Aktivity pro děti

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Stále hledáme nové autory – kohokoliv, kdo má chuť občas napsat článek, nebo vytvořit třeba fotoseriál výtvarné činnosti pro děti.
Rádi uvítáme každý příspěvek. Napište nám

Máte svůj původní článek, námět činnosti, … ?
Pošlete nám ho a my Vám jej zveřejníme!

Nyní můžete vložit novou aktivitu pro děti.

 • Jste ochotni podělit se o vlastní nápady s ostatními?
 • Máte inspirující a zajímavé nápady?
 • Chcete publikovat své výtvory?
 • Napadlo Vás něco, co by mohli ostatní využít?
 • Kreslíte, malujete nebo píšete básničky ?
 • Umíte vyrobit jednoduché předměty?

 

Pokud jste odpověděli kladně alespoň na některou otázku, prosím, napište nám. Staňte se spoluautory, autory nebo i redaktory našeho portálu určeného dětem, školákům a studentům.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.16 komentářů k “Aktivity pro děti

 1. Denisa

  Dobrý den, jsem studentka SPgš a jsem zrovna na stáži, kde ode mně chtějí, abych si připravila nijakou dětskou hru se zimní tématikou,přesněji oblečení (proč se oblékat atd). Jsem v koncích, nemohu se tu ničeho dohledat.

  doufala jsem že by mi tu mohl někdo pomoci, třeba ze své zkušenosti.
  Děkuji moc

 2. Lucie Müllerová

  Dobrý den,
  hledáte-li inspiraci na tvoření s dětmi, podívejte se na naše http://www.tvorive.estranky.cz
  Všechny návody jsou “vyzkoušené” na dětech 🙂
  Pro přehlednost v článcích uvádím věkovou skupinu, téma, materiál a poznámky k vlastnímu tvoření.

  Těším se na vaši návštěvu
  Lucie Müllerová

 3. Jana Hladíková

  Dobrý den,

  moc děkuji za tyto nádherné stránky. Prosím Vás, hledám jednu hru, která se jmenuje O dvanácti měsíčkách – je to odkaz od jedné paní učitelky, je to z knihy Pohádkové hry. Bohužel už se mi tento odkaz neukazuje. Nemohu ho najít. Můžete mi prosím Vás poradit, pod čím to mám hledat? Moc děkuji za pomoc. Přeji hezký den.

 4. Průdková Miroslava

  Vážené pani učitelky,
  Náhodou jsem se dostala na Vaše stránky. Jsem bývalá učitelka, která pracovala také v MŠ. Než jsem odešla do důchodu, tak jsem za pomoci svého syna a dobrých přátel vydala knihu veršů a říkadel právě z prostředí kde jsem byla obklopena dětmi. Některé verše vznikly při krásných hvilkách se svými vnoučaty. Mnohé matřské školy u nás na Jižní Moravě už s knihou pracují a tak mne napadá, zda by jste o ni neměly zájem. Kniha stojí pouze 99 Kč, Jmenuje se KRŮČEK ZA KRŮČKEM a je doplněna kresbami dětí z naší ZŠ a obsahuje 69 veršů, které jsou ověřené v praxi. Knihu jsem rozdělila do částí, S LÁSKOU A NĚHOU – tady jsou verše, které se dají použí před spaním,pro maminku, o děťátku, při narozeninách dětí. Pak část PRO RADOSTNOU CHVILKU – tam jsou verše o umazálcích houpačkách, kamarádch, knížce, panenkác, o vypadlém zoubku. DAlší části jsou zařazenépod názvem knihy KRŮČEK ZA KRŮČKEM a je to myšleno jako procházka celým rokem. Začínají verše jarní, letní, podzimní i zimní tématikou včetně Vánoc a Mikuláše s čertem a kniha končí verši PRO RADOSTNOU CHVILKU, kde jsou zase verše o hračkách a věcech, které děti v běžném životě obklopují. Kniha obsahuje omalovánky, takže si mohou i obrázky vymalovat, domalovat a také pdle návodu pohybově ztvárnit. Budu ráda, když se Vám moje nabídka bude líbit, Ráda Vám knihu doručím. Právě proto jsem tuto knihu napsala a v úvodní části uvedla, že největší ocenění za moje snažení bude, pokud moje kniha najde umístění v některých Mateřských školách.
  S přáním hezkého nového školního roku a spoustou krásných chvilek s dětmi
  Miroslava Průdková, Dolní 34, RAKVICE, 69103, tel.720 256 152

 5. redakce

  Paní Štýchová, Váš příspěvek je moc hezký a veselý, rádi uvítáme i další 🙂

  PS: Příspěvky má možnost psát každý jako autor (tj. po registraci), nebo lze posílat svá dílka emailem. A redakce je v nejbližším termínu bude publikovat.

 6. Jarmila Štýchová

  Dobrý den.ráda jsem svým dětem četla před spaním .A protože jsme měli všechno přečtené tak jsem začala dětem psát ,básničky pro pobavení, tak se s váma podělím.

  Kočička a pejsek, bydlí v jednom domku,
  mají krásnou zahradu, záhon plný zvonků.
  Každý má svou postýlku,ale stůl jen jeden,
  když si sednou k obědu, tak je rychle sněden.
  Našlapou a nadrobí to už je věc jistá,
  na úklid si kočička kbelík s vodou chystá.
  Nalila tam trochu jaru, aby měla pěnu,
  pejsek přidal kousek mýdla, prý chce jednou změnu.
  A tak drhli podlahu, úklid se jim vleče,
  bílá pěna z domečku, oknama už teče.
  Vytírali celý den , teď už mají čisto,
  ale nikde v domečku není suché místo.
  Venku byla teplá noc,na trávníku spali,
  když se ráno probudili všemu se jen smáli.

  PS: Mám těch básniček víc ,psala jsem ještě v loni. Když se vám to bude líbit,lépe řečeno kdyby se to líbilo dětem, ráda vám napíšu další.
  Srdečně zdravím Štýchová

 7. Pospíšilová Veronika

  Zde je odkaz na mé stránky s nápady pro děti předškolního a mladšího školního věku. Neustále na nich pracuji a obohacuji je o nové a nové náípady. http://www.jesterka3.webgarden.cz. Byla bych moc ráda, kdyby tento odkaz byl umístěn do vašich kreativních odkazů. Stejně jako kolegyně výše jsem ochotná po Vašem souhlasu umístit odkaz na stránky Vaše na mých. S přáním sluníčkových dnů Veronika

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (page)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat