2009 16.06

Cernit-FIMO – výroba zápichů.

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

zápich princeznazápich - spidermanModelovací hmota Cernit/FIMO je nová generace moduritu. Jde o hmotu v široké nabídce barev, kterou vymodelujete libovolné tvary a zapečním vytvoříte velmi odolný výrobek. Já osobně doporučuji Cernit, protože neobsahuje ftaláty, při pečení neuvolňuje toxické plyny ani při vyšších teplotách a po krátkém “matlání” změkne a krásně se s ním dětem pracuje. Navíc má příjemnou cenu. Najdete jí na e-shopu tady. Děti milují odstín svítící barvy – skutečně svítí ve tmě!

Můžete potahovat sklenice, kov, nebo i polystyrenové koule. My jsme vyzkoušeli s dětmi zápichy na polystyrenové koule. Posuďte sami jak jsme byli úspěšní 🙂

Krátký návod: Polystyrenovou kouli obalíme polymerovou hmotou, napíchneme na špejli, dotvoříme detaily a zapečeme cca 20min na 110st. C. Polystyren uvnitř se smrskne a zatáhne. Při pečení doporučuji dobré větrání, protože nevím jestli polystyren při vyšších teplotách neuvolňuje nějaké nepěkné plyny (ale při pečení nesmrdí, ani se nevznítí :-). Podrobný návod najdete tady. Najdete zde i tipy na další zápichy ve tvaru kytiček bez použití polystyrenu.

Pokud Vás práce s touto hmotou zajímá přihlašte se na některý z našich kurzů a naučte se s námi různé “vychytávky”. Kurzy pořádáme buď v Říčanech (zde je možnost zajistit za příplatek i hlídání dětí), nebo v našem skladu v Malých Přílepech u Berouna – zde můžete navštívit i náš sklad a vybrat si na místě zboží. Aktuální nabídku kurzů najdete zde.

Publikoval(a) (3 530) 
Štítky: , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat