2020 18.12

Krok za krokem: jak na perfektní pleť chladnému počasí navzdory

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Bez ohledu na to, jak moc se v létě snažíme zajistit pokožce dostatečné zvlhčení a ochranu před negativními vlivy, na začátku podzimu dostává naše pleť zabrat. Je dehydrovaná, unavená a často se na ni objeví i pigmentové skvrny. Podzim přináší studený vítr a sychravé počasí, to na naši pleť působí negativně. Každodenní pečující rituál tak musíme v tomhle období poupravit. Musí obsahovat následující kroky: jemné čištění, tonizaci, hydrataci, obnovení, výživu a ochranu proti slunci.

 

Ochrana proti slunci. Často si myslíme, že pleť je potřeba chránit proti slunečním paprskům pouze v létě. Ale ultrafialové paprsky pronikají skrz mraky a působí velkou silou po celý rok, my tak musíme používat ochranné krémy i v zimě. Pudr, tekutý make up nebo BB krém s SPF budou důkladně chránit pleť před škodlivými vlivy slunečního záření.

Čištění. Na podzim se funkce mazových žláz výrazně snižuje. To znamená, že čištění pleti se nesmí provádět agresivními kosmetickými čistícími přípravky. Gely, mléka nebo pěny s jemnou texturou se stanou nezbytnými v chladném období. Pro suchý typ pleti je nejlepší použít přípravky s mastnější texturou, které nejen zbaví pleť nečistot, ale i zabrání jejímu dalšímu vysychání.

 

Tonizace. Závěrečný krok očisty pleti. Odstraňuje zbytky kosmetiky, nečistoty a přebytečný kožní maz. Tonikum vyrovnává hladinu pH pleti, zvlhčuje a zvyšuje elasticitu pleti. Ale pozor: nepoužívejte tonika, která obsahují alkohol.

 

Hydratace. V chladnějším období dávejte přednost hutnějším konzistencím, protože lépe obnovují hydrolipidovou vrstvu. To však nemusí platit pro mastný a smíšený typ pleti. Pokud je funkce mazových žláz stejná jako v létě, vyzkoušejte přípravky s gelovou texturou. V závislosti na stavu vaší pleti můžete do své každodenní péče zařadit sérum.

 

Obnovení. Protože sluneční aktivita je na podzim mnohem nižší a proces přirozené obnovy pleti se zpomaluje, pleť se stává matnou. Peeling s ovocnými, salicylovými, mléčnými a glykolovými kyselinami situaci změní. Vše je samozřejmě individuální a závisí na stavu vaší pleti, ale odborníci doporučují používat peeling jednou týdně u normální pleti, dvakrát týdně u mastné a smíšené pleti. Pokud máte suchý typ pleti, peeling používejte jednou za dva týdny.

 

Peeling jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, zesvětluje tmavé pigmentové skvrny a stopy po akné, eliminuje zarudnutí, vyrovnává barevný tón a mikroreliéf pleti, snižuje hloubku větších vrásek, normalizuje funkci mazových žláz.

 

Pokud jste se rozhodli použít peeling, nezapomeňte během dne aplikovat ochranu proti slunci.

 

Výživa. Podzimní péče o pleť nebude úplná bez pleťové masky. Pečující látky z masky lépe pronikají uvnitř pleti, vyhladí, prozáří a omladí ji. Vyhněte se jílovým pleťovým maskám. Zvolte produkty s kyselinou hyaluronovou, ceramidy a přírodním kolagenem.

Přečtěte si také:

  • ŠašekŠašek Když se tahá za šňůru, šašek skáče nahoru. Rozhazuje rukama, vykopává nohama, takhle jede na koni, nakonec se ukloní.
  • Sloni a myškySloni a myšky Dupy, dupy, klapy, klapy, takhle dupou sloní tlapy. Když ty nohy zadupou, třesou celou chalupou. Myšky chodí velmi tiše, tlapky mají jako z plyše, tiše myši ši ši ši, ať vás nikdo […]
  • Kráva cvičí, buďte ztichaKráva cvičí, buďte zticha Kráva cvičí, buďte zticha, hraje poem od Fibicha. Ať jí nikdo nebrání, když má k hudbě nadání!
  • KosKos Pročpak asi černý kos po zahradě chodí bos? Shání pro své botičky z dlouhých žížal tkaničky.
  • SkokemSkokem Úkol: Poskoky snožmo z místa Věk: 3-6 let Popis: Děti provádějí poskoky snožmo z místa, na slovo „vytahuje" vyskočí do stoje. Opakuje se několikrát v rytmu říkadla: „Skok a skok a […]

Publikoval(a) (13) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat