Morče
Všechna správná morčata,
musejí být strakatá.
Co je šedé, to si piš,
není morče, ale myš.
Jarek Nohavica
Všechna správná morčata,
musejí být strakatá.
Co je šedé, to si piš,
není morče, ale myš.
Jarek Nohavica
Žába leze do bezu,
já tam za ní polezu.
Kudy ona, tudy já,
až ji chytím, bude má.
Žába leze do kaluže,
na rybičku repetá.
Pojď, rybičko, na sluníčko,
podívej se do světa. …
MYŠ a MAŠ, ryze český hudební projekt pro děti předškolního a mladšího školního věku. Myš a Maš je především název hudební skupiny pro děti, zpívající nové autorské písničky v moderním pojetí. Naším cílem je být dětem srozumitelní, ale zároveň je nepodceňovat. Tvorba obsahuje žánry od mazurky po Rock ´n´ Roll, nechybí jazzové melodie, Samba, Reggae a další. Členy skupiny Myš a Maš jsou mladí talentovaní zpěváci: Adéla Zejfartová, Petr Kutheil, František Pytloun a David Bouša. www.mysamas.cz
Na základě požadavků a zájmu ze stran školek a škol jsme se rozhodli pro stálou slevu 10% na veškerý náš sortiment bez podmínky minimálního nákupu potřeb pro kreativní tvoření právě pro školy, školky.
Svet vzpominek, s.r.o., www.svetvzpominek.cz
Perník je sladké pečivo tmavě hnědé barvy, jehož původní receptura se skládala z medu, mouky a pepře. Právě pepř dal vzniknout názvu perník, původně peprník. Postupně se recepty začaly upravovat, nyní je těsto často tvořeno směsí pšeničné a žitné mouky, mléka, vajec, karamelizovaného cukru a medu. Těsto je kořeněno a po smíchání by se mělo nechat odležet. Těsto na domácí vánoční perníčky by se mělo připravovat měsíc dopředu. Perníkové těsto je často vykrajováno do různých tvarů, vyrábí se perníky kulaté, velmi častým motivem je perníkové srdce, zvířátka, … Po upečení jsou pak tyto perníky zdobeny buď barevnými cukrovými polevami a nebo čokoládou. Z plátků perníku jsou slepovány a konstruovány i složitější tvary, nejčastějším motivem je perníková chaloupka inspirovaná pohádkou O perníkové chaloupce.
Vlezla blecha, vlezla zticha,
vlezla psovi do kožicha,
veš dostala zlost.
Hudrovala na tu blechu:
Zalez jinam do pelechu,
Nás už je tu dost!
Všude bylo ticho, jako v kostele.
Jen muzika hrála, hrála vesele,
na obloze svítil jasný měsíček,
ten byl svědkem našich sladkých hubiček.
Slyšte, slyšte pastuškové,
jaké znějí zpěvy nové
v této noční hodině
u betlémské krajině!
Andělé se tam zjevují,
slávu a čest prozpěvují
pacholátku zkroušeně,
jež si hoví na seně. …
Padej dešti, deštíčku,
za každičkou kapičku,
děkují ti pole, louky,
bude zase hodně mouky,
bude hodně krmení.
Zvířátka se vody bojí,
necháme je na pokoji,
jen když nám se nelení.
Mámě vody nachytáme,
kachnám rybník uděláme,
kdo se bojí v dešti ven,
ať se peče u kamen!
Bude zima, bude mráz,
kam se ptáčku, kam schováš?