Rubriky
Mikuláš, čert a anděl

Mikuláš, anděl a čert

Pomůcky: Kulaté krabičky od sýrů, lepidlo, fixy, vata, barevné papíry, krepák (s hvězdičkami, černý a červený), zlatý sprej, třpitky, špejle, svačinový sáček. pohyblivé oči, zlatý chlupatý drátek, prstové barvy (můžou být i tempery)


Postup: Mikuláš, anděl a čert

Mikuláš: Na krabičku nalepíme růžový papír- nalepíme pohyblivé oči a z papíru vystřižený nos. Jako vlasy a vousy použijeme vatu. Čepici vyrobíme z bílého papíru a nakreslíme na ni kříž. Špejlí propíchneme svačinový sáček a napíchneme na ni i krabičku.

Anděl: Na krabičku od sýru nalepíme růžový papír- tvář, nalepíme pohyblibé oči, nalepíme pusu, dokreslíme nos a tváře. Z vaty přilepíme vlasy, které přestříkáme zlatým sprejem- můžeme potřpitkovat. Krabičku napíchneme na špejli. Na špejli zavážeme provázkem krepák a převážeme zlatým drátkem. Zezadu přilepíme křídla z bílého papíru.

Čert: Na krabičku balepíme červený papír, jako vlasy přilepíme černý krepák.Pusu, jazyk a rohy vystřihneme z papíru a nalepíme, oči nalepíme pohyblivé. Černou prstovou barvou čertíkovy zabarvíme tváře. Na špejli napichneme svačinový sáček a krabičku. Svačinový sáček polepíme červeným a černým krepákem.

Všechny hotové výrobky zapíchneme do plastelíny nebo květináče.

Autorky: Toňa Valníčková, Pavlína Valachová

Leave a Reply Cancel reply

Exit mobile version