2015 13.11

Mikuláš, anděl a čert

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Pomůcky: Kulaté krabičky od sýrů, lepidlo, fixy, vata, barevné papíry, krepák (s hvězdičkami, černý a červený), zlatý sprej, třpitky, špejle, svačinový sáček. pohyblivé oči, zlatý chlupatý drátek, prstové barvy (můžou být i tempery)


Postup: Mikuláš, anděl a čert

Mikuláš: Na krabičku nalepíme růžový papír- nalepíme pohyblivé oči a z papíru vystřižený nos. Jako vlasy a vousy použijeme vatu. Čepici vyrobíme z bílého papíru a nakreslíme na ni kříž. Špejlí propíchneme svačinový sáček a napíchneme na ni i krabičku.

Anděl: Na krabičku od sýru nalepíme růžový papír- tvář, nalepíme pohyblibé oči, nalepíme pusu, dokreslíme nos a tváře. Z vaty přilepíme vlasy, které přestříkáme zlatým sprejem- můžeme potřpitkovat. Krabičku napíchneme na špejli. Na špejli zavážeme provázkem krepák a převážeme zlatým drátkem. Zezadu přilepíme křídla z bílého papíru.

Čert: Na krabičku balepíme červený papír, jako vlasy přilepíme černý krepák.Pusu, jazyk a rohy vystřihneme z papíru a nalepíme, oči nalepíme pohyblivé. Černou prstovou barvou čertíkovy zabarvíme tváře. Na špejli napichneme svačinový sáček a krabičku. Svačinový sáček polepíme červeným a černým krepákem.

Všechny hotové výrobky zapíchneme do plastelíny nebo květináče.

Autorky: Toňa Valníčková, Pavlína Valachová

Přečtěte si také:

  • AndělAnděl Pomůcky: tvrdý papír (bílý), žlutý papír, pastelky, lepidlo, barevné papíry, raznice (hvězda), nůžky, vlna Popis: z tvrdého papíru vystřihneme tvar těla andílka, vymalujeme jej […]
  • Mikulášské vystřihovánky do oknaMikulášské vystřihovánky do okna Mikuláš, čerti a andělé
  • Čert a MikulášČert a Mikuláš Na výrobu potřebujeme tvrdší papír a tzv. včelí papír ( aurednik nabízí A3 asi za 60Kč). Čerta nebo Mikuláše si vystřihneme. Oči a nos jsou z konfet, domalováváme stříbrnou a zlatou fixou. […]
  • Mik, Miku, MikulášMik, Miku, Mikuláš 1. Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přinesl nám zimní čas. Když Mikuláš naděluje, čertík za ním poskakuje, Mik, Miku, Mik, […]
  • Čertí Čertí Andělé zpívají na nebi, čerti brblají v pekle. Mikuláš chodí po zemi a děti si hrají v teple.

Publikoval(a) (49 328) 
Štítky: , , , , ,

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat