2010 08.11

Martin na bílém koni nebo bez něj…

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Martin na bílém koni nebo bez něj… blíží se čas myslet na zimní tábory!
…aneb kdy vlastně jsou zimní tábory 2011?

Při pohledu do kalendáře si nelze nevšimnout, že se nám blíží svatý Martin. Zatím to sice nevypadá, že by chtěl přijet stylově na bílém koni, nicméně předpovědi počasí nás letos už několikrát na huňaté boty, rukavice a zimní přezutí aut připravovaly.  Každopádně s první sněhovou pokrývkou přijde i čas pomýšlet na výběr zimních táborů pro děti. Tedy pokud si chceme vybírat ze široké nabídky kvalitních zimních táborů od zkušených provozovatelů.

Termíny jarních prázdnin stanoví každoročně Ministerstvo školství pro jednotlivé okresy.  Jarní prázdniny jsou letos pro pražské děti určeny Ministerstvem školství poněkud netradičně, Praha 1-5 je má až v půlce března, kdežto Praha 6-10 již v půlce února následovaná Prahou východ a západ. Přesné termíny jarních prázdnin pro rok 2011 najdete na webu www.zimnitabory.cz, což je server specializovaný právě na zimní tábory.

Jedním z tradičních pořadatelů zimních táborů je Občanské sdružení DĚTI BEZ HRANIC, které právě otevřelo svou nabídku zimní lyžařských (a snowboardových) táborů pro jarní prázdniny 2011.  Oproti loňskému ročníku, kdy DĚTIBEZHRANIC pořádaly zimní turnusy dva a byl o ně opravdu velký zájem, tentokrát sdružení pro všechny děti a mládež připravilo tři turnusy tuzemských zimních táborů.  Tábory se budou konat v lyžařském centru  Velká Úpa v Krkonoších (oblast Pec pod Sněžkou), kde budou děti ubytovány cca 100 m od sjezdovek v příjemném horském penzionu. Jako horkou a dětmi i rodiči velmi žádanou novinku najdete v letošní nabídce táborů DĚTÍ BEZ HRANIC i lyžařský tábor v rakouských Alpách. Sdružení vybralo stylový penzion ležící na Dachsteinském masivu, v lyžařské oblasti Ski Planai a Ski Amadé (největší lyžařské oblasti v rakouských Alpách). Oblast nabízí stovky kilometrů upravovaných sjezdovek  všech stupňů obtížnosti. Z bezpečnostních důvodů je tábor určen pouze středním a pokročilejším lyžařům a dětem od 10 let. Instruktory pro zahraniční i tuzemské tábory budou zkušení vedoucí tohoto sdružení, kteří pravidelně jezdí též na letní tábory, a kteří každoročně absolvují kromě školení v bezpečnosti a první pomoci i důležité školení metodiky výuky lyžování. Sdružení také dbá na zajištění maximálního bezpečí dětí na sjezdovkách a požaduje proto vždy profesionálním servisem seřízené lyže, bezpodmínečné používání lyžařské helmy a reflexní vesty pro menší děti. I z toho je patrné, že DĚTI BEZ HRANIC jsou odpovědný provozovatel táborů a rodiče mu mohou své děti svěřit s klidným srdcem.

Detailní informace o nabídce zimních lyžařských táborů (někdy též nazývaných jarní tábory) najdete na webových stránkách www.detibezhranic.cz, případně na specializovaném internetovém serveru www.zimnitabory.cz.

A kdy je vlastně nejvhodnější doba na výběr lyžařského tábora pro vaše děti? Předseda sdružení DĚTI BEZ HRANIC Mgr. Josef Valter k tomu řekl: „ V současné době máme již několik desítek míst obsazených, a to na české i zahraniční tábory. Ale vzhledem k tomu, že jsme nabídku zveřejnili teprve nedávno, je samozřejmě ještě dostatek volných míst. Na minulý ročník jsme ale měli zimu zcela vyprodanou v prosinci, takže je nejvyšší čas zimní tábor hledat a přihlásit se.“

Nabídka zimních táborů je, jak vidíte, poměrně pestrá. Nezbývá než doufat, aby i zima byla stejně štedrá a nešetřila sněhovou nadílkou.

Publikoval(a) (3 130) 
Štítky: , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat