2011 26.09

Medvědí prázdniny

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Jsou prázdniny a medvědí rodinka Brumlů z Medvědí Lhoty se vypravila na výlet až na planetu Brumlinuši, odkud kdysi dávno pozemští medvědi přiletěli. Malý Brumlík i jeho sestřička mají spoustu otázek, táta Brumla trpělivě vysvětluje, jak funguje raketa, proč je kolem Brumlinuše medová záře, i jak se mají chovat k novým přátelům.

Spolu s maminkou Brumlicí ochutnávají místní dobroty, navštíví zábavný Bearland a medvíďata se dokonce vydají prozkoumat „vnitrozemí“, kde nejen že žijí zvláštní tvorové, ale zvláštně funguje i pozemská fyzika.

Knížka plná veselých příhod, které jsou doplněné laskavými obrázky. Potěší a rozesměje malé děti, větší čtenáře určitě pobaví slovní hříčky nebo fantastické technické legrácky.
Knížka je pro děti zábavou i nenásilným poučením.

Úryvek z knihy:

„Já jim povím básničku,“ zajásala malá Brumlinka.
„Letí, letí hnědé uši,
letí Brumlík k Brumlinuši,
s Brumlíkem i Brumlinka,
třesou se jí kolínka,
za pacičky se tam vedou,
jako kotě štěstím předou.

Na planetě Brumlinuši
tamním míšům sluší uši,
a tohle lidi nevědí,
jak sluší uši medvědi.“

Chcete vědět, jak chutná brumliňovka nebo proč pije tatínek medvěď brum? Neváhejte otevřít tuto knihu s dětmi a začíst se do veselého příběhu. (Maxdorf)

Publikoval(a) (307) 
Štítky: , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat