e-shop textilní galanterie
MojeGalanterka.cz

Zboží: knoflíčky, háčky, háčkovací a pletací příze.
Výhody: nákup z domova, slevy, doprava zdarma

Zveme vás do obchůdku www.MojeGalanterka.cz


2012 26.05

Mléčný zoubek

Předškoláci.cz – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

zdravi moje telo a zdravi lidske telo : pecujeme o zdravy detsky chrup Mléčný zoubekPtal se zoubek, jaký má tvůj kořen hloubku?
Zoubek kývá hlavičkou, hloubku já mám maličkou..
Za chvíli už budu venku a na mé místo přijde zub,
co má kořen jako dub.

Nechtějí si vaše dítka čistit zoubky? Nevíte, jak je nalákat, aby je čištění zoubků bavilo a stalo se pro ně zábavou? Vyzkoušejte říkanky. Budou se líbit vám i vašich dětem.

Zdroj: Kovářová J., Zouharová Z.:
Pečujeme o zdravý dětský chrup, Computer Press, Brno 2011

Přečtěte si také:

 • zdravi moje telo a zdravi lidske telo : pecujeme o zdravy detsky chrup2 150x150 Mléčný zoubekAby nebyl (o zubech a zubní hygieně)
  Mléko, tvaroh, pribináček, nevidím v tom žádný háček, zoubek roste, zoubek sílí. A když počkáš chvilinku, zjištíš, že máš pusinku jako měkkou peřinku a v ní krásný chroupek bílý. Nechtěj...
 • zdravi moje telo a zdravi lidske telo : pecujeme o zdravy detsky chrup1 150x150 Mléčný zoubekKaz (o zubech a zubní hygieně)
  Se sbíječkou vrtám díru, nevynechám žádnou škvíru, když mi síly dochází, pomůže mu cukříček z vašich malých ručiček. Nechtějí si vaše dítka čistit zoubky? Nevíte, jak je nalákat, aby je čišt...
 • zdravi moje telo a zdravi lidske telo : pecujeme o zdravy detsky chrup3 150x150 Mléčný zoubekDobrá rada (o zubech a zubní hygieně)
  Zuby jako perličky mohou mít i babičky, když se ti to nedaří, musíš zajít k zubaři. Ten ti zuby vyspraví, doborou radu poradí: „O chrup musíš, dítě, dbát, sladkostmi se přestaň cpát!“ K...
 • zdravi moje telo a zdravi lidske telo : pecujeme o zdravy detsky chrup4 150x150 Mléčný zoubekO kartáčku (o zubech a zubní hygieně)
  Držadlo a štětiny pomohou vám od špíny. Trocha pasty, řádný pohyb, nebudou vás zoubky zlobit. Nechtějí si vaše dítka čistit zoubky? Nevíte, jak je nalákat, aby je čištění zoubků bavilo a stal...

Publikoval(a) (555) 

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.