Magnenka

Magnenka je magnetická oblékací panenka. Pro výrobu Magnenky budete potřebovat magnetický papír (nebo magnetickou fólii), který je možné koupit přes internet, v dobře zásobených papírnictvích či výtvarných potřebách. Tento papír však není nejlevnější, proto si vystačíte pouze s malým kouskem. Dále budete potřebovat tvrdší papír, na který lze tisknout. Doma jistě také najdete lepenku, nůžky a několik magnetků na lednici.

Návod – Magnenka (panenka):

Arch s Magnenkami vytiskněte na tvrdší papír. Celý arch připevněte pomocí magnetků například na lednici (Magnenky tedy není třeba vystříhnout).

Návod – oblečky:

Vytiskněte si vybraný arch s oblečky na tvrdší papír a všechny oblečky vystříhejte. Z rubové strany oblečků nalepte kousky magnetického papíru magnetickou vrstvou ven. Stačí 2 – 4 ks podle velikosti oblečku (nalepte je blízko k okrajům oblečku). Pro lepení použijte nejlépe úzkou lepenku.

A pak už můžete začít Magnenky oblékat. Oblečky, které zrovna nevyužijete pro oblékání, můžete klidně ponechat na ledničce kolem archu s panenkami. Já sama mám Magnenky na ledničce a když jdu kolem, tak je převléknu. 🙂

Více variant Magnenek i oblečků naleznete na www.kapesnicek.cz
Zuzka Adamcová

Leave a Reply

Přejít nahoru