Co je prospěšné pro vaše miminko?

kojenecka_vyzivaCo je prospěšné pro vaše miminko?
Prozradí naše MUDr.ování.

Zajisté budete souhlasit s konstatováním, že vaše děťátko je pro vás přirozeně tím nejcenějším, co máte a jistě mu chcete dopřát to nejlepší. S příchodem nového člena rodiny ale také přichází spousta nových otázek, na které ne vždy dokážete najít uspokojující odpověď ať už u sebe či svých blízkých či přátel.

Proto jsme si pro vás připravili sérii edukativních videí, kde vám dětská lékařka MUDr. Radka Trávníčková bude nápomocna. Zabývali jsme se šesti nejpalčivějšími tématy, kterými jsou kojení, kojenecká výživa, stravovací návyky a s nimi související obezita, dále výchova dítěte a jeho růst.

Spousta maminek má problémy s kojením, které lze ale často snadno vyřešit. Proč je kojení prospěšné pro vás i vaše miminko? A jak správně zvolit polohu, aby byla co nejoptimálnější? Nemůžete kojit tak dlouho, jak byste chtěla? Vše se dozvíte v tomto videu, nazvaném Kojení.

miminko

Jak správně na kojeneckou výživu? Kdy zařadit začít s příkrmy a jak je zařadit, aby u dětí nevznikaly alergie? To vše a ještě více se dozvíte v části Kojenecká výživa.

Také sestavení správného jídelníčku, ať už pro nejmenší či předškoláky, bývá často oříškem. Děti tíhnou k nezdravým věcem způsobujícím nadváhu či obezitu, zatímco vy upřednostňujete pestřejší jídelníček. Jak sestavit jídelníček a jaké jídelní návyky pěstovat už u nejmenších dětí, aby se jim obezita vyhnula obloukem? Vše se dozvíte od MUDr. Radky Trávníčkové, pokud se podíváte na toto povídání nazvané Obezita.

Často se říká, že děti rostou jako z vody. Které potraviny zařadit do jídelníčku, aby vaše dítě správně rostlo a nechyběly mu žádné důležité látky potřebné ke správnému vývoji malého organismu? A čím je růst kromě toho ještě ovlivněn? Video s názvem Růst vám bude dobrým rádcem.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které se děti v předškolním věku učí, jsou také zásady správné výživy, stravování a stolování. Co by už děti měly v různém věku umět, a s čím je jim potřeba pomoci? Jaký je správný pitný režim? Prozradí vám paní doktorka Trávníčková  v části Stravovací návyky.

Vychovat své dítě nejlépe, jak umíme a poskytnout mu nejen dostatečnou materiální, ale především psychickou podporu – to je cíl každého rodiče. Často vycházíme z příkladu, který jsme sami měli ve svém dětství. Malé děti jsou jako houby. Nasávají do sebe návyky, které vidí ve svém okolí. Ať už dobré či méně dobré. Na co se zaměřit a na co si dát pozor? Dozvíte se v díle MUDr.ování, Výchova dítěte.

Leave a Reply

Přejít nahoru