2009 18.09

Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky (Romana Suchá)
Říkanky s pohybem pro děti od 2 do 5 let
Vztah k tělesnému pohybu bychom měli v dětech rozvíjet a podporovat už od útlého věku. Pohyb by se měl stát jednou ze základních životních potřeb, proto je důležité, aby z něj děti měly radost. Motivace jednoduchou říkankou a veselé ilustrace k provedení cviku jim umožní prožívat pohyb a fyzické cvičení jako hru a zábavu, při níž objeví vlastní tělo a jeho možnosti. Říkanky motivují k pohybu, metodický popis cviku upozorňuje, nač si dát pozor, na co se zaměřit, jak při tom dýchat.
Ke cvičení nejsou potřeba žádné speciální pomůcky, stačí měkký stabilní koberec nebo neklouzavá pěnová podložka. Systematičnost při cvičení by měla ustoupit nadšení z pohybu. Kniha je určena rodičům dětí od 2 do 5 let.Motorický vývoj dítěte v předškolním období
Úkolem tohoto období je procvičování a zdokonalování hrubé a jemné motoriky. Co by děti měly umět?

  • Už pevně chodím, učím se utíkat a zdolávat některé překážky. Při hře si dřepnu. Dokážu vylézt na nízkou židličku. Dokonce umím poskočit na místě.
  • Když se mi chce, stavím předměty na sebe i vedle sebe.

2. rok

  • Zvládám schody nahoru i dolů. Umím skočit do dálky a chodit po špičkách.
  • Daří se mi stát na jedné noze, dokonce přeskočím menší překážku. Dokážu vylézt na velkou židli. Učím se jezdit na tříkolce. Z kostek postavím most nebo ohrádku, umím navléct korálky.

3. rok

  • Jsem stále šikovnější a šikovnější. Pohyb mě moc baví. Skáču do dálky z místa i s rozběhem. Dokonce udělám i kotrmelec.

4. rok

  • Umím skákat po jedné noze. Baví mě sport. Učím se jezdit na kole, lyžovat, plavat, hrát tenis a míčové hry.

5. rok

  • Už umím spoustu praktických věcí. Sám se obléknu, zavážu si tkaničky, obsloužím se na WC. Dokážu stát na jedné noze i se zavřenýma očima.

Ukázka:

Zdroj: Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky (Portál 2009)
http://obchod.portal.cz/produkt/versovane-rozcvicky-pro-kluky-a-holcicky/

Publikoval(a) (8 572) 
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat