2010 05.10

Hračky zdarma

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Ušetřete na Vánoční rozdávání podzimní kreativitou! Hračky si můžete vyrobit sami ze zbytků, které najdete doma. Níže uvedené návody berte jako inspiraci, použijte to, co najdete.

Veverka a oříšky (2+)

Pomůcky: obrázek veverky nakreslený na lepence, izolepa, větší mísa, malá miska, ořišky nebo kaštany.

Obrázek izolepou připevněte na velkou mísu, do misky dejte oříšky. Dítě z přiměřené vzdálenosti hází oříšky veverce. Malé děti pravděpodobně zabaví i pouhé přendávání oříšků z misky do misky. Nejprve dítěti vyprávějte o veverkách, které si na zimu dělají zásoby oříšků, aby měli co jíst. Pak mu navrhněte, že jedné takové veverce pomůžete.

Rybář a rybičky (3+)

Pomůcky: slabší lepenka z vyhazovaných krabic, temperové nebo prstové barvy, drátek nebo háčky na záclony (ty na obrázku prodávají v Hornbachu), 2 tyčky, provázek.

Vystříhejte z lepenky tvary ryb, chobotnice, želvy a jiných mořských živočichů. Nezapomeňte na strašlivého žraloka. Vyzvěte dítě, aby si rybičky vybarvilo. Starším dětem můžete pro inspiraci ukázat v knížce opravdové ryby nebo jim je najít na netu. Na okraj rybek udělejte dírku a provlečte očko od záclon nebo udělané z drátku. V nouzi jde očko udělat i z proužku papíru přilepeného izolepou, ale dlouho nevydrží. Na tyčku přivažte provázek a na jeho druhý konec háček. Rozházejte ryby kolem stolku nebo židle (= lodi) a uspořádejte velký výlov.

Kočička a míček (4+)

Pomůcky: plastová láhev s dutým držadlem (ta na obrázku od prášku do myčky), ostré nůžky nebo nůž, provázek, přebývající dětská ponožka, kroupy, jehla, nit.

Na plastovou láhev nakreslete hlavu kočičky a vyřízněte. Dno nádoby musíte kompletně odřezat. Do dětské ponožky cca do poloviny nasypte krupky nebo rýži, čočku apod., zavažte nití, druhou polovinu ponožky přetáhněte ke špici a znovu zašijte. Vznikne míček v dvojitém ponožkovém obalu. Na míček přišijte provázek. Druhý konec provázku protáhněte dutým držadlem a zavažte. Chyťte láhev za držadlo a bez pomoci druhé ruky dostaňte míček do kočičky.

(Ladyl)

Publikoval(a) (1 498) 
Štítky: , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2023 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat