2011 02.03

Kdo to je, co to je, jakpak se to jmenuje?

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Kdo to je, co to je, jakpak se to jmenuje?
Učíme se s předškoláky, pro děti od 3 do 6 let

Anotace vydavatele: Milí rodiče! Vaše děti poznávají svět. V tom jim můžete pomoci vy – a tato knížka! Co se v ní naučí? Především logicky uvažovat, počítat, pozorovat, hledat, řadit do souvislostí. Naučí se rýmovat, hledat opačná slova. Naučí se shrnout pojmy, pracovat s homonymy. Rozšíří si slovní zásobu. Budou si rozvíjet fantazii, trénovat paměť. Tuto knížku mohou (zcela nebo aspoň částečně) využít i rodiče postižených dětí.

Parametry:
Autor: Martina Drijverová, Ilustrace: Vojtěch Otčenášek
Počet stran: 56, Vydavatel: CPress
Formát: 210 x 270 mm, Rok vydání: 2010

Náš názor: Kniha (sešit) úkolů pro děti ve školkovém věku, zaměřená na rozvoj řeči, přemýšlení, pozorování apod., přináší řadu původních úkolů různého typu. Všechny jsou doplněné pěknými a názornými obrázky, takže je skutečně mohou řešit i děti již od 3 – 3,5 let (což je příjemné, neboť množství sešitů s úkoly jsou určené až pro skutečné předškoláky, tj. děti od 5 let). Některé úkoly spočívají v hádání správné odpovědi, v jiných děti podle obrázků vymýšlejí nebo rekonstruují příběh (rozvoj slovní zásoby a schopnosti srozumitelně podat informace). Dále si děti procvičí základy počítání a logiky.

Tento sešit je velmi pěkně zpracovaný, a to jak po stránce textové, tak i po stránce ilustrací, rozhodně jej lze doporučit.


Publikoval(a) (524) 
Štítky: , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat