Knihy pro předškoláky

Aktivně podporujeme rozvoj a vzdělávání dětí. Jako kolektiv autorů připravujeme nejen e-knihy (tzn. PDF ke stažení zdarma), ale také tištěné knihy. Představujeme vám knihy pro předškoláky, které byly vydány a můžete si je objednat. Rozvíjejte schopnosti svých dětí!

 

spl20ŠPL 20 – Rozvoj myšlení a řečiobjednat
07/2013 Nakladatelství Portál (CZ)

Pracovní sešit obsahuje stručné pohádkové příběhy, za nimi následují otázky a úkoly rozvíjející porozumění textu, slovní zásobu, znalosti o světě kolem nás a dovednosti odpovídající předškolnímu věku (znalost barev, tvarů, poměrů, vztahů atd.). I další úkoly (rozvíjející sluchové vnímání, pohybové a výtvarné vyjádření) jsou spojeny s prohlubováním motivů z příběhu. Témata se věnují oblastem z RVP PV.
Kolektiv autorů: Helena Kopečná, Hana Doležalová, Veronika Šiblová.

 

Mrňousův zvěřinec
08/2012 Nakladatelství Aksjomat (PL)

Která zvířata můžeme potkat v lese a která v zoo? Kdo bydlí na statku? Nejmladším milovníkům knížek na to odpoví kolekce “Mrňousův zvěřinec”. Díky pečlivě vybraným fotografiím a chytlavým říkankám Vaše dťi s radostí přistoupí ke svojí první četbě.
Autor: Michael Novotný

 

Mrňous poznává
08/2012 Nakladatelství Aksjomat (PL)

Edice Mrňous poznává: Mláďata, Zvířata na venkově, Domácí zvířata je kolekce knížek, na které si lze snadno zvyknout. Jak je to možné? Především díky pěkným fotografiím a chytlavým říkankám, ve kterých zvířatka ožívají a někdy také promlouvají lidským hlasem.
Autor: Michael Novotný

 

Vodní omalovánky
07/2012 Nakladatelství Aksjomat (PL)

Série vodové omalovánky nabízí dětem jedinečnou možnost poznávání barev pomocí hry. Stačí pouze navlhčit štětcem obrázek a – „čáry máry fuk”… – obrázek se sám vybarví. Knížky: Naše zvířata, Zvířata v ohradě, Zvířata na venkově, Zvířata v zoo.
Autorka: Hana Doležalová

 

Veselá škôlka – Rok v našej škôlkeobjednat
08.09.2011 Vydavatelství Priroda (SK)

Interaktívna publikácia pre deti predškolského veku je tematicky zostavená podľa štyroch ročných období. Ponúka rozprávkové príbehy, ktoré podporujú fantáziu a predstavivosť, rytmické, ľahko zapamätateľné riekanky aj námety na hry s možnosťou obmeny ich pravidiel a činnosti overené v praxi počas celého roka. Využívaním obsahu publikácie sa dá u detí zábavnou formou rozvíjať kooperácia, estetický vkus, jemná motorika, logické myslenie a improvizácia. Zároveň sa veselým spôsobom vedú k samostatnosti a zodpovednosti. Súčasťou publikácie sú pracovné listy so zrozumiteľnými pokynmi, ktoré rozvíjajú potrebné zručnosti detí pred nástupom do školy. Pracovný zošit bol pripravený skúseným autorským tímom v súlade so štandardmi Štátneho vzdelávacieho programu ISCED 0 Dieťa a svet a predstavuje vhodnú pomôcku pri edukačných aktivitách učiteliek MŠ. Pre svoju rôznorodosť nájde uplatnenie aj pri práci s deťmi v rôznych krúžkoch alebo v rodinnom prostredí.
Kolektiv autorů: Bc. Eva Němcová, Michael Novotný, Lujza Svobodová, Veronika Baudyšová, Robert Šibl

 

Předškolákův rok – do školy jenom krokobjednat
20.07.2011 Vydavatelství Computer Press (CZ)

Praktická publikace nabízející širokou paletu námětů pro všestranný rozvoj dětské osobnosti je určena nejen pedagogům mateřských škol, ale i rodičům, kteří hledají novou inspiraci pro činnost se svými ratolestmi.

Kniha je rozdělena na 12 kapitol podle jednotlivých měsíců v roce, přičemž se každá z nich věnuje tématům a aktivitám typickým pro dané roční období. Naleznete zde nejen krátké, snadno zapamatovatelné básničky doplněné poznámkami k doprovodnému pohybu, ale také u dětí velmi oblíbené ­výtvarné nápady. V neposlední řadě na vás pak čekají ­pracovní listy obsahující omalovánky, rébusy a grafomotorické cviky (vnímání prostoru, souhra ruky a oka, uvolňování zápěstí, procvičování správného úchopu tužky apod.), které dětem pomohou rozvíjet jemnou motoriku a psychické funkce.
Příprava dětí na úspěšné zahájení školní docházky!

V knize naleznete:

  • více než 120 zbrusu nových autorských básniček a pohybových cvičení
  • více než 120 originálních výtvarných nápadů
  • 60 tvořivých pracovních listů vhodných k vybarvování a kopírování a mnohem více…

Kolektiv autorů: Veronika Šiblová-Baudyšová, Marie Balcárková, Hana Doležalová, Jarmila Štýchová, Robert Šibl, Bohumila Kohutová

 

ŠPL 16 – Grafomotorická cvičeníobjednat
05.05.2011 Nakladatelství Portál (CZ)

Nový díl ŠPL představuje soubor pracovních listů, rozvíjejících zábavnou formou grafomotorické dovednosti předškoláků, logické myšlení, orientaci na ploše, základní početní dovednosti, pohybové, výtvarné a další kompetence odpovídající věku. Pracovní listy jsou obohaceny motivační říkankou, návrhy na hry a další aktivity a komplexními metodickými pokyny k pracovním listům. Doplňující úkoly a aktivity mohou pomoci pedagogům v MŠ navodit co nejpřirozenější motivace pro činnosti s pracovním listem. Nabízí jim zároveň další tipy na hlubší rozvíjení konkrétních motivů, kterých se dotýkají básničky či hry.
Kolektiv autorů: Michael Novotný, Lujza Svobodová, Veronika Baudyšová, Robert Šibl, Marie Balcárková.

 

Stále hledáme nové autory – “kolegy” a spolupracovníky. Přidejte se k nám 😉 nebo
Píšete rádi články – o všem co vás zajímá? Nebo se chcete s ostatními čtenáři podělit o své zkušenosti? Navštivte naše informační weby www.MojeBříško.cz (o těhotenství) nebo www.NašeBatole.cz (o dětech do 3 let) a rozšiřte náš redakční tým. Těšíme se.

Leave a Reply

Přejít nahoru