e-shop textilní galanterie
MojeGalanterka.cz

Zboží: knoflíčky, háčky, háčkovací a pletací příze.
Výhody: nákup z domova, slevy, doprava zdarma

Zveme vás do obchůdku www.MojeGalanterka.cz


2009 15.04

Šablony pro usnadnění vaši práce

Předškoláci.cz – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

eshopy pro tvoreni : sablony 3 150x112 Šablony pro usnadnění vaši práceKdo se někdy pokusil vystřihnout kolečko z papírů, velké či malé, dá  jistě za pravdu, že to není jen tak. Ne, že by to bylo nemožné, ale výsledek je obvykle méně  uspokojivý, než bychom čekali. Obzvlášť u menších průměrů.

Výrobce Tonic studios nám nabízí úžasné šablony, díky kterým  řezání kruhů, oválů, obdelníků či čtverců je úplnou hračkou.

Nabídku šablon najdete zde: http://naradi.svetvzpominek.cz/49/sablony/

Řezání kruhů využijeme nejen při tvorbě scrapbooků, ale také při výrobě přáníček, jmenovek, přání s okýnkem, kulatou visačku na dárek. Maminky, učitelky a táboroví vedoucí tyto pomůcky využijí při výuce a kreativní činnosti. Děti si je zamilují – práce s nimi je totiž snadná a bezpečná.

eshopy pro tvoreni : sablony 101 150x112 Šablony pro usnadnění vaši práce

Tím nejdůležitějším pro dobrý výsledek je řezák s kvalitní žiletkou, která si poradí i se silnějším papírem.  Řezák je malý váleček, „tak akorát“ do ruky, který se jednoduše nasadí na šablonu, lehce  se přitlačí a šablona se s ním „objede“ dokola. Ano, tak snadné to je. Řezák nám stačí jeden, pasuje na všechny šablony. Žiletky jsou vyměnitelné a řezák se dodává v uzavíratelném pouzdře s jednou náhradní žiletkou.

Šablon máme několik druhů – kruhové, oválné, čtvercové se zaoblenými rohy, obdélníkové nebo třeba na řezání vlnovek. V každé sadě je 6 velikostí šablon a  řezák můžeme nasadit na vnitřní i vnější stranu. Tím máme k dispozici 12 možností, jak velké chceme mít výsledné tvary.  Nejmenší kruh má průměr 5 cm a největší 25 cm. U obdélníků je to nejmenší 5 x 8 cm a největší 25 x 29 cm.  Šablony jsou ze spodní strany opatřeny gumovými vložkami, takže po papíře nekloužou.

eshopy pro tvoreni : sablony 41 150x112 Šablony pro usnadnění vaši práce

K práci s nimi budeme potřebovat ještě skleněnou desku,  tvrdou a pevnou. Při práci na měkkém podkladu jako např. dřevěné prkýnko, se žiletka do podkladu zařezává a výsledný efekt – řez není hladký a navíc je tento způsob mnohem pracnější. Podložka specielně určená pro práci s řezákem a šablonami od firmy TONIC je opatřena gumovými chrániči rohů, které nejen chrání, ale opět nám zamezí posunu podložky po stole. A co je opravdu neocenitelné jsou všemožné rastry a měřítka na skleněné podložce, takže si vystačíme i bez pravítka a tužky.

A jak se s těmito šablonami  pracuje?

Jednotlivé šablony jsou samostatné kroužky,oválky, obdélníka čtverce. Připravíme si tu velikost, kterou zrovna potřebujeme. Na skleněnou podložku položíme papír nebo fotku, přiložíme šablonu, nasadíme řezák a s mírným tlakem na něj, šablonu objedeme dokola. Můžeme řezat z vnitřní i vnější strany šablony.  Výhodou tohoto systému, kdy řezák můžeme nasadit z jakékoliv strany, je to, že s ním mohou bez problémů pracovat i leváci.

Stejně, jako u každého jiného nářadí i při práci s touto pomůckou musíme najít ten správný „grif“. Osvědčený způsob řezání je ten, kdy řezák je na místě a pohybujeme papírem s šablonou pod ním. Není to ale pravidlo a určitě je dobré vyzkoušet všechny způsoby.

Šablony můžeme využít i jinak, než jen na řezání.  Můžeme podle nich tvary jen obkreslovat nebo je použít jako pomůcku při ořezávání fotografií, kdy pouhým přiložením na fotku vidíme, jak bude fotka po oříznutí vypadat.

eshopy pro tvoreni : sablony 124 150x112 Šablony pro usnadnění vaši práceeshopy pro tvoreni : sablony 135 150x112 Šablony pro usnadnění vaši práce

Co dodat? Snad jen přání mnoha tvůrčích nápadů při práci s těmito šablonami.

Nabidka šablon na http://naradi.svetvzpominek.cz/49/sablony/

Vice info na www.svetvzpominek.cz

Přečtěte si také:

 • eshopy pro tvoreni : priroda sk 100x100 Šablony pro usnadnění vaši práceValentýnská soutěž Vyhlašujeme Valentýnskou soutěž o ceny Termín: 28.1. - 28.2.2011 Partner soutěže: Vydavatelství Priroda.sk Co je potřeba udělat? Vytvořit s dětmi (doma, ve školce, škole) […]
 • eshopy pro tvoreni : 12 Šablony pro usnadnění vaši práceŘezačka papírů – základ pro výtvarnou činnost Svět vzpomínek, s.r.o. www.svetvzpominek.cz Vám představuje: Malá velká řezačka od firmy TONIC  Studios Malá svým rozměrem, velká tím, co všechno s ní můžeme udělat O tom, že je […]
 • eshopy pro tvoreni : samolepici arch 2 10 05 17 150x1501 100x100 Šablony pro usnadnění vaši práceSamolepící oboustranné archy Glue Dots Glue Dots přichází s novinkou, která je jako šitá na míru všem šikovným tvořilkám… Zlaté české ručičky, které se nespokojí s nabídkou hotových ozdob a většinu rozličných ozdůbek a detailů […]
 • eshopy pro tvoreni : propisot1 150x150 100x100 Šablony pro usnadnění vaši prácePropisoty nejen pro Scrapbook a jak na to Máte hotovou stránku a „něco“ vám na ní chybí? Potřebujete ozdobit ornamentem rámeček kolem fotky, ale razítko není to pravé? Chcete aplikovat nějaký motiv přímo na fotku a nemáte vhodnou […]
 • eshopy pro tvoreni : ja mam v krabici cukr a kru 150x1501 100x100 Šablony pro usnadnění vaši práceJá mám v krabici cukr a krupici Já mám v krabici cukr a krupici Ilona Eichlerová, Jana Havlíčková Říkanky k procvičování hlásek R a Ř Soubor říkanek pro děti od 5 let je určen především k procvičování výslovnosti […]

Publikoval(a) (11 161) 
Štítky: , , , , , , ,

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.