2011 29.10

Pojďme udělat Radost dětem

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Předvánoční čas a samotné Vánoce jsou časem, kdy jsou k sobě lidé tolerantnější a přátelštější. Vánoční čas je také znamením shonu a nákupního šílenství, pečení cukroví a následných novoročních předsevzetí, hubnutí nevyjímaje. Vánoce jsou ovšem také časem, kdy nezapomínáme na druhé. Právě o to usiluje nový projekt Radost dětem, který je určen především dětem z dětských domovů, ale i všem dětem, které se rády baví.

Netradiční vánoční dárek chtějí dát organizátoři akce Radost dětem 17. prosince v Průmyslovém paláci v Praze-Holešovicích. V předvánoční čas se rozhodli vykouzlit dětem z dětských domovů a postiženým dětem úsměv na tváři a pozvali si na to spoustu známých tváří. „Cílem projektu Radost dětem je děti pobavit, rozesmát a nechat je alespoň na pár hodin zapomenout na každodenní starosti. Ze zkušenosti víme, že z těchto vzpomínek a zážitků čerpají sílu a radost celé měsíce,“ řekla ředitelka projektu Kateřina Wich. Všechny děti tak mají možnost na akci najít nové kamarády a prožít odpoledne, kdy se nedělají rozdíly mezi dětmi z dětských domovů, dětmi postiženými či dětmi zdravými.

Jsme velice potěšeni, že záštitu nad tímto projektem převzala předsedkyně Parlamentu ČR paní Miroslava Němcová a oblíbená herečka a umělkyně Daniela Kolářová. Pokud to pracovní povinnosti dovolí, obě dámy se zúčastní akce i osobně. Této charitativní akce se zúčastní taktéž řada známých osobností, mezi nimiž můžeme zmínit Ivana Trojana, Petra Vojnara, Olgu Lounovou, Debbi či Moniku Absolonovou. Nebude chybět ani přehlídka v podání Miss ČR Lucie Smatanové, Kateřiny Průšové, Gabriely Dvořákové, to vše společně s dětmi z dětských domovů.


Letošní akce projektu Radost dětem ve spolupráci s AMK Konstruktiva a Incheba EXPO Praha se koná 17. prosince 2011 v Průmyslovém paláci – Výstaviště Holešovice. Všechny děti společně s jejich rodiči jsou na tuto akci srdečně zváni.

Publikoval(a) (309) 
Štítky: , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat