2010 16.09

Angličtina pro děti 1.díl

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Vzhledem k velkému zájmu rodičů o výuku angličtiny u malých dětí a předškoláků jsme pro vás připravili přehled prověřených knížek a cvičebnic. Vybrali jsme ty, které mají „něco navíc“: jsou doplněny CD nebo DVD, obsahují hry a nebo jednoduše poskytují „za málo peněz hodně muziky“.

Vzhledem k dnes již široké nabídce publikací pro děti je důležité si předem ujasnit, jak chcete nebo můžete knihu používat. Zvládnete-li sami děti učit i gramatiku, pak si samozřejmě vyberete knihu typu učebnice. Pokud chcete svým dětem vytvořit prostředí, v němž se angličtina stane běžnou součástí každodenního života, a vytvořit tak základ pro pozdější výuku, nebo již probíhající výuku doplnit tak, aby si děti hravou a průběžnou formou upevňovali „učivo“ z hodin angličtiny, doporučujeme mix hravých učebnic, zpěvníčků a doplňkových publikací.
V tomto dílu najdete tipy na dvě kvalitní učebnice angličtiny pro malé děti, předškoláky a mladší školáky. V příštím dílu vám představíme doplňkové publikace (zpěvníky, knihu příběhů, pexesa atp.)

1. díl Hravé učebnice

Angličtina pro děti + DVD
Vydavatel: Computer Press, Cena: 274 Kč

Anotace: Osm lekcí, ve kterých se dítě naučí základní slovíčka, počty, barvy, jednoduché gramatické tvary. Video na DVD s omalovánkami tvoří báječnou kombinaci:

  • dítě si na DVD prohlédne animovanou pohádku
  • při naučném videu vyslovuje s hlasem názvy obrázků, které vidí na obrazovce
  • otevře si knihu, vymalovává kresby a vyslovuje, jak se jmenují
  • cvičení v publikaci mu pomáhají uložit název hlouběji do paměti
  • k cvičením poslouchá znovu mluvené slovo z DVD

Říkadla a písničky:

  • chant/ rytmická říkačka dítě pobaví a utvrdí slovíčka i fráze
  • písnička zopakuje učivo z lekce
  • nakonec dítě zkusí píseň samo zazpívat na KARAOKE

Náš názor: Pěkně zpracovaná učebnice, kde se prolínají všechny prvky: učení nové fráze a slovíček s úkoly (jak přímo k angličtině, tak „oddychovými“ – spojit tečky tak, aby vznikl obrázek apod.), mluveným slovem a písničkami z DVD. Doporučujeme.

Playing English – Hravá angličtina + CD
Vydavatel: Infoa, Cena: 275 Kč

Anotace: Výuka angličtiny pro děti dostala v této učebnici podobu zábavných cvičení, her, úkolů, kvízů a doplňovaček. Najdete v ní 20 aktivit ve 120 variantách, které se dají hrát anglicky, ale i česky, pokud ještě anglicky neumíte. Ale proč nezačít s touto „učebnicí“ a se spoustou legrace. Správnou výslovnost slovíček si můžete ověřit při poslechu CD, které je součástí knihy.

Náš názor: Velmi podařená kniha, nabitá spoustou her a aktivit. Herní část knihy obsahuje oddělitelné herní plány z pevného papíru k výukovým hrám, vystřihovací kartičky k různým hrám, domino, písmenka atp.

Kniha je vhodná pro děti předškolního a raně školního věku. Její výhodou je, že vydrží dlouho: je opravdu plná aktivit, takže i pilným „žáčkům“ a jejich rodičům bude chvíli trvat, než vše projdou. Přiložené CD nabízí správnou výslovnost slovíček. Tuto knihu je nicméně nutné chápat jako doplněk, je potřebné k ní mít i nějakou klasičtější učebnici, chcete-li se svými dětmi jít dál.

E-shop Agátin svět vám nabízí
nejširší výběr učebnic angličtiny pro předškoláky a malé děti

Publikoval(a) (9 743) 
Štítky: , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat