2014 24.06

Nový časopis PŘEDŠKOLÁK pro všechny děti, které se těší do školy!

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

predskolak_6_7_2014Máte doma budoucího prvňáčka? Připravujete se s ním na zápis do první třídy nebo to plánujete? Pak by Vám neměl uniknout nový časopis Předškolák, který právě dnes vychází v Nakladatelství Fragment. Systematická příprava na zápis do první třídy je zpracována formou zábavných úkolů dle aktuálních požadavků učitelů. Rozvoj grafomotoriky, matematické schopnosti, zrakové vnímání a další dovednosti, které by měl každý budoucí prvňáček ovládat. Dvouměsíčník PŘEDŠKOLÁK je od dnešního dne v prodeji!

Nedávno bylo uvedeno první číslo nového časopisu Předškolák.  Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém budou postupně zpracovány všechny oblasti, které by děti měly znát a ovládat k zápisu do první třídy. V každém vydání je větší prostor vždy věnován jednomu okruhu, který je probrán podrobně. Hravá forma učení a zábavné úkoly potřebné dovednosti a schopnosti nejen procvičí, ale zároveň jejich znalost zdokonalí a upevní.

V časopise najdete vždy mimo zábavných úloh také komiks a dále pohádku nebo říkadla. Kamarádi, se kterými se děti budou pravidelně setkávat, jsou předškoláci Kuba a Terka, kterým pomáhají pes Kaňka a duch Zmizík.

První číslo časopisu se zaměřuje se na rozvoj grafomotoriky, obsahuje tedy úkoly na uvolnění ruky, kreslení, obtahování linií a vybarvování ploch.

V dalších číslech se postupně objeví následující okruhy:

  • Číslo 6–7/2014 – rozvoj matematických schopností a dovedností – úkoly na počítání, porovnávání počtu, řazení podle velikosti, třídění do skupin podle zadání, poznávání geometrických tvarů
  • Číslo 8–9/2014 – rozvoj zrakového vnímání – úkoly na poznávání barev, hledání rozdílů mezi obrázky, doplňování chybějících částí v obrázku, skládání puzzle
  • Číslo 10–11/2014 – vnímání prostoru a času – úkoly na poznávání odlišností nahoře x dole, vpředu x vzadu, vpravo x vlevo, první x poslední, dny v týdnu, roční období, dějová posloupnost
  • Číslo 12/2014–1/2015 – rozvoj sluchového vnímání a řeči – úkoly na vyhledávání určité hlásky na začátku slov, doplňování slov do věty ve správném tvaru, vyprávění příběhu (pohádky), tvorba slov podobného významu, tvorba dvojic slov opačného významu, vyhledávání nesmyslů v obrázku

Nový časopis Předškolák je určený všem holkám a klukům, kteří se chystají k zápisu, nebo dokonce už do školy. Vychází jako dvouměsíčník – každý sudý měsíc v roce.

V časopise najdete vždy komiks a zábavné úkoly na procvičování a zdokonalování schopností a dovedností, podle kterých se zjišťují předpoklady úspěšného zvládnutí první třídy. Každé číslo časopisu je zaměřeno na určitou oblast, které se věnuje podrobněji.

Průvodci časopisem jsou předškoláci Kuba s Terkou, pes Kaňka a duch Zmizík.

Více informací o časopisu a možnosti předplatného
naleznete na www.casopis-predskolak.cz!

Ukázka z časopisu:

NÁŠ TIP

Pokud se chystáte na zápis do prvních tříd v únoru 2015, doporučujeme Vám předplatné celého ročníku 2014.

S našimi ukázkovými příklady Vám příprava na zápis půjde snáz a ve škole u zápisu nebudete zaskočeni tím, co všechno budou učitelé po Vašem předškolákovi chtít!

Publikoval(a) (5 293) 
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat