2010 22.01

Zájem o zimní tábory rok od roku roste!

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Lyžařská výuka na svahuDětem se pomalu blíží konec pololetí, předávání vysvědčení a pak hurá na jarní prázdniny. Některé děti pojedou s rodiči na hory, jiné budou doma. Právě pro ty děti, které nemají na prázdniny program, jsou tu různé organizace, které nabízejí různorodý program, zejména dětské tábory. O aktivitách pro děti nejen na jarní prázdniny jsme si povídali s předsedou DĚTÍ BEZ HRANIC Mgr. Josefem Valterem, občanského sdružení pořádajícího akce pro dětskou veřejnost, zejména víkendovky, letní a zimní dětské tábory a jiné zábavné akce.

V loňském roce jste uzavřeli již čtvrtou sezónu vaší činnosti. Jak byste ji zhodnotil?
Loňská sezóna byla pro DĚTI BEZ HRANIC mimořádně úspěšná. Během roku 2009 jsme uskutečnili celkem šest letních dětských táborů, jeden zimní tábor a čtyři víkendové akce a tři jednodenní sportovní a zábavné akce. Našich aktivit se zúčastnilo přes 400 dětí, z nichž velká většina se nám vrací opakovaně, ačkoli nejsme založeni na principu povinného členství a naopak pořádáme naše akce zejména pro naše nečleny, t.j. pro všechny děti a mládež od 6 do 18 let. Veselé a spokojené děti a jejich rodiče jsou pro nás tou největší odměnou.

Připravujete pro novou sezónu 2010 v aktivitách pro děti nějakou novinku?
Aktuálně pracujeme na plánu akcí na tento rok a do konce ledna ho uveřejníme na našich internetových stránkách www.detibezhranic.cz. Nejaktuálnější novinkou je, že díky přetlaku zájemců o zimní tábor v loňském roce jsme pro letošek rozšířili zimní tábor na dva turnusy. V loňském roce jsme již od ledna, ač neradi, museli odmítat zájemce. V letošním roce si mohou rodiče pro své děti vybrat ze dvou termínů zimních táborů podle toho, kde v Praze chodí děti do školy. První turnus proběhne v době, kdy mají jarní prázdniny městské části Prahy 1 až 5, druhý turnus připadl na jarní prázdniny Prahy 6 až 10. Další novinkou pro letošní rok je speciální velikonoční Pizza party bez hranic, která navazuje na velice úspěšnou Pizza party z loňského roku. Její zajímavostí však bude sladká pizza, která je v Itálii běžná, nicméně u nás ji zatím lidé neznají. A do třetice zkusíme letos uspořádat tématický zájezd „za strašidly“ na hrady a zámky pro děti i s rodiči, což je v současné době akce v ČR zcela ojedinělá. V naší zemi je spousta krásných míst opředených tajemstvím a my se je pokusíme dětem i jejich rodičům přiblížit. Uvidíme, jaký bude ohlas a podle toho budeme v těchto akcích pokračovat.

Vraťme se ještě k zimním táborům. Říkal jste, že vloni jste měli brzy obsazeno. Máte na letošní běhy zimních táborů ještě volná místa?
Díky tomu, že jsme zimní tábory rozšířili na dva turnusy a zvýšili jejich kapacitu, není situace tak vyhrocená jako vloni touto dobou. O našich zimních táborech se dozvíte více, včetně aktuální obsazenosti, na našem webu www.detibezhranic.cz. První turnus se pomalu začíná plnit a v řádu týdnů očekáváme vyhlášení stop stavu na další přihlášky, na druhém turnusu máme ještě cca 10 nebo 15 volných míst z celkové kapacity 45 dětí na turnus.

Co byste na závěr popřál dětem do roku 2010?
Především bych všem dětem popřál spoustu radosti, kamarádů a co nejméně nudy. A pokud by vám nuda přece jen šlapala na paty, nezapomeňte, že jsou tady DĚTI BEZ HRANIC, které vám ji vždy pomohou zahnat, stejně jako najít nové kamarády.

Děkuji za rozhovor.
-PV-

Publikoval(a) (147) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat