2011 19.04

Mléčné kaše Sunarka

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Mléčné kaše patří do jídelníčku každého dítěte. Nepatří sice mezi ten typ potravy, se kterým by se mělo jednoznačně začínat po přechodu z čistě mléčného období (čistě mléčné období bývá obvykle do ukončeného 6. měsíce věku dítěte), kdy jsou děti výhradně kojeny nebo jsou na náhradní mléčné výživě.

Kaše jsou do jídelníčku často zaváděny jako poslední. Dle doporučení v oblasti výživy a pediatrické komise, by se mělo začínat s jednoduchými zeleninovými, postupně přecházet na maso-zeleninové a ovocné příkrmy a následně i kaše. Vhodnější je začít tzv. tekutou kaší a následně i klasickou mléčnou kaší.

Sortiment tekutých kaší Sunarka je velmi rozmanitý a každá maminka si může vybrat ze široké škály čistě cereálních, přes ovocné, až po jogurtové kaše. Všechny kaše se díky moderní technologii vyznačují dobrou rozpustností a vynikající chutí. V poslední době byly na trh uvedeny vynikající mléčné kaše s rýží a ovocem – meruňkami a malinami.

O tom, že jsou v kaších skutečně obsaženy sušené maliny a meruňky se můžete přesvědčit sami. Při otevření balení uvidíte drobné oranžovo-žluté nebo červené vločky sušeného ovoce. Jejich množství je poměrně značné – zhruba 6%. Jelikož chceme zachovat přirozenou chuť, nepřidávají se do kaše žádná aromata a dochucovadla.

A jak na správnou přípravu? Hustotu kaše si můžete trochu regulovat přidáním či ubráním obsahu vody dle toho, jakou konzistenci dítě lépe akceptuje. Při běžné přípravě kaše Sunarka se doporučuje postupně nalévat do 150 ml předehřáté a následně ochlazené kojenecké vody asi 40 – 50 g kaše Sunarka. Kaši přesypávejte pomalu, aby se v ní nezačaly tvořit hrudky. Před podáváním kaše Sunarka si opět raději pečlivě zkontrolujte její teplotu, aby se dítě neopařilo.

Při koupi 12ti balení mléčných kaší Sunarka navíc nyní můžete získat Sunarka osušku s fotkou a jménem svého dítěte. Více podrobností naleznete v dolní části webu www.sunar.cz

Pokud chcete být informováni o dalších soutěžích a novinkách z oblasti dětské výživy, přidejte se také do Facebookové skupiny Dětská výživa.

Přečtěte si také:

  • Jarní prázdniny v bílém kabátě nebo na blátě? Jarní prázdniny v bílém kabátě nebo na blátě? Jarní prázdniny jsou v plném proudu a někteří školáci si právě dnes užívají týdenního volna, které jim my, dospělí, možná tak trochu závidíme. Tento týden začal již předposlední turnus […]
  • NajdiDeti.cz – pro bezpečný návrat našich dětíNajdiDeti.cz – pro bezpečný návrat našich dětí NajdiDeti.cz – pro bezpečný návrat našich dětí Cenově dostupné řešení nabízí rodičovský přehled a pocit jistoty. Našim dětem obvykle chceme dopřát co nejvíce zábavy, sportovního […]
  • Rozum a ŠtěstíRozum a Štěstí Jednou potkalo se štěstí s Rozumem na nějaké lávce. „Vyhni se mi!" řeklo Štěstí. Rozum byl tehdáž ještě nezkušený, nevěděl, kdo komu se má vyhýbat; i řekl: „Proč bych já se ti vyhýbal? […]
  • ObrObr Vysoký dub, on na něj dup. Stařičká jedle, málem šláp vedle. Hory jak kamínky, moře pak pramínky. Člověk je blecha, mraky jsou střecha.
  • První třídou bez problémůPrvní třídou bez problémů Pokud po tomto titulu sáhnete, protože už se obtíže u vašeho dítěte v první třídě vyskytly a vy hledáte způsob, jak rychle a účinně zasáhnout, začněte číst knížku odprostředka (tj. od II. […]

Publikoval(a) (335) 
Štítky: , , , ,

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat