2019 02.09
|
Jak naučit děti méně zlobitPředškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole. |
Kniha Kurikulum Dobrý začátek nabízí vedle teoretického základu především konkrétní návody na řešení každodenních situací ve třídě – když se děti tahají o hračky, ruší ostatní při čtení pohádky nebo když se vztekají. Podle návodu se tak dají vytvořit jednoduchá pravidla, která dávají dětem univerzální návody, jak řešit konfliktní situace, a tím dlouhodobě zlepšují klima ve třídě.
Metoda Dobrý začátek rozvíjí sociálně emoční oblast u předškolních dětí, a přitom pracuje s podporou pozitivního chování, s emocemi, radí, jak používat pochvalu a ocenění, ale také pracuje s nevhodnými návyky chování, zvládání vzteku nebo agresivity u dětí. Kurikulum radí, jak tuto metodiku jednoduše uvést do praxe třeba s využitím maňásků, vědomého a častého chválení žádoucího chování a vědomého ignorování nežádoucího chování. Děti tak například rychle pochopí, že nezískají pozornost zlobením, nýbrž žádoucím chováním. Efektem je, že zlobí méně.
S knihou se dá pracovat dlouhodobě po celý školní rok, ideální je však na začátku školního roku pro nastavení pravidel ve školce. Kurikulum je plně v souladu s RVP.
Vydal: Schola empirica (Nezisková organizace, která podporuje učitele, sociální pracovníky a rodiče tak, aby mohli dětem nabídnout tu nejlepší možnou péči.)
Kniha je zdarma na vyžádání na adrese info@scholaempirica.org
Bibliografické údaje
Autor: Egle Havrdová, Kateřina Vyhnánková, Barbora Dvořáková
Vydal: Schola Empirica z.s.
Rok vydání: 2019
Podtitul: Podpora sociálního a emočního rozvoje dětí
ISBN: 978-80-905748-8-5
Ilustrátor: Milan Starý
Počet stran / vazba: 108 / brožovaná
Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.