2009 12.03

Povídání o jarních kytičkách

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Povídali jsme si s dětmi o jarních kytičkách. Kreslení, malování, pozorování, skládání z papíru, sázení semínek… , to dělá každá učitelka v nepřeberném množství. Měla bych ale návrh na pokus, který se obrovsky podařil. Pozorovali jsme rostlý bílý karafiát – 1květ na nožičce s kolínky, že potřebuje vodu, aby nezvadl a k tomu jsme pozorovali v mikroskopu žilky v lístku, každý si přivoněl. Nakonec třešničkou na dortu bylo použití základních potravinářských barev v průhledné láhvi. Do každé skleničky jsme dali jinou barvu a vložili BÍLÝ karafiát. Možná byste nevěřili, ale modrá začala být vidět již za 20minut. Po vycházce nás čekalo překvapení – všechny barvy karafiáty do sebe nasály. Připodobnili jsme si to k pití šťávy brčkem. Na fotografiích vidíte výsledek.

Soňa Doležalová, MŠ Dubová

Publikoval(a) (14 171) 
Štítky: , , , , , , , , , ,
3 komentářů k “Povídání o jarních kytičkách

  1. Renáta

    Dobrý den, ráda bych vám tímto také poděkovala za takovou spoustu nádherných nápadů, her a aktivit pro děti, je to úžasné, že existuje taková stránka a myslím, že může být nápomocná pro mnoho lidi, rodičů, učitelek atd.
    Přestěhovala jsem se s přítelem do Norska a vypadá to, že budu začínat jako asistenka ve školce, jsou zde školky pro děti už od cca 8 – mi měsíců a tato stránka mi pomohla se toho nebát a přinést dětem něco nového, zajímavého a užitečného.
    díky moc Renča

  2. Katarína Kreanová

    Dobrý deň vám prajem 🙂 Velmi by som sa vám chcela poďakovať za túto webovú stránku. Som začínajúca učitelka a vždy si u vás niečo nájdem, čím môžem deti potešiť. Prajem vám, aby vaša stránka rozkvitala a urobila aj viac šťastnejších učiteliek ako som ja 🙂 Ešte raz vám pekne ďakujem. S pozdravom pani učitelka Katka zo Žiliny, MŠ Dobrého Pastiera.

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat