2010 02.06

Děti bez hranic se staly největším nekomerčním pořadatelem táborů pro veřejnost.

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Zájem o „tábory bez hranic“, pořádané sdružením DĚTI BEZ HRANIC, je nebývalý. Možná i díky současné krizi mnohé rodiny zrušily dovolené, a aby jejich ratolesti zažily aspoň nějaké dobrodružství během dvou měsíců volna, přihlásily je na letní tábor.

Na letošní Záchrannou misi a Léta bez hranic pojede více než 500 dětí, které zažijí nevídané a neslýchané, s trochou nadsázky samozřejmě. Ocitnou se v království pohádek a legend, zažijí záchranářské dobrodružství v lidském těle a jiné budou zase cestovat v čase o 1000 let dopředu. A toto všechno není pouze pro ty starší, kteří už jsou „táboroví mazáci“, ale letos v létě přijede díky nedávnému baby-boomu velká spousta malých dětí, které možná co do počtu i převýší tyto ostřílené teenagery. Pro každou věkovou kategorii je připraven bohatý program a zaručeně se nikdo nebude nudit.

Zeptali jsme se předsedy, co na to říká, že „zábava bez hranic“ se stále více rozmáhá a je mezi dětmi a jejich rodiči více a více oblíbená. „Pro nás je pocta, že rodiče mají v naši činnosti důvěru a svěří nám své děti, které se poté z táborů vrací nadšené a příští roky s sebou berou své kamarády a ti s sebou berou zase své kamarády a kamarády svých kamarádů a takto se to nabaluje a do toho ještě přibývá velká spousta dětí, kteří o nás jen někde slyšely a pak nás našly nás internetu. Je to jakýsi začarovaný kruh v tom nejlepším slova smyslu. A proto každý rok zvyšujeme kapacitu našich táborů zhruba o 30%, abychom aspoň zčásti uspokojili poptávku. Ale musím říci, že letos je i těch 30% navrch málo a naše tábory jsou již úplně obsazené.“

A proto není divu, že se Děti bez hranic v tomto roce staly největším nekomerčním pořadatelem letních dětských táborů pro veřejnost, t.j. pro všechny děti a mládež v ČR.

Publikoval(a) (100) 
Štítky: , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat