2010 22.02

Silikonová razítka

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Už nějakou dobu se na našem trhu objevují průhledná silikonová razítka. Jde o nový, vskutku revoluční způsob razítkování. Práce se silikonovými razítky je velmi jednoduchá, zvládnou jí hravě i menší děti a vzhledem ke stále se rozšiřující nabídce motivů se razítkování může brzy stát oblíbenou kreativní „disciplínou“.

K práci kromě razítek potřebujeme ještě akrylátovou destičku a razítkovací barvu. Akrylátová destička je k dostání ve více velikostech, postačí nám bohatě velikosti dvě, pro větší a menší motivy.

Razítka koupíme na průhledné fólii, ze které vybraný motiv jednoduše sloupneme a přiložíme na destičku. Díky rozdílnosti materiálů razítko krásně přilne a je připraveno k použití. Dále už pracujeme stejně, jako s klasickými dřevěnými razítky, to znamená – nabarvíme a tiskneme. Velkou předností silikonových razítek a průhledné akrylátové destičky je možnost vidět přesně, kam tiskneme.

Po natištění motivu razítko sloupneme z destičky, uložíme zpět na fólii a použijeme jiné. Razítka se používají opakovaně, jejich údržba je víc, než snadná. Po použití stačí otřít vlhčeným ubrouskem, občas omýt ve vlažné mýdlové vodě a osušit.

Razítka můžeme použít při výrobě přáníček, scrapbook stránek, můžeme natištěné motivy různě kombinovat, vybarvovat, vystříhávat… atd. Děti razítkování milují, nabídněte jim nové možnosti 🙂

Materiál potřebný k razítkování najdete na e-shopu www.svetvzpominek.cz
Text, ukázky a foto: Věra Baumgartnerová

Publikoval(a) (2 332) 
Štítky: , , , , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat