekty-v-materske-skole/26612 http://www.predskolaci.cz/tridni-projekty-v-materske-skole/26612#respond Tue, 18 Jun 2019 18:16:00 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26612 Publikace se zaměřuje na problematiku plánování rozvoje dítěte v souladu s individualizací předškolního vzdělávání. Vychází z teorie projektové výuky a integrované tematické výuky ve shodě s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Teoretická východiska jsou doplněna řadou praktických příkladů. Jednotlivé kroky vedoucí k vytvoření krátkodobého projektu vzdělávání dětí v mateřské škole jsou doplněné o […]

The post Třídní projekty v mateřské škole appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Publikace se zaměřuje na problematiku plánování rozvoje dítěte v souladu s individualizací předškolního vzdělávání. Vychází z teorie projektové výuky a integrované tematické výuky ve shodě s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Teoretická východiska jsou doplněna řadou praktických příkladů. Jednotlivé kroky vedoucí k vytvoření krátkodobého projektu vzdělávání dětí v mateřské škole jsou doplněné o fázi realizace vzdělávání, ale i hodnocení jak průběhu, tak ukončení projektu.
Kniha je určena učitelům a ředitelům mateřských škol, ale i studentům SPgŠ a studentům VŠ oboru Učitelství pro mateřské školy a Předškolní pedagogika. Mohou ji využít také učitelé vysokých i středních škol oborů zaměřených na předškolní vzdělávání.

PhDr. Zora Syslová, Ph.D., a Mgr. Lucie Štěpánková jsou vysokoškolské pedagožky s předchozí pedagogickou praxí v mateřské škole.

Ukázka z knihy

K zakoupení zde: Třídní projekty v mateřské škole

The post Třídní projekty v mateřské škole appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/tridni-projekty-v-materske-skole/26612/feed 0 26612
Když se řekne ROZCVIČKA http://www.predskolaci.cz/kdyz-se-rekne-rozcvicka/26611 http://www.predskolaci.cz/kdyz-se-rekne-rozcvicka/26611#respond Sat, 15 Jun 2019 18:15:58 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26611 Kniha nabízí nové náměty pro vedení pohybových aktivit – metodický zásobník cviků pro nácvik a rozvoj pohybových dovedností, zásobník pohybových her a pohádkových cvičení. Ukazuje, jakým způsobem se dá využít pohybová aktivita k celkovému rozvoji dítěte – propojení s psychikou (rozvoj koncentrace, myšlení, představivosti, fantazie), rozvoj sociálních dovedností (zejména v tématu Jak se cvičí pohádka), […]

The post Když se řekne ROZCVIČKA appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Kniha nabízí nové náměty pro vedení pohybových aktivit – metodický zásobník cviků pro nácvik a rozvoj pohybových dovedností, zásobník pohybových her a pohádkových cvičení. Ukazuje, jakým způsobem se dá využít pohybová aktivita k celkovému rozvoji dítěte – propojení s psychikou (rozvoj koncentrace, myšlení, představivosti, fantazie), rozvoj sociálních dovedností (zejména v tématu Jak se cvičí pohádka), rozvoj hrubé a jemné motoriky. Jejím cílem je přinést obecnou informaci, aby se jednotlivá cvičení mohla dobře přizpůsobit konkrétním požadavkům pedagoga na věk dětí, se kterými pracuje, na aktuální školní a třídní vzdělávací plán. Kniha též obsahuje informace o psychomotorickém vývoji dětí od narození do sedmi let a odchylkách od normálu.

Knihu využijí pedagogové mateřských škol a zájmových aktivit pro předškolní děti.

Mgr. Vladimíra Ottomanská vystudovala předškolní a speciální pedagogiku a také FTSV. Řadu let působila jako učitelka MŠ a v současné době je ředitelkou MŠ Ottománek. Také je lektorkou hatja jógy pro dospělé.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Když se řekne ROZCVIČKA

The post Když se řekne ROZCVIČKA appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/kdyz-se-rekne-rozcvicka/26611/feed 0 26611
Cesta do pohádky http://www.predskolaci.cz/cesta-do-pohadky/26610 http://www.predskolaci.cz/cesta-do-pohadky/26610#respond Wed, 12 Jun 2019 18:15:56 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26610 Cílem této knihy je ukázat jednu z možností, jak propojit literární předlohu a metody dramatické výchovy při práci s předškolními dětmi. Inspiruje k tomu, jak učit děti a dospělé hledat společnou cestu k příběhům, pohádkám, poezii, dramatické výchově, ale hlavně k životu právě přes pohádkové hrdiny, jejich svět a problémy a také přes tvorbu a realizaci […]

The post Cesta do pohádky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Cílem této knihy je ukázat jednu z možností, jak propojit literární předlohu a metody dramatické výchovy při práci s předškolními dětmi. Inspiruje k tomu, jak učit děti a dospělé hledat společnou cestu k příběhům, pohádkám, poezii, dramatické výchově, ale hlavně k životu právě přes pohádkové hrdiny, jejich svět a problémy a také přes tvorbu a realizaci literárně-dramatických projektů.

Kniha nabízí postup při plánování vlastních projektů, zabývá se výběrem literatury, prací s textem, volbou cílů, metod a her. Také představuje několik již realizovaných projektů, které popisují konkrétní činnosti a situace, reflektují průběh, líčí reakce dětí. Projekty jsou doplněné ukázkami grafických listů.

Kniha je určená pedagogům předškolní výchovy, zejména učitelkám a učitelům mateřských škol, ale i dalším, kteří se zajímají o práci s předškolními dětmi. Chce podpořit každého, kdo si rád hraje, čte a hledá inspiraci, jak vše využít v praxi.

MgA. Jitka Míčková pracuje jako učitelka MŠ, vede dramatické kroužky pro předškolní děti a děti z 1. stupně ZŠ, lektoruje a tvoří vzdělávací dílny divadla Minor (od roku 2016) a workshopy nadace Post Bellum. Je zakladatelkou a členkou divadla Na háčku zaměřeného na představení pro předškolní děti, kde tvoří také dramaticko-vzdělávací dílny navazující na jednotlivé inscenace.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Cesta do pohádky

The post Cesta do pohádky appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/cesta-do-pohadky/26610/feed 0 26610
Koukání přes barevné sklíčko http://www.predskolaci.cz/koukani-pres-barevne-sklicko/504 http://www.predskolaci.cz/koukani-pres-barevne-sklicko/504#respond Wed, 12 Jun 2019 11:22:17 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=504 Koukám se, koukám přes kousek sklíčka, pod sukně loukám i do sluníčka. Nahlídnu do šnečích domečků, sáhnu si berušce na tečku, do myší díry se vsoukám… Koukám se, koukám přes kousek sklíčka do sluníčka.

The post Koukání přes barevné sklíčko appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Koukám se, koukám
přes kousek sklíčka,
pod sukně loukám
i do sluníčka.

Nahlídnu do šnečích domečků,
sáhnu si berušce na tečku,
do myší díry se vsoukám…

Koukám se, koukám
přes kousek sklíčka
do sluníčka.

The post Koukání přes barevné sklíčko appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/koukani-pres-barevne-sklicko/504/feed 0 504
Ve škole se dějou věci! http://www.predskolaci.cz/ve-skole-se-dejou-veci/26607 http://www.predskolaci.cz/ve-skole-se-dejou-veci/26607#respond Sun, 09 Jun 2019 17:52:40 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26607 Kolem domu Hedvičiných rodičů projíždí záhadný autobus. Hedvika s maminkou si nejprve myslí, že to lupiči obhlížejí terén! Když se ukáže, že je to obyčejný školní autobus, znamená to, že začátek školního roku je na spadnutí. A začnou se dít věci! Hedvika s Lindou mají jen a jen dobré úmysly, ale většinou se to nějak zvrtne a […]

The post Ve škole se dějou věci! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Kolem domu Hedvičiných rodičů projíždí záhadný autobus. Hedvika s maminkou si nejprve myslí, že to lupiči obhlížejí terén! Když se ukáže, že je to obyčejný školní autobus, znamená to, že začátek školního roku je na spadnutí. A začnou se dít věci!

Hedvika s Lindou mají jen a jen dobré úmysly, ale většinou se to nějak zvrtne a všechno dopadne docela jinak. Kdo může za to, že spolužačka se tak vžila do role splašeného koně, že ji musely zavřít do přístěnku, aby se uklidnila, a pak na ni zapomněly? Proč plní tatínek knedlíky ohavnostmi a dědeček s babičkou se ještě k tomu olizují až za ušima? Jak má malá holčička vědět, co to znamená ostříhat na ježka? A jak se Hedvika může radovat ze stolní hry, když je tak děsivá, že ji nemůže hrát? O tom, že mýdlo v limonádě není zrovna nejvhodnější přísada, ani nemluvě.

Autentická, upřímná a nepřikrášlená severská knížka pro děti potěší čtenáře každého věku.

Frida Nilsson je švédská autorka knížek a rozhlasových her pro děti. V Portále vyšly její knihy Gorila a já, Piráti z ledového moře a Vránova neuvěřitelná dobrodružství.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Ve škole se dějou věci!

The post Ve škole se dějou věci! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/ve-skole-se-dejou-veci/26607/feed 0 26607
Mravenečkova dobrodružství http://www.predskolaci.cz/mraveneckova-dobrodruzstvi/26604 http://www.predskolaci.cz/mraveneckova-dobrodruzstvi/26604#respond Mon, 03 Jun 2019 17:15:25 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26604 Mraveneček se opět vydává na cestu. Tentokrát je to ale cesta opravdu dobrodružná! Mraveneček musí zachránit svého zraněného strýčka, který se vydal na průzkum až k dalekému řepnému poli. Cestou malý dobrodruh potkává mnoho hmyzích kamarádů, ale i nepřátel, před kterými je třeba se mít opravdu na pozoru. Za každou kapitolou knihy následuje zajímavost vztahující se […]

The post Mravenečkova dobrodružství appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Mraveneček se opět vydává na cestu. Tentokrát je to ale cesta opravdu dobrodružná! Mraveneček musí zachránit svého zraněného strýčka, který se vydal na průzkum až k dalekému řepnému poli. Cestou malý dobrodruh potkává mnoho hmyzích kamarádů, ale i nepřátel, před kterými je třeba se mít opravdu na pozoru. Za každou kapitolou knihy následuje zajímavost vztahující se k postavě z příběhu, básnička či hádanka a zábavný úkol. Kniha tak malým především předškolním dětem přináší nejen zajímavý příběh o síle přátelství, ale i poučení a zábavu.

Knihu lze číst zcela samostatně nebo v návaznosti na předchozí dílo Stanislavy Reschové Mraveneček na cestách.

Stanislava Reschová je úspěšnou autorkou mnoha pohádkových příběhů pro děti. V Portále vyšly její knihy Pohádky do kapsy (nominovány na Zlatou stuhu 2015), Pohádkové hrátky se zvířátky a Mraveneček na cestách.

Ukázka z knihy
K zakoupení zde: Mravenečkova dobrodružství

The post Mravenečkova dobrodružství appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/mraveneckova-dobrodruzstvi/26604/feed 0 26604
Jak vytvořit domácí kino, které bude bavit dospělé i děti http://www.predskolaci.cz/jak-vytvorit-domaci-kino-ktere-bude-bavit-dospele-i-deti/26598 http://www.predskolaci.cz/jak-vytvorit-domaci-kino-ktere-bude-bavit-dospele-i-deti/26598#respond Sat, 01 Jun 2019 16:24:21 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26598 Chtěli byste si užívat nejnovější snímky doma v prostředí, ve kterém se budete cítit jako v kině? Vytvořte si domácí kino, poskytněte tak dětem zábavu na celý večer a rozvíjejte jejich fantazii s oblíbenými hrdiny na velkém plátně. Zdraví je nejpřednější Abyste mohli vybudovat své domácí kino, neobejdete se bez vhodného prostoru. Potřebovat budete především […]

The post Jak vytvořit domácí kino, které bude bavit dospělé i děti appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Chtěli byste si užívat nejnovější snímky doma v prostředí, ve kterém se budete cítit jako v kině? Vytvořte si domácí kino, poskytněte tak dětem zábavu na celý večer a rozvíjejte jejich fantazii s oblíbenými hrdiny na velkém plátně.

Zdraví je nejpřednější

Abyste mohli vybudovat své domácí kino, neobejdete se bez vhodného prostoru. Potřebovat budete především místnost s dostatečně velkou prázdnou stěnou, naproti které můžete umístit nebo již máte umístěnou pohovku, křeslo či postel. Důležité je, aby od sebe obojí bylo v dostatečné vzdálenosti abyste si vy ani děti nekazili oči a necítila jste po filmu místo odpočinku akorát bolest za krkem.

Kvalita vybavení = kvalita zážitku

To, jak kvalitní bude obraz, se odvíjí od projektoru. Proto vybírejte s rozmyslem a nebojte se do něj investovat – vyplatí se to. Výhodou projektoru oproti televizi je především variabilita umístění – můžete jej přišroubovat ke stropu nebo položit na stolek či židli a kdykoli kamkoli přenést.

K přehrávání pak můžete využít zařízení dle vaší libosti: od notebooku přes telefon až po multimediální centra. Ta jsou skvělá především proto, že obsahují celou škálu aplikací zahrnujících jak filmy, tak hry či prostou možnost brouzdat po internetu. Nemusíte se proto o nic starat, stačí jen zmáčknout knoflík. U multimediálního centra od Applu navíc získáte dálkový ovladač, který zároveň slouží jako ovládání her, což vaše děti zaručeně zabaví.

Nebylo by to domácí kino bez pořádného atmosférického zvuku. Když už chcete mít ze sledování opravdu autentický zážitek, zvažte pořízení nejméně dvou, ideálně však 4 reproduktorů. Ty vás do filmu doopravdy vtáhnou a poskytnou vám zážitek se vším všudy.

Stojí vám v cestě finance?

Nenechte se omezovat. Nekupujte levné produkty, které se vám zanedlouho rozbijí, investujte do kvalitních, které vydrží i dětské zacházení. Pokud si je nemůžete hned dovolit, zvažte půjčku online od Moneta Money Bank. Ta je bezpečná, flexibilní a vyřídíte ji během chvíle online.

The post Jak vytvořit domácí kino, které bude bavit dospělé i děti appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/jak-vytvorit-domaci-kino-ktere-bude-bavit-dospele-i-deti/26598/feed 0 26598
6 možností využití reproduktoru, které dětem dopřejí ještě více zábavy! http://www.predskolaci.cz/6-moznosti-vyuziti-reproduktoru-ktere-detem-dopreji-jeste-vice-zabavy/26593 http://www.predskolaci.cz/6-moznosti-vyuziti-reproduktoru-ktere-detem-dopreji-jeste-vice-zabavy/26593#respond Fri, 24 May 2019 20:03:34 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26593 Hudba je vášeň a zábava, proto není divu, že se stává i oblíbenou součástí výuky ve školkách nebo při hraní her. Dětem zlepší náladu a atmosféra ve školce hned získá jinou barvu. Dejte přednost praktičnosti a využijte místo těžkého magnetofonu reproduktor, který vás svým multifunkčním využitím překvapí. Inspirujte se, na co všechno se reproduktor hodí! […]

The post 6 možností využití reproduktoru, které dětem dopřejí ještě více zábavy! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>

Hudba je vášeň a zábava, proto není divu, že se stává i oblíbenou součástí výuky ve školkách nebo při hraní her. Dětem zlepší náladu a atmosféra ve školce hned získá jinou barvu. Dejte přednost praktičnosti a využijte místo těžkého magnetofonu reproduktor, který vás svým multifunkčním využitím překvapí. Inspirujte se, na co všechno se reproduktor hodí!

Proč zrovna reproduktor?

Reproduktor je skvělý v tom, že může ozvučit celou místnost bez sebemenších problémů.  Je však také potřeba dbát na praktičnost, proto doporučujeme reproduktor, který bude bezdrátový (wireless), lehký a snadno přenosný.

Tato kritéria splňuje například reproduktor YSP 3100SG od značky Yenkee, který můžeme vřele doporučit. Paní učitelky mimo jiné také ocení jednoduché ovládání a spárování s telefonem. Není potřeba žádné zdlouhavé nastavování – stačí, když telefon položíte vedle reproduktoru, který se k němu automaticky připojí.

Jak ho efektivně využít ve školce?

Reproduktor má více možností využití, než byste čekali. Hodí se nejen na poslech hudby, ale také na audio pohádky, výuku, hry nebo cvičení. Přečtěte si 6 tipů, jak využít reproduktor co nejefektivněji.

  • Výuka

I když je školka hlavně o hraní, nesmí se zapomínat na předškolní výuku. Děti se dnes ve školce mohou naučit spoustu nových věcí a reproduktor v tom může značně pomoct. Poslech hudby jim díky rytmizaci může pomoct se slabikováním a čtením. Zároveň si děti mohou rozšířit svou slovní zásobu – nejen, že se naučí nová slova, ale také budou lépe vědět, kdy je vhodně použít a správně vyslovit. Reproduktor je také skvělou pomůckou pro výuku cizího jazyka – děti mohou lépe slyšet přehrávaný zvuk a pak ho snáze napodobit. To všechno jsou zkušenosti, které se ve škole nepochybně zúročí.

  • Cvičení

Ve školce se také bere ohled na fyzickou průpravu, proto k běžnému dennímu programu patří fyzické aktivity včetně cvičení a protahování. I při těchto činnostech se reproduktor bude hodit. Hudbu můžete pustit přímo s telefonu, stejně jako ovládat hlasitost a přepínat skladby. Cvičení se tak stane ještě o něco zábavnější a paním učitelkám ve škole nepochybně ušetří práci s vybíráním a zasouváním cédéček do magnetofonu.

  • Uspávání

Je známo, že děti jsou občas jako z divokých vajec a uklidnit je není žádná hračka. Ve svém věku mají energie na rozdávání a do postýlek se jim skoro nikdy nechce. I pro tento případ existuje řešení. Pro snadnější uspávání můžete využít čtené audio pohádky nebo bílý šum, který poslouží jako spolehlivá ukolébavka. Reproduktor tak odvede práci za vás a vy už se jen můžete kochat uklidňujícím tichem.

  • Hry

Reproduktor můžete využít i při různých hrách – například molekuly, škatule hýbejte se, hádání zvuků, písniček z pohádek a podobně. Fantazii ani kreativitě se meze nekladou a při trošce snaze se dá vymyslet další tucet možností. Spojením hudby s hrou chybu rozhodně neuděláte – podle psychologa Kulhánka je hudba nejen zdrojem zábavy, ale také kooperace, společného vyladění a pocitu sounáležitosti.

  • Výlety

Jak již bylo v úvodu zmíněno, reproduktor je velmi lehký a snadno přenosný, proto se vejde do každého batohu. Díky tomu už nic nebrání v tom, abyste ho vzali s sebou na výlety nebo na školu v přírodě. Bát se nemusíte ani o výdrž baterie – na jedno nabití vydrží až 15 hodin. Těšit se tak můžete na zábavný výlet, při kterém oblíbené písničky a melodie navodí tu správnou atmosféru a zpestří jakoukoliv hru nebo aktivitu.

  • Besídky

Během roku škola pořádá různé akce pro děti i rodiče – jednou z nich mohou být například besídky, kde děti ukazují, co všechno se ve školce naučili. Ať už se jedná o divadelní představení, zpívání nebo tancování, hudba je častou součástí programu. Pro kvalitní ozvučení potřebujete kvalitní vybavení. I když je reproduktor menší, síly má za dva, proto ho neváhejte využít i při těchto společenských akcí, kde spolehlivě naplní celou místnost čistým zvukem.

Reproduktor má mnoho různých využití, proto nepochybně najde své místo i ve školce. Pozitivní vliv hudby na náladu a rozpoložení dětí se nedá popřít a praktické využití mu také nechybí. Reproduktor tak slouží nejen jako zdroj zábavy, ale také jako velká pomoc při výuce a vzdělávání. Dopřejte dětem rozptýlení a zpestřete jim den ve školce, třeba s novým reproduktorem!

The post 6 možností využití reproduktoru, které dětem dopřejí ještě více zábavy! appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/6-moznosti-vyuziti-reproduktoru-ktere-detem-dopreji-jeste-vice-zabavy/26593/feed 0 26593
Perfektní cestovní zavazadla pro perfektní dovolenou http://www.predskolaci.cz/perfektni-cestovni-zavazadla-pro-perfektni-dovolenou/26582 http://www.predskolaci.cz/perfektni-cestovni-zavazadla-pro-perfektni-dovolenou/26582#respond Mon, 06 May 2019 19:29:35 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26582 Už máte vymyšlenou a naplánovanou dovolenou? Ať už si jedete odpočinout k moři, poznat nové kraje a města, vyrážíte do hor, nebo na cyklovýlet, budete si muset zabalit nějaké věci s sebou. Sezóna dovolených se nezadržitelně blíží a vy byste měli zkontrolovat, zda máte vhodné a plně funkční cestovní zavazadlo. Pro někoho bude vhodnější pevný skořepinový kufr, […]

The post Perfektní cestovní zavazadla pro perfektní dovolenou appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
Už máte vymyšlenou a naplánovanou dovolenou? Ať už si jedete odpočinout k moři, poznat nové kraje a města, vyrážíte do hor, nebo na cyklovýlet, budete si muset zabalit nějaké věci s sebou. Sezóna dovolených se nezadržitelně blíží a vy byste měli zkontrolovat, zda máte vhodné a plně funkční cestovní zavazadlo. Pro někoho bude vhodnější pevný skořepinový kufr, kde se nepomačkají vyžehlené věci. Naopak na horské túře oceníte vychytaný batoh s ergonomicky tvarovanými zády a popruhy, aby vám byl co nejpohodlnější.

Kde takové cestovní zavazadlo pořídit?

Samozřejmě můžete zajít do specializovaného obchodu. Chcete-li ale vybírat z opravdu široké nabídky nejrůznějších výrobců, koukněte raději na specializovaný e-shop. Na e-shopu Bagalio.cz můžete vybírat kufry, batohy, brašny i další doplňky. K tomu jsou vám k dispozici odborníci, kteří vám zodpoví všechny vaše dotazy i pomohou s výběrem.

Mezi jakými zavazadly tedy můžete vybírat?

 

  1. Kufry. Asi nejklasičtější zavazadla na odpočinkovou dovolenou. Skořepinové i textilní. Zde už záleží na vašich představách a požadavcích. Zvolit můžete různou velikost, materiály i provedení. Většina kufrů je vybavena kolečky, vysunovací rukojetí a zámky, aby vaše dovolená byla ještě příjemnější a komfortnější.

 

  1. Batohy. V různých velikostech, různě uspořádané a v různých barevných provedeních. Samozřejmostí jsou vypolstrované popruhy a anatomicky tvarovaná zádová část pro pohodlnější nošení. Některé modely jsou rovnou opatřeny pláštěnkou nebo přídavnými popruhy na cyklohelmu, skateboard apod. Upřednostňujete-li turistickou, cyklistickou či outdoorovou dovolenou, bude pro vás kvalitní batoh nezbytností.

 

  1. Cestovní tašky. Alternativa k textilním kufrům. Ty sportovní snadno přehodíte přes rameno. Pro snadnější manipulaci ale můžete zvolit i cestovní tašky na kolečkách.

 

Cestovní tašky na kolečkách Vaude

Cestovní tašky Vaude

Tohle všechno, ale ještě mnohem víc včetně obalů na kufry, kosmetických tašek, lékárniček, vodáckých pytlů a cestovních vaků naleznete na e-shopu Bagalio.cz.

The post Perfektní cestovní zavazadla pro perfektní dovolenou appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/perfektni-cestovni-zavazadla-pro-perfektni-dovolenou/26582/feed 0 26582
Z předškoláka školákem http://www.predskolaci.cz/z-predskolaka-skolakem/26574 http://www.predskolaci.cz/z-predskolaka-skolakem/26574#respond Tue, 09 Apr 2019 13:51:14 +0000 http://www.predskolaci.cz/?p=26574   Máte pochybnosti o tom, zda je vaše dítě dostatečně zralé na vstup do školy? Praktická příručka představuje rodičům a pedagogům kritéria pro úspěšný vstup dítěte do školy, nabízí tipy na rozvoj jednotlivých oblastí motoriky a přináší také na 90 pracovních listů určených k nácviku klíčových schopností (před)školáka. Kniha nejprve představuje kritéria školní zralosti předškolního […]

The post Z předškoláka školákem appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
 

Máte pochybnosti o tom, zda je vaše dítě dostatečně zralé na vstup do školy? Praktická příručka představuje rodičům a pedagogům kritéria pro úspěšný vstup dítěte do školy, nabízí tipy na rozvoj jednotlivých oblastí motoriky a přináší také na 90 pracovních listů určených k nácviku klíčových schopností (před)školáka.

Kniha nejprve představuje kritéria školní zralosti předškolního dítěte a nabízí seznam otázek, na které by zralé dítě mělo znát odpovědi. Dále se zabývá tím, jaké mohou být důvody k odkladu školní docházky nebo naopak k předčasnému zaškolení. V první části knihy naleznete také ukázkové případy psychologického vyšetření dětí, u kterých byla školní zralost posuzována. Jsou zde uvedeny ukázky jejich kresebného projevu, které tak můžete porovnat s kresbami svého dítěte.

Druhá část knihy přináší na 90 černobílých pracovních listů podněcujících dětskou fantazii, které vám pomohou rozvíjet dítě tak, aby bylo připravené na školu.
• Umí se orientovat v prostoru?
• Pozná rytmus?
• Má početní představy?
• Drží správně tužku?
• Rozpozná, co je malé a co velké?
• Zvládne odlišit figuru od pozadí?

Pracovní listy můžete použít jako pomocný diagnostický nástroj – pokud si vaše dítě poradí se všemi úkoly bez problémů, je velmi pravděpodobné, že je po rozumové a grafomotorické stránce zralé a připravené na vstup do školního světa.

Z předškoláka školákem
Michaela Pugnerová, Ivana Dušková
160 stran, 259 Kč

Knihu zakoupíte na Grada.cz.

The post Z předškoláka školákem appeared first on Předškoláci - omalovánky, pracovní listy.

]]>
http://www.predskolaci.cz/z-predskolaka-skolakem/26574/feed 0 26574