2010 16.09

Angličtina pro děti 1.díl

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Vzhledem k velkému zájmu rodičů o výuku angličtiny u malých dětí a předškoláků jsme pro vás připravili přehled prověřených knížek a cvičebnic. Vybrali jsme ty, které mají „něco navíc“: jsou doplněny CD nebo DVD, obsahují hry a nebo jednoduše poskytují „za málo peněz hodně muziky“.

Vzhledem k dnes již široké nabídce publikací pro děti je důležité si předem ujasnit, jak chcete nebo můžete knihu používat. Zvládnete-li sami děti učit i gramatiku, pak si samozřejmě vyberete knihu typu učebnice. Pokud chcete svým dětem vytvořit prostředí, v němž se angličtina stane běžnou součástí každodenního života, a vytvořit tak základ pro pozdější výuku, nebo již probíhající výuku doplnit tak, aby si děti hravou a průběžnou formou upevňovali „učivo“ z hodin angličtiny, doporučujeme mix hravých učebnic, zpěvníčků a doplňkových publikací.
V tomto dílu najdete tipy na dvě kvalitní učebnice angličtiny pro malé děti, předškoláky a mladší školáky. V příštím dílu vám představíme doplňkové publikace (zpěvníky, knihu příběhů, pexesa atp.)

1. díl Hravé učebnice

Angličtina pro děti + DVD
Vydavatel: Computer Press, Cena: 274 Kč

Anotace: Osm lekcí, ve kterých se dítě naučí základní slovíčka, počty, barvy, jednoduché gramatické tvary. Video na DVD s omalovánkami tvoří báječnou kombinaci:

 • dítě si na DVD prohlédne animovanou pohádku
 • při naučném videu vyslovuje s hlasem názvy obrázků, které vidí na obrazovce
 • otevře si knihu, vymalovává kresby a vyslovuje, jak se jmenují
 • cvičení v publikaci mu pomáhají uložit název hlouběji do paměti
 • k cvičením poslouchá znovu mluvené slovo z DVD

Říkadla a písničky:

 • chant/ rytmická říkačka dítě pobaví a utvrdí slovíčka i fráze
 • písnička zopakuje učivo z lekce
 • nakonec dítě zkusí píseň samo zazpívat na KARAOKE

Náš názor: Pěkně zpracovaná učebnice, kde se prolínají všechny prvky: učení nové fráze a slovíček s úkoly (jak přímo k angličtině, tak „oddychovými“ – spojit tečky tak, aby vznikl obrázek apod.), mluveným slovem a písničkami z DVD. Doporučujeme.

Playing English – Hravá angličtina + CD
Vydavatel: Infoa, Cena: 275 Kč

Anotace: Výuka angličtiny pro děti dostala v této učebnici podobu zábavných cvičení, her, úkolů, kvízů a doplňovaček. Najdete v ní 20 aktivit ve 120 variantách, které se dají hrát anglicky, ale i česky, pokud ještě anglicky neumíte. Ale proč nezačít s touto „učebnicí“ a se spoustou legrace. Správnou výslovnost slovíček si můžete ověřit při poslechu CD, které je součástí knihy.

Náš názor: Velmi podařená kniha, nabitá spoustou her a aktivit. Herní část knihy obsahuje oddělitelné herní plány z pevného papíru k výukovým hrám, vystřihovací kartičky k různým hrám, domino, písmenka atp.

Kniha je vhodná pro děti předškolního a raně školního věku. Její výhodou je, že vydrží dlouho: je opravdu plná aktivit, takže i pilným „žáčkům“ a jejich rodičům bude chvíli trvat, než vše projdou. Přiložené CD nabízí správnou výslovnost slovíček. Tuto knihu je nicméně nutné chápat jako doplněk, je potřebné k ní mít i nějakou klasičtější učebnici, chcete-li se svými dětmi jít dál.

E-shop Agátin svět vám nabízí
nejširší výběr učebnic angličtiny pro předškoláky a malé děti

Přečtěte si také:

 • Projdeme se pohádkouProjdeme se pohádkou Už jste někdy přemýšleli o tom, co dělá pohádku pohádkou? Je to princ s princeznou? Vodník? Ježibaba? Trpaslíci? Myslíte si, že pohádky jsou příběhy plné kouzel, magie, strašidel a všeho, […]
 • Sirotek v RadhoštiSirotek v Radhošti Ve vesnici Dolní Bečvě u paty travnatého Radhoště žil za starodávna Hansa, člověk chudobný, který ze skrovného výdělku živil mimo čtyři vlastní děti ještě desetiletého synáčka po svém […]
 • Poklad pod Jurovým kamenemPoklad pod Jurovým kamenem Jednou na Štědrý den se vracel domů domů Jura Fajar. Už se pomalu stmívalo a Jura se těšil na svoji chaloupku a štědrovečerní večeři v kruhu rodiny. Jura byl hajným, už mu bylo skoro […]
 • O sluníčkuO sluníčku Byl horký letní den. Sluníčko na obloze svítilo a hřálo. Své horké paprsky vysílalo dolů na zem, na stromy, květiny, zahrady, louky, pole, lesy, rybníky, řeky, moře a jezera. Dívalo se […]
 • ZebraZebra Mami, tati, mě to prostě nedá, řekněte, co na cestě leží? Bílé pruhy, je to zebra a kampak to vlastně běží? Jdi ty malý popleto. Nikam přece neběží, vždyť už víš, že přechod je […]

Publikoval(a) (9 257) 
Štítky: , , , , , , , , ,

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2021 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat