2020 18.12

Krok za krokem: jak na perfektní pleť chladnému počasí navzdory

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Bez ohledu na to, jak moc se v létě snažíme zajistit pokožce dostatečné zvlhčení a ochranu před negativními vlivy, na začátku podzimu dostává naše pleť zabrat. Je dehydrovaná, unavená a často se na ni objeví i pigmentové skvrny. Podzim přináší studený vítr a sychravé počasí, to na naši pleť působí negativně. Každodenní pečující rituál tak musíme v tomhle období poupravit. Musí obsahovat následující kroky: jemné čištění, tonizaci, hydrataci, obnovení, výživu a ochranu proti slunci.

 

Ochrana proti slunci. Často si myslíme, že pleť je potřeba chránit proti slunečním paprskům pouze v létě. Ale ultrafialové paprsky pronikají skrz mraky a působí velkou silou po celý rok, my tak musíme používat ochranné krémy i v zimě. Pudr, tekutý make up nebo BB krém s SPF budou důkladně chránit pleť před škodlivými vlivy slunečního záření.

Čištění. Na podzim se funkce mazových žláz výrazně snižuje. To znamená, že čištění pleti se nesmí provádět agresivními kosmetickými čistícími přípravky. Gely, mléka nebo pěny s jemnou texturou se stanou nezbytnými v chladném období. Pro suchý typ pleti je nejlepší použít přípravky s mastnější texturou, které nejen zbaví pleť nečistot, ale i zabrání jejímu dalšímu vysychání.

 

Tonizace. Závěrečný krok očisty pleti. Odstraňuje zbytky kosmetiky, nečistoty a přebytečný kožní maz. Tonikum vyrovnává hladinu pH pleti, zvlhčuje a zvyšuje elasticitu pleti. Ale pozor: nepoužívejte tonika, která obsahují alkohol.

 

Hydratace. V chladnějším období dávejte přednost hutnějším konzistencím, protože lépe obnovují hydrolipidovou vrstvu. To však nemusí platit pro mastný a smíšený typ pleti. Pokud je funkce mazových žláz stejná jako v létě, vyzkoušejte přípravky s gelovou texturou. V závislosti na stavu vaší pleti můžete do své každodenní péče zařadit sérum.

 

Obnovení. Protože sluneční aktivita je na podzim mnohem nižší a proces přirozené obnovy pleti se zpomaluje, pleť se stává matnou. Peeling s ovocnými, salicylovými, mléčnými a glykolovými kyselinami situaci změní. Vše je samozřejmě individuální a závisí na stavu vaší pleti, ale odborníci doporučují používat peeling jednou týdně u normální pleti, dvakrát týdně u mastné a smíšené pleti. Pokud máte suchý typ pleti, peeling používejte jednou za dva týdny.

 

Peeling jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, zesvětluje tmavé pigmentové skvrny a stopy po akné, eliminuje zarudnutí, vyrovnává barevný tón a mikroreliéf pleti, snižuje hloubku větších vrásek, normalizuje funkci mazových žláz.

 

Pokud jste se rozhodli použít peeling, nezapomeňte během dne aplikovat ochranu proti slunci.

 

Výživa. Podzimní péče o pleť nebude úplná bez pleťové masky. Pečující látky z masky lépe pronikají uvnitř pleti, vyhladí, prozáří a omladí ji. Vyhněte se jílovým pleťovým maskám. Zvolte produkty s kyselinou hyaluronovou, ceramidy a přírodním kolagenem.

Přečtěte si také:

  • Kamzíkův velký skokKamzíkův velký skok Smrt blízké osoby stahuje každému hrdlo. Autoři této obrázkové knížky si berou na pomoc příběh, který bojuje pradávnou silou zvířecí alegorie. Malému kamzíkovi zahyne starší bráška. […]
  • Jíva a lískaJíva a líska Po jaru se jívě stýská, kočičky jdou na zvědy, jestli také teta líska má už zlaté jehnědy. Hopsa hejsa hopsa, dáme koňům ovsa a hříbatům otavy, pak pojedem do Prahy.
  • Kočka a rybářKočka a rybář Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, jaký je to dneska svět. Na stolečku, z talířku žere kočka rybičku. Přijde rybář s vidličkou, praští kočku paličkou. Křičí kočka: ej, ej, ej, už to […]
  • ZPC 04. Ohybače kyčle a natahovače kolenaZPC 04. Ohybače kyčle a natahovače kolena Popis cviku: Stoj na jedné noze, druhá pokrčená vzad Ruka táhne pomalu nohu vzhůru až k tělu. Doporučená aplikace pro předškolní věk: 2x opakovaní po 7“ levá noha 2x […]
  • Magická krabička: Modrá ediceMagická krabička: Modrá edice Magická krabička Modrá edice obsahuje tyto tři sady: Akvárium Zvířátka z vlnitého papíru Pohádková knížka Magická krabička je určena pro děti od 3 do 8 let a jejich rodiče, […]

Publikoval(a) (12) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat