2011 19.04

Mléčné kaše Sunarka

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Mléčné kaše patří do jídelníčku každého dítěte. Nepatří sice mezi ten typ potravy, se kterým by se mělo jednoznačně začínat po přechodu z čistě mléčného období (čistě mléčné období bývá obvykle do ukončeného 6. měsíce věku dítěte), kdy jsou děti výhradně kojeny nebo jsou na náhradní mléčné výživě.

Kaše jsou do jídelníčku často zaváděny jako poslední. Dle doporučení v oblasti výživy a pediatrické komise, by se mělo začínat s jednoduchými zeleninovými, postupně přecházet na maso-zeleninové a ovocné příkrmy a následně i kaše. Vhodnější je začít tzv. tekutou kaší a následně i klasickou mléčnou kaší.

Sortiment tekutých kaší Sunarka je velmi rozmanitý a každá maminka si může vybrat ze široké škály čistě cereálních, přes ovocné, až po jogurtové kaše. Všechny kaše se díky moderní technologii vyznačují dobrou rozpustností a vynikající chutí. V poslední době byly na trh uvedeny vynikající mléčné kaše s rýží a ovocem – meruňkami a malinami.

O tom, že jsou v kaších skutečně obsaženy sušené maliny a meruňky se můžete přesvědčit sami. Při otevření balení uvidíte drobné oranžovo-žluté nebo červené vločky sušeného ovoce. Jejich množství je poměrně značné – zhruba 6%. Jelikož chceme zachovat přirozenou chuť, nepřidávají se do kaše žádná aromata a dochucovadla.

A jak na správnou přípravu? Hustotu kaše si můžete trochu regulovat přidáním či ubráním obsahu vody dle toho, jakou konzistenci dítě lépe akceptuje. Při běžné přípravě kaše Sunarka se doporučuje postupně nalévat do 150 ml předehřáté a následně ochlazené kojenecké vody asi 40 – 50 g kaše Sunarka. Kaši přesypávejte pomalu, aby se v ní nezačaly tvořit hrudky. Před podáváním kaše Sunarka si opět raději pečlivě zkontrolujte její teplotu, aby se dítě neopařilo.

Při koupi 12ti balení mléčných kaší Sunarka navíc nyní můžete získat Sunarka osušku s fotkou a jménem svého dítěte. Více podrobností naleznete v dolní části webu www.sunar.cz

Pokud chcete být informováni o dalších soutěžích a novinkách z oblasti dětské výživy, přidejte se také do Facebookové skupiny Dětská výživa.

Publikoval(a) (351) 
Štítky: , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat