2011 01.10

Biolampa – krok k Vašemu zdraví

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Biolampa pomáhá organismu k co nejlepšímu efektu regenerace poškozených tkání, tak že biolampa dodává našemu tělu impulzy, které stimulují metabolismus buněk a tím i přirozenou regeneraci celého organismu. Výsledek pak na sebe nenechá dlouho čekat a člověk se tak cítí jak po fyzické tak psychické stránce lépe.

Pokud jsme zdraví můžeme využít účinek biolampy v podobě dodání energie a životní vitality. Skutečné přednosti pak biolampa nabízí v okamžiku zdravotního problému. Moderní biolampa, díky technologickému pokroku během několika málo lety, vykazuje vysokou efektivitu léčby ve spoustě oblastech. Na základě principu léčby, která je založena na aktivaci buněčného metabolismu, dokáže dnes biolampa léčit velmi široké spektrum zdravotních problémů od kožní onemocnění, přes kloubní potíže celého pohybového aparátu až po civilizační choroby jako je například nespavost, cukrovka či stres.

Biolampa při léčbě kloubů

Mezi jednu z nejúčinnějších oblastí, kde moderní biolampa dosahuje výborných výsledků řadíme bezesporu léčbu pohybového aparátu. Dříve byly biolampy orientované především na léčbu kožních potíží a povrchových zranění. Dnes je již biolampa díky novým technologiím mnohem účinnější a především umožňuje proniknutí hlouběji do tkáně a to až cca 4,5 cm. To se značnou měrou podílí na rozšíření efektivního působení biolamp obecně i na oblasti lidského těla, která byla dříve pro biolampy nedostupnými. Tedy hovoříme o oblasti pohybového aparátu neboli kloubů. Moderní biolampa tak dnes velice efektivně dokáže léčit kloubní onemocnění jako je revmatismus, bolesti páteře a zad, artróza, tenisový loket a mnoho dalších. Kromě již výše zmiňované moderní technologii, díky níž proniká stimulační světlo biolampy hlouběji do tkáně, přispěl k vyšší účinnosti léčby také přechod na jiný zdroj světelného záření. Dříve totiž biolampa pracovala na princupu halogenové žárovky, která vydávala mimo jiné i tepelné záření. To je ovšem při léčbě mnoha kloubních onemocnění nežádoucí. Obecně je známo, že teplo může zánětlivá onemocnění zhoršovat a mnoho kloubních obtíží je právě záněty provázeno. V současnosti biolampa využívá jako zdroj světla LED diody, které pracují v oblasti infračerveného světla, které nehřeje, ale zároveň dosahuje vyššího výkonu při menší spotřebě energie. Obecně se tedy dá říci, že moderní biolampa dokáže účinně léčit téměř vše, co souvisí s onemocněním kloubů. Biolampa při léčbě pohybového aparátu využívá především svých analgetických a biostimulačních účinků, které přináší rychlou úlevu při akutních i chronických stavech. Zároveň biolampa zvýší prokrvení, čímž zlepšuje přísun účinných látek a urychluje regeneraci poškozené tkáně.

Biolampa při léčbě kožního onemocnění

Pro léčbu biolampou se k tradičním oblastem řadí právě kožní onemocnění. Poměrně často je k léčbě tohoto typu onemocnění využíváno lineárně polarizované světlo biolampy. Mezi velmi efektivní ošetření biolampou patří léčba jizev. Především u čerstvých pooperačních jizev biolampa výrazně zrychluje jejich léčbu, zjizvená tkáň postupně měkne a bledne. Biolampa si poradí také s léčbou starších jizev, nicméně zde musíme být trpělivější. Trpíte-li na opary, tak i právě pro Vás je biolampa určena. Již po prvních aplikacích můžete zaznamenat výrazný ústup oparu. Nicméně i zde platí, že čím dříve je biolampa aplikována, tím rychlejší je léčba oparu. Další vhodné použití biolampy je při léčbě onemocnění jako například bércové vředy, plísňová onemocnění, pásové opary, atopický ekzém, proleženiny, kožní alergie, píštěle, alopecie a další.

Biolampa pro kosmetické účely

Dnes se již můžeme setkat s biolampou také v kosmetických salónech. Ovšem při současných cenách samotných biolamp je výhodnější si biolampu pořídit domů a kosmetických účinků biolampy tak využívat z pohodlí vlastního domova. Ve výsledku Vás to vyjde dokonce levněji! V kosmetice se využívá především biostimulačního a protizánětlivého efektu polarizovaného světla. Tím biolampa efektivně potlačuje příznaky dermatitid a akné. Dále napomáhá k odstranění jizviček po akné. V rámci kosmetiky se biolampa také efektivně využívá k prevenci strií nebo potlačení vypadávání vlasů. V odborné literatuře pak můžeme najít zmínku o zkušenostech s odstraněním vrásek pomocí biolampy.

Publikoval(a) (433) 
Štítky: , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat