2012 06.09

Děti v restauraci – festival pro děti i rodiče

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Od 3. do 16. září se ve vybraných restauracích po celé republice uskuteční festival Děti v restauraci. Jak již název napovídá, festivalová nabídka se bude orientovat hlavně na naše nejmenší a k ochutnání budou hned tři varianty dětských festivalových pokrmů. A protože festival bude nejen o dobrém jídle, ale i o zábavě, na malé jedlíky čeká v restauraci také spousta hraček, zajímavých her a třeba i nových kamarádů. Cílem rodinného festivalu, který pořádají společnosti Krkouni.cz a Alakarte.cz je nabídnout rodičům s dětmi zajímavý gastronomický zážitek, který si užije celé rodina a zároveň poukázat na to, že i samotné restaurace by měly na malé strávníky brát větší ohled při tvorbě svých menu. Projekt podporuje také specialista na výstavbu dětských hřišť a koutků v restauracích MojeChytreDite.cz.

Asi všichni z nás alespoň jednou za čas chodíme rádi do restaurace, kde ochutnáváme zajímavé a chutné pokrmy a užíváme si komfortu spojeného s návštěvou. Lákavé jsou také různé ochutnávky či festivaly, které se v restauracích konají. Bohužel většina takových akcí je zaměřena hlavně na dospělé a často ani standardní jídelní lístky restaurací nejsou na dětské pokrmy příliš bohaté. „Právě to bylo důvodem, proč jsme se rozhodli festival Děti v restauraci uspořádat. Děti, které přijdou s rodiči do restaurace, si určitě zaslouží víc než jen řízek s bramborovou kaší, vysvětluje Pavel Suchánek, ředitel restauračního concierge Alakarte.cz. „Vím o čem mluvím, sám mám dvě malé děti,“ dodává.

Dětské festivalové pokrmy budou ve vybraných restauracích dostupné po téměř 14 dní a děti budou mít na výběr hned tří lehkých jídel. „Všechna festivalová jídla, která šéfkuchaři připravili, jsou lehká a zdravá, žádné smažáky s hranolkami,“ láká na nabídku Pavel Suchánek. Maskotem festivalu je jedna z postaviček ze serveru Krkouni.cz, slon Pupíno. „Pupíno je velký milovník jídla, nejraději má svíčkovou omáčku a jeho postavička bude děti spolu s kamarádkou Blážou a Bůčou provázet celým festivalem, vysvětluje František Blumenstein, ředitel projektu pro rodiče a děti Krkouni z planety Bimbuli.

Zúčastnit se festivalu lze jednoduše prostřednictvím rezervace na festivalové stránce www.detivrestauraci.cz, kde je dostupná kompletní nabídka všech restaurací. Zároveň zde mají rodiče možnost okamžité rezervace stolu ve vybrané restauraci. Platba za menu probíhá pak přímo na místě. Během festivalu bude v restauracích samozřejmě dostupná také standardní nabídka restaurace, a tak se rodiče nemusí bát, že by odcházeli hladoví.

Publikoval(a) (138) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat