Dnes už pískoviště podléhají více méně evropským normám, musí být kryté a pravidelně mikrobiologicky kontrolovány.
Dětem před návštěvou pískoviště vysvětlete, jak se na pískovišti chovat a poučit je také o možnosti toho, že mohou najít střepy, injekční stříkačky a různé ostré předměty. Zakažte jim zcela jasně dotýkat se těchto předmětů. Všímejte si, jak děti mezi sebou komunikují a v případě, že jiné dítě háže na ostatní děti písek, zasáhněte. Písek v očích dětí je nebezpečná a bolestivá zkušenost z návštěvy pískoviště.
Výbornou variantou pískoviště je plastové pískoviště u vás na dvoře nebo zahrádce. Jsou vyrobeny z pevného plastového materiálu odolného všem vlivům počasí. Pískoviště může být různých tvarů – kytičky, mušle atd. Výhodou je možnost jej kdykoliv přikrýt, takže nemusíte mít strach, že vám do něj půjdou pejsek nebo kočička vykonávat potřebu. Písek pravidelně kontolujte a obměnujte.V létě můžete písek dát pryč a použít je jako bazének. Děti se v něm opravdu vyřádí. Musím říci, z vlastní zkušenosti, že to byla opravdu skvělá investice pro naše děti. Toto pískoviště nás stálo něco kolem 500 kč, kluci si v něm vyhrají za každého ročního období, jak v létě, tak i v zimě, protože jsme jej měli umístěné na verandě.
Občas si na dvorek zveme i kamarády, kluci si vyhrají a my maminky si popovídáme. Je to bezvadné, že nemusíme nikam chodit. Na dvorku je místa dost i pro jiné děti. Proto milé maminky neváhejte a takové pískoviště dětem domů pořiďte, určitě toho nebudete litovat.
Lenka Štveráčková
1 komentář u „Hurá na pískoviště“
No, právě to, zda není pískoviště na hřišti znečištěno od zvířat, nás dokopalo k tomu, že jsme si koupili pískoviště na zahradu. Vybrali jsme tohle: http://www.detska-piskoviste.eu/products/detske-piskoviskoviste-s-kyrtem-150x150cm/, podle mě dneska vůbec nemá smysl kupovat pískoviště bez krytu. takže my se o něj staráme, přikrýváme, pravidělně měníme písek a malého tam pouštím bez obav…