2010 12.11

Pozvání na výlet do zámku

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Prohlídky pro děti od 3 do 10 let. Na obou trasách! Ve středu o státním svátku 17.11. a v sobotu a v neděli 20. a 21.11. od 10,15 do 15,15 hodin vždy ve čtvrt. Ve středu a v neděli prohlídka Tři věže, v sobotu prohlídka Loutková.

Zajímá tě, jaký byl osud posledních majitelů zámku Kastů? Měli děti? A hráli si s nimi? Měli se rádi? Kam jezdili na výlety? Létali balónem? Zámek Mníšek skrývá zajímavé a poutavé životní osudy. Chceš vidět dětský pokojík s hračkami, pokoj pro maminku a miminko, koupelny a velké pohádkové loutky Dagmar Renertové, které jsou spojeny s historií zámku a okolí? Na zámecký ples totiž přišla víla ze zámeckého jezírka, vodník z mlýna, čertík Brdík, Zimní královna a další obyvatelé zámku a podzámčí. Už se těšíš? Přijď k nám v sobotu 20. listopadu.

Nebo chceš slyšet zajímavé vyprávění o životě zakladatele zámku Serváce? Určitě nevíš, že podle pověstí měl spolky s čerty. Podle jeho vlastních pamětí byl však velmi zbožný, pomáhal poddaným a dokonce za ně platil daně! Proč postavil 3 a ne 4 věže? To je otázka, která trápí snad každého, kdo zámek navštíví. Pokud chceš vidět, kde dřív jedli a hodovali, kde odpočívaly dámy a kde se karetním hrám věnovali pánové, spočítat nám hodiny v salónu nebo zjistit, jak se volalo na služebnou, pak přijď ve středu 17. 11. nebo v neděli 21. listopadu. www.zamek-mnisek.cz

Publikoval(a) (138) 
Štítky: , , , , ,

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2023 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat