2008 04.11

Výtvarná činnost – výroba Vánočních blahopřání

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

S příchodem listopadu začínáme myslet na Vánoce. Nákup dárku, úklid domácnosti, pečení cukroví,  atd. Součásti příprav na Vánoce je rozesílání blahopřání  rodině a těm, které máme rádi.

 Připravili jsme  pro Vás inspiraci na výrobu vánočních blahopřání.  Ručně vyrobené blahopřání je osobní a originální. Veškerý materiál k výrobě můžete zakoupit na adrese www.svetvzpominek.cz

 

K výrobě tohoto blahopřání budete potřebovat čtvrtku bílou a světlé modrou, vykrajovátko „sněhová vločka“, lepidlo a něco na řezání. Pokud na řezání chcete použit nůžky, stačí když si čtvrtku odměříte na požadovanou velikost. Řezačka na papír Vám práci urychlí a usnadní.

 

Postup je následující: čtvrtku rozpůlíme a každou polovinu ohneme přesně uprostřed.  

Získáme tak 2 blahopřáníčka velikosti 15x15cm. Z bílé čtvrtky si vykrajovátkem vykrojíme 4 sněhové vločky. 3 vločky použijime k ozdobení práníčka a 1 vločku můžeme použit k ozdobení dovnitř. Bílý papír, ze kterého jsme vykrojili vločky upravíme do pruhů a nalepíme do levé části blahopřáníčka, viz ukázka.

 

U tohoto blahopřáníčka je postup rovněž velice jednoduchý. Modrá čtvrtka se přepůlí a přeloží napůl, vznikne tak blahopřáníčko o velikosti 15x15cm. Vykrajovátky sněhová vločka, stromeček a saně si vysekáme z bílé čtvrtky zmíněné  tvary. 5x sněhovou vločku, 4x stromeček a 4x saně. Nalepíme na přáníčko viz ukázka,  vnitřní část rovněž dozdobíme.

Výroba těchto blahopráníček trva cca 5 min. Fantazii se meze nekladou a tak si můžete vytvořit vlastní blahopřáníčka podle sebe. Můžete přidat ozdoby jako stuhy, průchodky, knoflíčky, kytičky  nálepky, razítka, přidáním nápisu a mnohem vice.  

Výroba vánočních blahopřání může být zajímavou činnosti pro rodiny s dětma, školy i školky. Naladí předvánoční atmosféru a poskytne přiležitost si popovídat o lidech, pro které budete blahopřání vyrábět.

Nabídku papírů a vykrajovátek najdete v E-shopu na adrese www.svetvzpominek.cz 
Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoliv dotazy na info@svetvzpominek.cz

Přejeme krásné chvíle při tvoření.

Publikoval(a) (19 180) 
Štítky: ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat