2013 06.07

Prázdniny s knihou

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

logo amenius.jpgRok se rokem sešel a opět jsou tu prázdniny. Období pro děti určitě radostné,  rodiče si ale lámou hlavu, jak své potomky zabavit, čím jim jejich prázdninový čas vyplnit. Při odjezdu na dětské tábory, dovolenou u moře, či k babičce a dědovi na venkov nezapomeňte svým ratolestem přibalit do batůžku knihu. Ta je nejlepším přítelem ve chvílích radostných, ale i smutných.

Dnešní doba přeje spíše počítačům, mobilům, elektronickým čtečkám knih, nezapomínejte na poctivou knihu – krásná titulní stránka, vůně papíru, formát knížky, to vše v nás zanechává vzpomínky.

Čtěte se svými dětmi, prohlížejte knížky, prožívejte příběhy hrdinů společně. Za ten nádherný pocit to určitě stojí. I když vám někdy bude připadat, že čtete pořád stejnou knihu a ta Zlatulka či Kuřátko v obilí vás pronásleduje na každém kroku, nepřipravujte se o tyto chvíle. Děti potřebují slyšet stále dokola stejné příběhy. Dává jim to pocit jistoty, bezpečí, vaší blízkosti. V té chvíli patříte jen jim. Vzpomínejte na pohádky, které vám vyprávěli prarodiče, určitě vás zahřejí u srdíčka. Krásné vzpomínky vás navrátí do doby, kdy jste byli malí.

Ztrácíte se v nepřeberném množství knížek, které dnešní trh nabízí? Ráda bych Vám doporučila příjemnou četbu pro letní dny od nakladatelství Amenius, které vydává knihy pro děti, mládež, ale i pro dospělé. Ve svých projektech se snaží probudit u dětí i dospělých zájem o knihy, a  to jak o čtení, tak i psaní knížek. Z tohoto důvodu proto vedle knih známých autorů vydává také knihy autorů začínajících.

brisko briskoPrvní z knížek, které stojí za zmínku je
Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?

Kniha autorky Miriam Peškové je určena pro nejmenší děti, kterým osvětluje tajemství početí, těhotenství a porodu. Jednotlivé kapitoly knihy seznamují dětské čtenáře s průběhem těhotenství a vývojem plodu. Knížka je tak vhodná jako průvodce dítěte matčiným těhotenstvím. Prostřednictvím krásných ilustrací a vtipných veršovaných přirovnání si dítě dokáže lépe představit, jak se jeho malý bratříček či sestřička v matčině bříšku vyvíjí a roste. Knížka Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí? je vhodnou literaturou nejen pro děti, ale také pro dospělé, kteří v ní naleznou pomocníka v otázkách, co a jak říci svým dětem o vzniku života.

Kniha Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí? Nenechává nikoho na pochybách, že zrození nového života je největším zázrakem na Zemi.

Kniha Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí? podporuje charitativní projekt Nadace Naše dítě, jehož zakladatelka a ředitelka Zuzana Baudyšová se stala autorkou předmluvy. V roce 2008 se knížka Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí? dostala v anketě SUK mezi top 10 nejoblíbenějších knih pro děti.

Knížka je určena pro děti od 3 let a je možné ji zakoupit u všech dobrých knihkupců po celé ČR, nebo na stránkách nakladatelství Amenius, kde se také dozvíte další informace o knize.

jak-zviratka-pekla-kolace-knihu-vydalo-nakladatelstvi-ameniusPro deštivé dny se Vám zajisté může hodit kniha
Jak zvířátka pekla koláče.

Hezký veršovaný příběh pro děti o tom, jak zvířátka pekla koláče. Podle získaného receptu shromažďují potřebné suroviny, ze kterých pečou koláče. Každý přinese přísadu, kterou získá vlastním úsilím. Recept je také uveden v knize a každý si podle něj může doma upéct své vlastní koláče. Kniha je doplněna bohatými ilustracemi se zvířátky. Díky této knížce dokážete s dětmi vytvořit ty nejúžasnější koláče.

promeny-lasky-ameniusPro dospívající dívky, ženy i muže je vhodný titul  Proměny lásky, také z produkce nakladatelství Amenius. Kniha Proměny lásky je souborem vybraných skutečných povídek o lásce, které byly postupně uveřejňovány v různých časopisech a získaly značnou čtenářskou oblibu. Jsou to příběhy plné vroucného citu, něhy, ale také nepostrádají jemný humor. Léto, slunce, dovolená je spojováno s romantikou , sbližováním, ale i erotikou. Ne všechny povídky mají šťastný konec. Někdy si láska bere opravdu velkou daň.

Vybrali jste si? Navštivte stránky nakladatelství Amenius http://www.amenius.cz.

Užívejte léto plnými doušky a jak jinak, než s knihou.

Přečtěte si také:

  • Jak měsíček a hvězdičky pomohli panenceJak měsíček a hvězdičky pomohli panence Jak měsíček a hvězdičky pomohli panence Aneb hezké vztahy jsou důležitější než hezké věci Proč je tak důležité vážit si svých hraček? A jak poznat opravdové hodnoty, na kterých […]
  • Uvolněné rodičovstvíUvolněné rodičovství Snaha o dokonalost, maximální bezpečí a optimální rozvoj potomkových schopností vede k vyčerpaným rodičům a přetíženým dětem. V reakci na takové děti a rodiče rozvíjí autorka koncept […]
  • Kdo straší školní strašidlo?Kdo straší školní strašidlo? Radílka jistě dobře znáte. Je to školní strašidlo, ze kterého se stal školní detektiv. Stará se o to, aby bylo ve škole všechno v pořádku a nedělo se tam nic nekalého. V novém školním roce […]
  • Výtvarné VánoceVýtvarné Vánoce Kouzelné, jednoduché, nápadité - 35 báječných projektů pro vánoční tvoření Vánoce jsou spojeny s klidem, pohodou a sváteční náladou. Abyste ji podpořili, zkuste si vytvořit vlastní a […]
  • Jsi mnohem víc než jen to, co máš!Jsi mnohem víc než jen to, co máš! Světově uznávaný odborník Dr. Wayne Walter Dyer, Ph.D., vytvořil jedinečnou sérii motivačních knih pro děti. Titul „Jsi mnohem víc než jen to, co máš!“ se zabývá velmi důležitým tématem […]

Publikoval(a) (164) 

Nápady a inspirace

Vítáme nově příchozí:
Inspirujte se a sdílejte!

FB stránky
FB stránky
FB skupina
FB skupina
Přidej se
Přidej seLeave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu.


im
2007-2020 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat