2020 18.12

Krok za krokem: jak na perfektní pleť chladnému počasí navzdory

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Bez ohledu na to, jak moc se v létě snažíme zajistit pokožce dostatečné zvlhčení a ochranu před negativními vlivy, na začátku podzimu dostává naše pleť zabrat. Je dehydrovaná, unavená a často se na ni objeví i pigmentové skvrny. Podzim přináší studený vítr a sychravé počasí, to na naši pleť působí negativně. Každodenní pečující rituál tak musíme v tomhle období poupravit. Musí obsahovat následující kroky: jemné čištění, tonizaci, hydrataci, obnovení, výživu a ochranu proti slunci.

 

Ochrana proti slunci. Často si myslíme, že pleť je potřeba chránit proti slunečním paprskům pouze v létě. Ale ultrafialové paprsky pronikají skrz mraky a působí velkou silou po celý rok, my tak musíme používat ochranné krémy i v zimě. Pudr, tekutý make up nebo BB krém s SPF budou důkladně chránit pleť před škodlivými vlivy slunečního záření.

Čištění. Na podzim se funkce mazových žláz výrazně snižuje. To znamená, že čištění pleti se nesmí provádět agresivními kosmetickými čistícími přípravky. Gely, mléka nebo pěny s jemnou texturou se stanou nezbytnými v chladném období. Pro suchý typ pleti je nejlepší použít přípravky s mastnější texturou, které nejen zbaví pleť nečistot, ale i zabrání jejímu dalšímu vysychání.

 

Tonizace. Závěrečný krok očisty pleti. Odstraňuje zbytky kosmetiky, nečistoty a přebytečný kožní maz. Tonikum vyrovnává hladinu pH pleti, zvlhčuje a zvyšuje elasticitu pleti. Ale pozor: nepoužívejte tonika, která obsahují alkohol.

 

Hydratace. V chladnějším období dávejte přednost hutnějším konzistencím, protože lépe obnovují hydrolipidovou vrstvu. To však nemusí platit pro mastný a smíšený typ pleti. Pokud je funkce mazových žláz stejná jako v létě, vyzkoušejte přípravky s gelovou texturou. V závislosti na stavu vaší pleti můžete do své každodenní péče zařadit sérum.

 

Obnovení. Protože sluneční aktivita je na podzim mnohem nižší a proces přirozené obnovy pleti se zpomaluje, pleť se stává matnou. Peeling s ovocnými, salicylovými, mléčnými a glykolovými kyselinami situaci změní. Vše je samozřejmě individuální a závisí na stavu vaší pleti, ale odborníci doporučují používat peeling jednou týdně u normální pleti, dvakrát týdně u mastné a smíšené pleti. Pokud máte suchý typ pleti, peeling používejte jednou za dva týdny.

 

Peeling jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, zesvětluje tmavé pigmentové skvrny a stopy po akné, eliminuje zarudnutí, vyrovnává barevný tón a mikroreliéf pleti, snižuje hloubku větších vrásek, normalizuje funkci mazových žláz.

 

Pokud jste se rozhodli použít peeling, nezapomeňte během dne aplikovat ochranu proti slunci.

 

Výživa. Podzimní péče o pleť nebude úplná bez pleťové masky. Pečující látky z masky lépe pronikají uvnitř pleti, vyhladí, prozáří a omladí ji. Vyhněte se jílovým pleťovým maskám. Zvolte produkty s kyselinou hyaluronovou, ceramidy a přírodním kolagenem.

Přečtěte si také:

  • Pan učitelPan učitel Pan učitel za katedrou sedí, z okénka hledí, jak na školní zahradě kvetou kytičky, na obloze se prohánějí jiřičky a já mám mít ve třídě zavřené dětičky? Ta to tedy na! Děti, venku […]
  • Postavte LEGO sněhovou vločkuPostavte LEGO sněhovou vločku Zasněžme společně celé Česko Vánoce už klepou na dveře. Spolu s nimi přichází také zima a třpytící se krajina plná napadaných sněhových vloček, které proměňují všední dny […]
  • Papírové skládačky, Princezny (se samolepkami)Papírové skládačky, Princezny (se samolepkami) Malování, nalepování, skládání, hraní - s touto knihou tě čeká čtyřnásobná zábava! Vymaluj a sestav si zámek pro princeznu a budeš mít krásnou kulisu pro své hry. Papírové skládačky, […]
  • Dětské nemociDětské nemoci Tato rozsáhlá příručka vám poskytne všechny informace o příznacích, průběhu a léčbě nejčastějších dětských onemocnění. Navíc zde najdete praktické rady, jak se zachovat při specifických […]
  • Velká kniha předškoláka – Jak připravit dítě k zápisu do školyVelká kniha předškoláka – Jak připravit dítě k zápisu do školy Kniha určená rodičům dětí předškolního věku obsahuje základní informace, pomocí kterých lze pochopit vývoj malého človíčka před nástupem na základní školu. Je v ní uvedeno mnoho základních […]

Publikoval(a) (12) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat