2011 13.02

Zdeněk Miler, autor Krtečka, slaví 90 let

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Krteček, myška, zajíc a ježek – kdo by je neznal, že? První animovaný film, v němž Krteček, animovaná postavička vytvořená výtvarníkem Zdeňkem Milerem, „hrál“ hlavní roli, byl natočen v roce 1957. Od té doby se z Krtečka stal fenomén – doslova a do písmene. Krtečkovy animované příběhy se proslavily po celém světe, vznikly desítky dětských knih, kompaktních disků či videokazet s krtečkovským obsahem.

21.2.2011 slaví autor Krtečka, Zdeněk Miler, devadesátiny. Přemýšleli jsme, jak toto významné jubileum společně s panem Milerem oslavit a nakonec jsme dospěli k tomu, že oslovíme jeho nejnadšenější diváky a čtenáře – děti.

Namaluj obrázek pro Zdeňka Milera!
Je ti nejvýše sedm let, máš rád(a) Krtečka a rád(a) kreslíš? Pak právě pro tebe je určena naše soutěž… i když soutěž, spíše zábava. Namaluj na čtvrtku formátu A4 (táta nebo máma ti poradí, který to je) svoji nejoblíbenější postavičku z krtečkovských příběhů, podepiš se, na zadní stranu obrázku napiš svoji adresu a obrázek nám pošli na adresu
Euromedia Group k.s., Nádražní 896/32, Praha 5, 150 00. Na obálku nezapomeň připsat heslo „KRTEK“, aby se tvůj obrázek dostal do správných rukou… a abychom nezapomněli – obrázek pošli tak, aby nám ho pošta doručila do 28.2.2011. A jestli chceš, přidej i vzkaz pro pana Milera, třeba na zadní stranu obrázku vedle svojí adresy.

Prvním sto z vás pošleme za obrázek pěknou knihu z naší nabídky, ze všech obrázků pak vybereme deset těch, které předáme osobně panu Milerovi. Na našich internetových stránkách obrázky vystavíme také, chybět nebude ani výstavka v našich kamenných knihkupectvích. Pokud chceš informace o tom, co se s obrázky pro pana Milera právě děje, popros tátu nebo mámu, ať nás sledují na Facebooku (to ty ještě nemůžeš).

Těšíme se na tvůj obrázek!
www.knizniweb.cz

Publikoval(a) (600) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat