2009 11.04

Centrum pro rodinu ARCHA

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Poláčkova 2, Ústí nad Labem, 400 11
Tel: 475 212 314, 731 402 482, archa@charitausti.cz

Centrum pro rodinu Archa nabízí rodinné a vzdělávací programy pro rodiče a děti, vytváří prostor pro rozvoj činností místních obyvatel, vzájemná setkání, komunikaci, výměnu zkušeností, vzdělávání, hru a vyplnění volného času dětí, kulturu a další prospěšné činnosti. Preventivně působí proti společenským problémům (kriminalita dětí, závislosti na návykových látkách, vandalství). Je jediným zařízením tohoto druhu na sídlišti s více než 20 000 obyvateli.
Posláním Centra pro rodinu Archa je přispět k tomu, aby se rodiny mohly vzájemně setkávat, ale také si pomáhat a dostávat takovou podporu, jakou sami považují za užitečnou.

struktura Centra pro rodinu ARCHA:

  • Mateřské centrum Ovečka 
  • Nízkoprahový klub Tykadlo
  • Rodinný klub s občerstvením 
  • Vzdělávací a zájmové aktivity pro rodiče a děti
  • Knihovna a internetový koutek
  • Venkovní prostory s dětským hřištěm

 

Mateřské centrum Ovečka
Mateřské centrum Ovečka nabízí aktivní trávení času rodičům na rodičovské dovolené, příjemný prostor pro vzájemné setkávání, prostor pro rozvoj komunikačních dovedností mezi rodiči a dětmi i mezi rodiči navzájem, možnost občerstvení. Dětem umožňujeme seznámení a hraní s jejich vrstevníky v moderně zařízených hernách.
V Mateřském centru Ovečka již rok funguje klub dvojčat a vícerčat, který je velmi oblíben. Scházejí se zde rodiče s dětmi již od jednoho roku, předávají si užitečné informace, vyměňují nápady, oblečení, nebo jiné potřebné věci.
Abychom pomáhali i rodičům s handicapovanými dětmi, mají možnost se scházet jednou za čtrnáct dní zcela zdarma v Mateřském centru Ovečka. Rodiče sami si připravují program pro jejich děti, vzájemně se informují o možnostech, které jsou vhodné právě pro ně.
Mateřské centrum Ovečka pořádá během roku několik akcí na integraci handicapovaných a zdravých dětí.

OTEVÍRACÍ DOBA MC OVEČKA:
Pondělí – pátek 8.00 – 12.00 13.00 – 17.00
Pátek 13.00 – 17.00 vyhrazeno pro klub dvojčat a klub handicapovaných
Sobota, neděle 14.00 – 18.00

Nízkoprahový klub TYKADLO

Je od 1.10.2008 zaregistrován, jako nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Pro děti ve věku 6 – 15 let.
Cílem Klubu Tykadlo je nabízet rodinné a vzdělávací programy pro rodiče a děti, vytvářet prostor pro rozvoj činností místních obyvatel, vzájemná setkání, komunikaci, výměnu zkušeností, vzdělávání, hru a vyplnění volného času dětí, kulturu a další prospěšné činnosti. Preventivně působit proti společenským problémům (kriminalita dětí, závislosti na návykových látkách, vandalství). Cílem je zlepšit kvalitu života dětí, předcházet sociálním a zdravotním rizikům souvisejícím se způsobem jejich života, vytvářet podmínky k řešení jejich nepříznivé sociální situace a poskytnout bezpečné a důvěrné prostředí, kam se budou rády vracet.

OTEVÍRACÍ DOBA Tykadla
Pondělí – pátek 13.00 – 18.00 hodin
zahrada v provozu duben – říjen ( v závislosti na počasí) po – pá od 13 do 18 hodin
– děti ve věku 6 – 15 let

Publikoval(a) (450) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat