2011 09.03

Jarní prázdniny v bílém kabátě nebo na blátě?

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a někteří školáci si právě dnes užívají týdenního volna, které jim my, dospělí, možná tak trochu závidíme. Tento týden začal již předposlední turnus jarních prázdnin a příští týden je uzavře poslední turnus, jarní prázdniny pro Praha 1 až 5 a dalších 12 okresů. I když my ve městech po dlouhé zimě vyhlížíme nedočkavě první náznaky jara, lyžařská střediska právě díky školnímu volnu v těchto dnech zažívají nejvyšší sezonu. Mně však při pohledu na oblohu a teploměr napadá jediná otázka „Co děti, …mají kde lyžovat?“

Přestože podle serveru Metopress jsou prognózy pro tento týden příznivé spíše pro ty, kteří už nedočkavě čekají, až shodí zimní kabáty, ani vášniví lyžaři a děti, které jarní prázdniny teprve čekají, se nemusejí ničeho bát. Denní teploty v nižších polohách sice budou tento týden stoupat až k deseti stupňům Celsia, ale na horách se mají teploty pohybovat kolem nuly nebo lehce nad nulou. Noční a ranní teploty pod podem mrazu umožňují provozovatelům lyžařských středisek zasněžovat umělým sněhem. Jak nám řekl pracovník krkonošského lyžařského střediska Velká Úpa Portášky, co přes den na sluníčku odtaje, dá se přes noc, kdy stále ještě hodně mrzne, dosněžit. Díky tomu dnes Portášky hlásí 70 cm upraveného sněhu a v provozu jsou všechny 3 sjezdovky.

Právě na Portášky ve Velké Úpě se v příštím týdnu chystá lyžařský tábor Občanského sdružení DĚTI BEZ HRANIC (www.detibezhranic.cz). Vedoucí tábora však o program pro svých 40 svěřenců starost nemají, a to ani v případě velké nepřízně počasí. Jak nám řekl hlavní vedoucí tábora Martin Kohlíček, je pro děti kromě lyžování připraven bohatý program v podobě celotáborové hry na vděčné téma boje dobra a zla, kdy budou děti pomocí ničení 7 hříchů bojovat proti Luciferovi a snad se jim nakonec podaří i zmrazit peklo. „Kromě celotáborovky a bohatého oddílového programu ale navštívíme třeba i aquapark nebo půjdeme na výlet na Sněžku. Takže jsme dobře připraveni a žádné počasí nás nezaskočí.“, dodal Kohlíček.

Jak se dětem na horách líbí, jaké mají počasí a jak jim jde lyžování se můžete dozvědět na www.detibezhranic.cz, v on-line reportážích ze zimních táborů.

Publikoval(a) (126) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat