Rubriky
Výrobky pro děti

Hry jsou pro děti specifickou formou učení

Hry jsou pro děti specifickou formou učení. Naučíme je prostřednictvím her, aby se nebály například návštěvy lékaře?

Je naprosto normální, že hry a hraní představují v období dětství hlavní náplň všech aktivit. Navíc hry jsou pro děti v předškolním věku nejdůležitější činností. Učí se soustředit na specifickou činnost a také ji dokončit. Dítě hrou zapracovává své zážitky, otiskuje do ní svět kolem sebe a nově nabyté zkušenosti. Hrou si pomáhá k pochopení skutečného světa a zmenšený, přesto reálný svět LEGO® DUPLO®, je k tomu ideální pomůckou. Jednotliví životní obrazy s dětmi můžete zkusit na nečisto a vysvětlit jim, jak pracují policisté, co se děje na farmě nebo jak to chodí u lékaře.

Vycházíme ze zkušeností rodičů

Jak dětem vysvětlit, kde se bere bolest a jak to chodí u paní doktorky? Rodiče, kterých jsme se zeptali, se shodují, že důležité je vše dětem popsat. Co je čeká, jak bude návštěva probíhat, kdy bolest pomine a jak k tomu dojde. Důležité je také, aby děti pochopily, že k lékaři chodíme pro úlevu, nikoliv pro bolest. Na pomoc si tak rodiče berou oblíbené hračky, drobné odměny nebo pamlsky. Vynikajícím průvodcem v cestě za zdravím jim nyní může být i Velká městská nemocnice od LEGO DUPLO. Děti se tak formou hry naučí, jak vypadá rentgen, jak se postarat o miminko, na co má pan doktor stetoskop nebo proč zlomenina patří do sádry.

Přečtěte si další zajímavé rady a tipy, jak pomáhat dětem v jejich vlastním rozvoji, jak lépe chápat jejich svět a jak jim být co nejlepšími průvodci v cestě do velkého světa. Navštivte stránky www.duplosvet.cz

Leave a Reply Cancel reply

Exit mobile version