Pohádka o myšce

mys-a-obrJe mi sice 12 let, ale babička mi vyprávěla pohádku o myšce. Tu pohádku si už moc nepamatji ale něco vím, ten děj který se mi vybavoval před spaním: Myška
Byla jednou jedna myška. Byla hrozně líná a nechtěla si nasbírat zásoby na zimu, která už se kvapem blížila.Všichni sbírali zásoby, jenom myška ne. Šla si tedy lehnout a po chvíli usnula. Zdál se jí sen: Bylo léto a myška hledala ve špajzu něco k snědku a v tom uviděla na poličce sáček. Vzala ho. Byly tam fazole a tak myška přebírala, která fazole je větší. Vzala tu největší a zasadila ji a zalila. Druhý den vykoukla z okna a uviděla obrovský stonek, který se tyčil až do nebe. Protože myška byla zvědavá, vylezla po stonku nahoru. Ocitla se před obrovským zámkem. Nevěděla, čí může být. Obešla ho kolem dokola, ale nic nezjistila, tak ji napadlo že se podívá pře klíčovou dírku. Ještě než se stihla nasoukat do kličové dírky, uslyšela dunivé kroky.

Byl to obr, který šel z procházky domů. Myška rychle zalezla do klíčové dírky a čekala co bude dál. Obr vsunul klíč do dírky kde čekala myška a tím myšku odtlačil a myška spadla dolů. Rychle utíkala na stůl a vlezla do kostek cukru. Obr se mezitím posadil na židli a vařil si čaj.Ale myška nepočítala s tím, že obr si dává do čaje cukr. Obr nabral první lžičku, druhou lžičku a třetí i s myškou. Myška v hrníčku plavala a volala o pomoc. Když se v hrníčku voda uklidnila, myška se utíkala schovat do sýru. Ale ob si dělal svačinu. Rozřezal polovinu chleba, dal si tam šunku a ukrojil sýr i s myškou. Obr kousal, kousal, kousal, myška uhýbala, uhýbala, uhýbala až ji obr snědl. Myška se tam držela všeho možného aby obrovi nespadla do žaludku. Když se myška dostala až na jazyk, obr si zapálil dýmku. Myšce v hlavě bleskl nápad. Zacpala mu dírku, obr začal kašlat a myška vyskočila ven. Obr se hodně naštval a chtěl myšku chytit ale myška nasypala pepř na lžičku a pak na ni skočila a pepř se dostal obrovi přímo do očí. Myška utíkala ke skleničkám a tam se taky schovala. Ale jak obr šmátral po stole, shodil sklenici i s myškou.

Jakmile se sklenice rozbila myška vyskočila, utíkala ke dveřím a obr za ní. Myška rychle klouzala po fazoli dolů ale obr pořád sledoval myšku a tak myšce v hlavě bleskl další nápad. Jak se dostala na zem k domku, podpálila fazoli. Obr se zalekl ohně a pustil se, a padal přímo na myšku, ale v tom se myška probudila. Uviděla,že venku ještě není sníh a tak se vydala sbírat zásoby. Jak začala zima myška byla připravená. A takhle si sbírala zásoby každou zimu.
Kateřina Řezáčová

Leave a Reply

Přejít nahoru