2020 18.12

Vánoční svícen

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Výrobek je určen opět pro děti veškerého předškolního i školního věku. V naší mateřské školce pracovaly děti smíšeného věku 3-6 let a zapojily se do činnosti všechny.

Pomůcky: sklenička – kořenka (cca 10 korun) dostupná ve všech prodejnách domácích potřeb, kuchyňská sůl, Inkoust, čajová svíčka, mašlička, dvě misky, vařečka, čajová lžíce

Připravíme si kořenku, ze které odejmeme skleněný vršek, ten používat nebudeme. Dále si nasypeme do misky polovinu soli ze sáčku a tu obarvíme nepatrným zakápnutím modrého inkoustu. Záleží na nás, jakou intenzitu modré zvolíme. Důkladně promícháme vařečkou, aby se barva pěkně chytla. Tuto nabarvenou sůl necháme, za občasného promíchání, nejlépe do příštího dne v pokojové teplotě vyschnout. Ač se to nezdá, sůl se krásně obarví, ale pro výrobu svícínku by měla být suchá. Až nám sůl vyschne, tvoříme střídáním bílé a obarvené soli vrstvy. Každé patro čajovou lžičkou poctivě utlačíme, aby se nám vrstvy nesmíchaly při případném přemístění svícínku. Až kořenku zaplníme, zbývá už jen přivázat mašličku kolem hrdla kořenky a do hrdla umístit čajovou svíčku. Aby čajová svíčka nestála na soli, umístíme pod ní plastový uzávěr, který neprodyšně spojoval horní a spodní část kořenky. Tím si zajistíme, že se nám sůl nevysype při možném přenášení svícínku. Podle popisu by se mohlo zrát, že výrobek je náročný, ale opak je pravdou. Nejen dětem, ale i dospělým udělá radost.

Vyrobily děti z MŠ Nedvězí, odloučené pracoviště ZŠ a MŠ Nemilany
Paní učitelka Mgr. Marie Černochová

Publikoval(a) (3 955) 
Štítky: , , , , , , , ,
Jeden komentář k “Vánoční svícen

  1. Anna Oravová

    Dobrý den,
    mohu potvrdit, že podobný výrobek děti hodně bavil, místo soli jsme měli dekorační písek a místo kořenky šestistranou skleničku od medu, aby nebyl vidět závit, použili jsme lepidlo z tavné pistole a hrdlo obalili v písečku, výsledkem byly maminky nadšené 🙂

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat