2013 24.09

Nadace dřevo pro život sbírá hlasy pro nejkrásnější DŘEVĚNÉ HŘIŠTĚ roku 2013

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

drevenehriste2013_580x328Nadace dřevo pro život zahájila na letošní Den dětí další ročník mezinárodní ankety o Dřevěnou stavbu roku 2013. Již brzy bude znám vítěz soutěžní kategorie DŘEVĚNÉ HŘIŠTĚ. Hlasování právě probíhá.

Celá akce se koná pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu, Předsedy Svazu měst a obcí a spolupracují na ní více než dvě desítky partnerů.

Do kategorie, kde soutěžícími jsou zřizovatelé, majitelé nebo provozovatelé dřevěných hřišť, se zapojilo 26 soutěžících z České i Slovenské republiky.

mapa-drevene-hriste-2013

Od 17. září až do 1. října probíhá na stránkách www.DrevenaStavbaRoku.eu hlasování veřejnosti, která rozhodne o nejlepším hřišti v těchto podkategoriích

  • malé hřiště – s pořizovací hodnotou menší než 500 tis. Kč,
  • velké hřiště – s pořizovací hodnotou větší než 500 tis. Kč.

Hlasující čeká skutečně náročný úkol, nicméně úkol je to jistě příjemný  také díky lákavým odměnám.

Ti, kdo pošlou hlas hřištím, která nakonec získají hlasů nejvíce, budou zařazeni do slosování.

Vítězové získají finanční poukazy v hodnotě 15 000, 10 000 a 5 000 Kč, za které si budou moci pořídit jakékoliv produkty ze dřeva s garancí správné péče o české lesy, zajištěnou systémem PEFC.

Dalším odměnami jsou rodinné vstupenky do různých zábavních parků pro děti.

Po ukončení hlasování v kategorii dřevěných hřišť bude anketa DSR 2013 plynule navazovat otevřením ostatních soutěžních kategorií:

  • Dřevěné konstrukce – návrhy
  • Dřevěné konstrukce – realizace
  • Moderní dřevostavby  – návrhy
  • Moderní dřevostavby – realizace
  • Roubené domy –  realizace
  • Design a Interiér

Kategorie „Design a Interiér“ je novinkou letošního ročníku ankety DSR a představí krásné interiéry s vůní dřeva. Přihlásit se budou moci soukromé i veřejné vnitřní prostory  jak dřevěných, tak i zděných staveb. Společným jmenovatelem však bude dřevo v mnoha různých podobách, od podlah, obkladů stěn a stropů, schodišť nebo nábytku.

Aktuální informace jsou k dispozici na www.DrevenaStavbaRoku.eu.

O anketě Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů, realizací a staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Anketa je určena pro studenty, projektanty, architekty i realizační firmy, kteří působí v dřevozpracujícím průmyslu.

Cílem je veřejnosti představit a ukázat možnosti a výhody uplatnění dřeva ve stavitelství.

Organizátorem ankety je Nadace dřevo pro život pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu a Předsedy Svazu měst a obcí.

Soutěžní kategorie: Realizace dřevěných hřišť, Návrhy dřevěných konstrukcí, Realizace dřevěných konstrukcí, Návrhy moderních dřevostaveb, Realizace moderních dřevostaveb, Realizace roubených domů, Design a Interiér.

www.DrevenaStavbaRoku.eu

O Nadaci dřevo pro život

Záměrem Nadace je dlouhodobě a systematicky se věnovat šíření informací o významu bohatství lesů pro společnost, způsobech péče o ně a možnostech šetrného a ohleduplného využívání dřeva – jedinečné obnovitelné suroviny v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu České republiky.

Nadace klade důraz na ekologickou výchovu a podporuje všechny směry ekologicky šetrného využití dřeva ve společnosti.

www.DrevoProZivot.cz

Kontakty:

Stanislav Müller, DiS.
Vedoucí projektu Dřevěná stavba roku
E-mail: muller@drevoprozivot.cz
Tel.: 605 238 969

Publikoval(a) (65) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat