2016 05.05

Prsťáčci, maňásek

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.


Prsťáčci

Pomůcky – kousky barevné plsti, tužku, čtvrtku, nůžky, jehlu, nit, lepidlo

Postup – šablonu přiložíme na plsť a tužkou objedeme. Vystřihneme základní tvar. Vždy dva díly plsti sešíváme k sobě, spodek zůstane volný pro navlečení prstu. Ouška všíváme dovnitř ( stejně hřebínek, zobák,… ). Oči a čumáčky nalepíme. Vousy z vlny nebo nití.

Maňásek

Pomůcky – odstřižky látek, vata, zbytky plyše, plsť, kousek tvrdého papíru, trikotýn nebo silonové punčochy, šicí potřeby, zbytky vln, bavlnky, knoflíky, barvy na látky, apod.

Postup – proužek tužšího papíru smotáme kolem ukazováku tak, abychom vzniklou trubičku mohli lehce nasunout na prst, který musí zůstat  kloubu volný. Upevníme sešitím či slepením. Papírovou trubičku ovinujeme vrstvami vaty nebo odstřižky látek a každou vrstvu tvarujeme a pevně obtáčíme nití ( režnou ). Povrch hlavičky ovuneme trikotýnem ( úpletem, punčochou ). Namalujeme ( našijeme, nalepíme ) oči, ústa. Vlasy zhotovíme z bavlnky, vlny, silonu, apod.

Základním tvarem oblečku u maňáska je tvar sáčku, do kterého při manipulaci s maňáskem budeme vsouvat rku. Rukávky zakončíme palčáky. Na výzdobu oblečení uplatníme různé odstřižky, stužky, krajky, apod. Tělíčko našijeme k hlavě, zakryjeme spoje.

OBMĚNA

žárovku, lepidlo na tapety ( nebo Herkules ), noviny, vodovky ( tempery )

Žárovku obalíme kousky novin, potom namáčíme noviny do lepidla a rovnoměrně obalujeme žárovku. Uděláme nos, obočí, ústa ( zobáček… ). Až lepidlo úplně zaschne, rozbije se žárovka a vodovkami se dokreslí obličej. Ušijí se šatičky a přidělají se ke krčku.

Želvička

Nafukovací balonek, noviny, lepidlo ( Herkules ), tempery

Nafouknutý balonek postupně olepíme několika vrstvami na kousky natrhaných novin, po zaschnutí balonek propíchneme, rozřízneme na poloviny ( vzniknou dvě želvičky ). Doděláme z papíru hlavu a nohy, připevníme ke krunýři a celé domalujeme temperami.

Publikoval(a) (1 694) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat