Soutěž Dítě roku

Je vaše dítě úžasné a vy byste se tím rádi pochlubili? Říkáte si, že by bylo fajn přihlásit ho do nějaké seriózní soutěže, kde by mohlo vyhrát zajímavé ceny a zároveň se přitom pobavit? Pokud ano, tak právě pro vás je tu soutěž Dítě roku. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen jak a proč tento projekt vznikl, ale i jak se soutěže můžete zúčastnit. A samozřejmě vám prozradíme i to, o jaké ceny se hraje. Chybět nebude ani rozhovor s organizátory celé akce. Příjemné čtení.

Projekt Dítě roku

Projekt Dítě roku byl spuštěn již v roce 2002, a to díky dvěma nadšencům, kteří uspořádali webovou fotosoutěž. Jedná se o nekomerční projekt, jehož cílem je přinést zábavu dětem i rodičům. Na webu naleznou totiž nejen soutěž o dítě roku, ale i množství článků o novinkách na trhu, tipy na výlety a mnohé další. Také se zde mohou vzájemně „potkávat“ a komunikovat spolu. A nechybí ani další soutěže, kterých se čtenáři mohou zúčastnit. A ještě pro doplnění: v současné době je zaregistrováno téměř 7 tisíc dětí, a to ve věku 1 – 13 let.

Vše podstatné o soutěži

Nová soutěž začíná vždy od vyhlášení vítězů předchozího ročníku, které se koná v březnu a trvá celý rok. Na přelomu každého měsíce se vyhodnocuje počet hlasů a deset soutěžících s nejvyšším počtem (tzv. Top 10) postupuje do velkého finále. Všechny děti samozřejmě mohou pokračovat v soutěži. A aby to bylo spravedlivé a každý měl stejnou šanci, do nového měsíce vstupují všichni soutěžící s vynulovaným účtem.

Z Top 10 je vybráno 10 dětí, které hrají o titul Dítě roku. Fajn je, že dítě nikdo nehodnotí, prostě vyhraje to, které obdrželo ve finále největší počet hlasů. Výherci získávají diplomy a hodnotné ceny (například hry, oblečení, elektroniku), a to od partnerů projektu.

Jak se soutěže zúčastnit

Každý soutěžící, respektive jeho rodič musí na stránkách projektu nejdříve vyplnit registrační formulář. Poté si vytvoří účet, na který vloží fotografie dítěte. Podmínkou je, že se musí jednat skutečně o dítě, tedy maximálně do 18 let věku. I fotografie musí splňovat určitá kritéria – obličej dítěte by měl být lehce rozpoznatelný, dítě musí být oblečené a fotografie samozřejmě nesmí být žádným způsobem vulgární (dvě poslední podmínky snad ani není třeba zdůrazňovat, ty jsou pro rodiče zpravidla naprosto samozřejmé).

Pak přichází na řadu hlasování pro tu kterou fotografii. Je to velmi jednoduché a dokonce není třeba se ani na stránkách projektu registrovat (i když v tomto případě má pak hodnocení jinou váhu než v případě, že jste zaregistrováni). A jak to funguje? Vybere se fotografie dítěte, která vás nejvíce oslovila (můžete jich vybrat až 5) a hlasujete. Nejkrásnější fotografii dáte 5 bodů, další 4 atd. Hlasovat je možné i pomocí SMS.
Z výše uvedeného je tedy jasné, že o dítěti roku hlasují návštěvníci stránek Dítě roku, nikoliv porota.

A na závěr slíbený rozhovor s organizátory projektu:

Co bylo hlavním impulsem pro vznik projektu Dítě roku?

Hlavním impulzem, přibližně v roce 2000, byla myšlenka nabídnout něco, co na internetu není. A zjistili jsme, že chybí projekty pro děti. Kromě jednoho povedeného a hezkého serveru, který běží dodnes, pro děti neexistovalo nic. Proto tato soutěž vznikla. Původně byla součástí dětského serveru child.cz a potom se přesunula na samostatnou doménu diteroku.eu.

Dítě roku je největší soutěž tohoto typu. Proč je podle vás tato soutěž mezi rodiči tolik oblíbená?

Snad proto, že je zadarmo? Výhoda soutěže totiž spočívá v tom, že rodiče nic nestojí a ještě mohou něco vyhrát. I přesto, že se nejedná o komerční projekt a je nevýdělečný, hodláme v něm pokračovat. Mimo jiné proto, že je v něm momentálně registrováno přes 7 200 aktivovaných soutěžních účtů.

Co dalšího zajímavého nabízíte rodičům a dalším návštěvníkům webu Dítě roku?

Kromě možnosti soutěžit v hlavní soutěži se mohou návštěvníci zapojit také do doplňkových soutěží či si přečíst články laděné tématicky pro rodiny s dětmi. A pokud chtějí, mohou se od nás dostat i na soutěž zvireroku.cz a dětský server child.cz, kde je přes 40 000 článků a naleznou zde i další naše projekty. Momentálně také s e-shopem dobrej-kup.cz domlouváme možnost získat slevu na nákup pro všechny, kdo jsou na diteroku.eu registrováni.

Máte nějaké plány či sny, týkající se soutěže do budoucna?

Ano máme. Jednou věcí je zmodernizovat design, služby a vůbec celý systém. Rádi bychom, aby se komfortněji ovládal. Také bychom chtěli podpořit komunikaci mezi maminkami, protože jak jsme zjistili, některé se vzájemně znají z porodnice. A samozřejmě dohodnout se s více firmami na spolupráci, aby mohlo být oceněno více dětí a výhry byly zajímavější.
Nakonec bychom vás ještě chtěli požádat o speciální pozvánku k účasti v soutěži pro čtenáře webového magazínu JáRodič.cz.

Prostě a jednoduše: Milí rodiče, přihlaste své dítě a sami uvidíte. I kdybyste nevyhráli, vždy se můžete zúčastnit oficiálního předávání cen, které každý rok probíhá formou celoodpolední akce pro děti, a to v některém z obchodních center v Praze. Vyhlášení letošního ročníku se bude konat na speciálním místě. A když zrovna neuspějete při hlasování, přihlaste se alespoň do některé z našich jednorázových soutěží o ceny, které věnují naši partneři. Můžete to zkoušet zas a znovu. A jako přidanou hodnotu vám můžeme nabídnout informace z první ruky, a to nejen o třech nových projektech, které připravujeme speciálně pro rodiny.

Děkujeme za rozhovor.

O průběhu celé soutěže vás samozřejmě budeme pravidelně informovat i na stránkách JáRodič.cz. Aby vám z ní nic důležitého neuniklo.

Leave a Reply

Přejít nahoru