Předškoláci v pohybu 3

untitledPublikace určená cvičitelkám a učitelkám v mateřských školách je další v pořadí úspěšných knih, které se zabývají všestrannou pohybovou průpravou dětí předškolního věku. Autorky sestavily bohatý zásobník konkrétních cvičebních jednotek s ukázkami pohybových činností v různých modifikacích. Jako motivační prvky využily opět zvířátka, tentokrát opici a lva. Součástí je i metodika pohybové průpravy pro věkovou kategorii 3-6 let včetně struktury a průběhu cvičení. Pohybové činnosti jsou řazeny metodicky, s využitím různého tradičního i netradičního náčiní a nářadí. Text je doplněn názornými inspirativními fotografiemi a obrázky, které už předem navodí tu správnou cvičební atmosféru.

Z obsahu

Úvod, 1 Pohybové dovednosti pod drobnohledem, 1.1 Lokomoční dovednosti, 1.2 Manipulační dovednosti, 2 Základní pohybové dovednosti jednotlivých zvířátek, 2.1 Opice, 2.2 Lev, 3 Úvod do praktické části, 4 Opice, 4.1 Opice a návštěvníci v ZOO, 4.2 Opice a cirkusová představení, 4.3 Opice a džungle, 4.4 Opice v televizním pořadu pro děti, 5 Lev, 5.1 Lev a cirkusové vystoupení, 5.2 Lev v džungli, 5.3 Lev v ZOO, 5.4 Lví hrátky, 5.5 Pohybové hry, Literatura

O autorovi

Hana Volfová – Původním povoláním učitelka mateřské školy, v současné době provozuje soukromou Pohybovou školičku Želva, kde se věnuje pohybovým aktivitám dětí a dospělých, ale převážně třídním kolektivům mateřských škol. Od roku 2004 je cvičitelkou 1. třídy ČASPV předškolních dětí a rodičů s dětmi a od roku 2005 je cvičitelkou jógy 2. třídy ČASPV. Zároveň od roku 2001 lektoruje semináře pro učitele mateřských a základních škol na celém území ČR.

Ilona Kolovská – Akademická pracovnice na katedře tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Ve svém didaktickém zaměření se mimo jiné věnuje věkové kategorii předškolních dětí. Dlouhodobě organizuje a vede všestrannou pohybovou průpravu předškolních dětí a připravuje sportovní akce pro mateřské školy v Plzni. Je spoluautorkou publikací Jak dokonale zvládnout carving, Předškoláci v pohybu – cvičíme jako myška, kočka a pejsek a Předškoláci v pohybu 2 – cvičíme jako zajíc, žába a had.

Knihu můžete zakoupit zde: www.grada.cz

Leave a Reply

Přejít nahoru