2011 20.11

Ráčkování – 2. část

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

V první části jsme se zaměřili na ráčkování obecně, naučili jsme se pár slovíček, a teď nějaké připíšeme. Opravdu je lepší se to učit pomaleji, slovíčka vyslovovat správně a důkladně. A nemyslet si, že změna přijde hned po prvním přečtení. A nahrazování písmenka R písmenkem D používat i v normální řeči, například s přáteli (určitě není se za co stydět). A děti učit používat toto i v normálním životě.

TR – dodatek
Tryska, tryskáč, trýznit,  tryskový
trní, trn, trnka, trní, trvá, trpký, trp, trk,  trpaslík, trhák, trpělivost
metr, Petr, vítr, svetr, kilometr, decimetr, centimetr,  kmotr, kmotra, mistr, lotr, vatra, játra, patro, citron, Ostrava, otrava, ostrá, strach, stráž stroj, strop, strom, struna, stručný, strup, strejda

A nyní ty slibované věty:
Strejda Petr ztratil svetr. Ztratil i triko. Strejda Petr je truhlář. Má strach z trestu. Petr z Ostravy má truhlu. Ostrý vítr v tropech fouká velmi rychle. Jeden decimetr má deset centimetrů. Metr má centimetrů. Já rád játra, ty rád játra. Petr v triku na trávníku hraje na trubku. Petra v troubí na trumpetu – trů trů trů. Petra se chvěje strachy. U stromu sedí trpaslík. Petr trénuje u tribuny. Bratr má triko. Kmotra a kmotr jedí citrony.  V Ostravě jsou stromy.

Publikoval(a) (1 730) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat