2010 30.07

Poznáváme hodiny a čas

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Naučná knížka pro předškoláky a prvňáky o čase v tom nejširším slova smyslu: nejen o hodinách, částech dne a ročních obdobích, ale i o fázích měsíce, historii hodin a měření času, časových pásmech, letním čase či rozdílném vnímání času dětmi a starými lidmi…
Kniha přitahuje pozornost dětí svým hravým zpracováním: na každé stránce jsou odklápěcí okénka a uprostřed knihy jsou dokonce hodiny s ručičkami, na kterých se děti mohou učit vnímání. Jako dárek si děti mohou z knížky vyndat „narozeninové hodiny“ – hodiny ukazující měsíce, do kterých lze dopsat termíny narozenin a posouvat ručičku tak, jak běží čas a blíží se významná událost.

Náš názor: Opravdu povedená kniha, v oblasti vnímání času rozhodně nejlepší. Zpracovává téma z různých úhlů pohledu, čímž nabízí dětem možnost se ke knížce vracet. Texty jsou kvalitní, bez gramatických chyb, jak bývá v mnohých knihách bohužel zvykem.

Parametry: Autor: Andrea Weinholdová, Ilustrace: Andrea Weinholdová, Počet stran: 16, Vydavatel: Albatros, Formát: 230 x 270 mm, Rok vydání: 2010

Anotace vydavatele: Kolik má minuta vteřin, hodina minut, den hodin, měsíc dnů… Proč se střídá den a noc? Jak se „čtou“ hodiny? Co jsou digitální hodiny? Kdo má nejpřesnější čas? Na tyto, ale ještě spoustu jiných otázek najdou děti odpovědi v této knize. Knížka-hračka obsahuje spustu informací, ale také vtipné glosy, takže se vědomosti lépe pamatují. Součástí jsou cvičné hodiny. Kniha velmi vhodná i jako cvičebnice pro zdatné předškoláky, ale především pro prvňáčky. Ve stejné edici najdete v češtině: Bagry, traktory a náklaďáky; Všechno a koních a ponících a v menším formátu Jak a kde žijí mláďata.


Odkaz na knihu: Poznáváme hodiny a čas
Recenze byla připravena ve spolupráci s e-shopem Agátin svět

Publikoval(a) (4 274) 
Štítky: , , , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat