Školka pro starší děti: Andělé a čerti

Pondělí: Ententyky dva špalíky (rozpočítadlo)

Ententyky, dva špalíky
čert vyletěl z elektriky.
Bez klobouku bos,
natloukl si nos.

Úterý: Anděl z dřívka od nanuku

Budete potřebovat: dřívko od nanuku, tvrdší papír na sukni, kancelářský papír velikosti A5 na křídla, plsť nebo kartón pleťové barvy, bavlnu nebo vlnu na vlasy, fixy na dozdobení, menší gumičku, nůžky, lepidlo typu Herkules.

Postupujte dle videonávodu. Menším dětem budete muset trošku pomoci, předškoláci už zvládají celého andílka obvykle sami.


 Více her pro děti od Ženy 007

Středa: Andělská a čertovská slovíčka

Žili byli na světě andělé a čerti. Pokaždé, když člověk řekl andělské slovíčko, narodil se jeden usměvavý anděl. Ale když někdo vypustil z pusy slovíčko čertovské, narodil se malý, uvztekaný čert. Takové andělské slovíčka jsou třeba: prosím, děkuji, s dovolením, můžu si půjčit…. Znáš další? Takových slovíček je dobré říkat co nejvíc, protože to pak mezi lidmi chodí hodně andělů a lidi jsou na sebe hodní a usmívají se.

A ty čertovská slůvka se derou na jazyk přímo sama. Jenže si na ně musíme dávat pozor, jinak by nám tu za chvíli chodili samí pekelníci. Čertům se daří, když tobě se něco nechce povést, když po něco chci a ty by sis raději hrál, když jsi zlobivý a naštvaný na celý svět. Ale my se nedáme, vymyslíme, co by šlo udělat, když se ti něco nelíbí. Třeba můžeš bouchnout do stolu, nebo se zkusit domluvit, jestli by to šlo později jinak, nebo říct sakra, nebo…..

Protože když je mezi lidmi moc čertů, tak se jim spolu moc dobře nežije. To se všichni hádají a dělají si naschvály. Já bych chtěla, abychom tu s námi bydlelo hodně andělů a jen málo čertů. Pomůžeš mi?

Čtvrtek: Dopis Ježíškovi

Napište Ježíškovi a dejte dopis za okno. Menší děti mohou vystříhat a nalepit obrázky z různých katalogů hraček.

Pátek: Razítkovaná

Pátek: Razítkovaná

Potřebujete: jedno nebo více menších razítek, inkoustovou podložku, fix, pravítko, hrací kostku, papíry A4, 10 žetonů (menších předmětů)

Nakreslete pravítkem a fixou na A4 mřížku 6×8. Nejjednodušeji to provedete postupným skládáním papíru na půl a ještě napůl. Pak jen papír rozložíte a obtáhnete sklady. Do deseti libovolných políček nakreslete tečku.

Hra začíná v levém horním rohu, pokračuje po řádcích do pravého dolního rohu. Vítězí ten, kdo první dorazí do cíle nebo ten, kdo má nejvíc žetonů. Ano, někdy jsou vítězem oba hráči, to už tak v životě někdy bývá 🙂

První hráč hází kostkou. Do políček narazítkuje odpovídající počet obrázků. Po něm pokračuje další hráč. Pokud někdo vstoupí na políčko s tečkou, bere si žetonek.

Hra rozvíjí předčtenářské a matematické dovednosti. Razítkování postupuje po řádcích stejně, jako se čte text.

Sobota

Den pro rodinu. Co tento víkend podniknete?

Neděle

Den výletů, návštěv a kamarádů. Kdo je oblíbeným kamarádem vašeho dítěte?

Žena 007: Rodina a domov s málem.

Vyzkoušeli jste některý námět? Jak se vám líbil a jak vás to bavilo? Pošlete mi obrázek s výtvorem, vložím ho sem.

Leave a Reply

Přejít nahoru