2011 20.01

Tajemství tří zámeckých věží

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Mníšecký zámek dětem poodhalí tajemství tří zámeckých věží,
dospělí se potěší první republikou

O tomto víkendu je na zámku Mníšku pod Brdy opět připraven program pro děti i dospělé. Prohlídky Tři věže s výtvarným ateliérem jsou určeny hlavně dětem od 3 do 9 let, ale zajímat budou i vás starší.

Máte děti a rádi byste s nimi někam vyrazili? Chcete, aby se dobře pobavily a přitom se i něco zajímavého dozvěděly? Vezměte je na prohlídku zámeckých pokojů na mníšecký zámek. Pokud vás láká první republika, tak i vy si přijdete na své.
Prohlídky pro děti s názvem Tři věže začínají v 10.15 hodin a pokračují vždy po hodině. Poslední prohlídka začíná v 15. 15 hodin a nemusíte se bát, že se budou děti nudit. Jak už sám název napovídá, půjdeme po stopách zámeckých věží, které jsou jenom tři. V jednom rohu nám věž chybí a už dlouho se lidé pídili po tom, proč tomu tak je. Postupně vzniklo hned několik teorií, které se snažily historii objasnit.

Čeká na vás čert Brdík, který ve svých pařátech drží čtvrtou zámeckou věž i anděl, který zatím nemá jméno. A právě vy ho můžete vymyslet!
„Soutěž o jméno anděla začala během adventu v loňském roce a potrvá do Velikonoc, kdy otevřeme naši modrou schránku a vybereme to nejhezčí jméno pro loutku anděla, kterou pro zámek vyrobila akademická malířka Dagmar Renertová z Řevnic,“ říká zástupkyně kastelánky Lenka Pružinská. „Nakonec možná zjistíme, že anděl je dívka, protože děti často trvají na jméně pro holčičku andělku.“
Výtvarný ateliér začíná před jedenáctou hodinou a trvá do 16.00 hodin a malí výtvarníci si tu vyrobí hezkou památku na návštěvu zámku. Zvládnou to i malé děti a ozdobený obrázek zámku si můžou pověsit doma na zeď.

Nechybí samozřejmě ani klasické prohlídky věnované dospělým. Vyberte si ze dvou okruhů. První okruh odkrývá život v reprezentativní části zámku, kde najdete kapli sv. Serváce s obrazem Karla Škréty. Na druhém okruhu poodhalíte soukromý život početné rodiny Theodoricha Kasty. Nahlédněte do jejich ložnic, koupelen i dětského pokoje. Možná si budete myslet, jako většina našich návštěvníků, že se Kastovi každou chvíli vrátí do svého domova. Otevřeno bez nutnosti objednání je každý víkend od 10.00 do 16.00. Během týdne nás můžete navštívit, když se objednáte na tel.: 318 590 261. Aktuální informace najdete na adrese www.zamek-mnisek.cz

Program na zámku – otevřeno od 10.00 do 16.00 hod.

Sobota 22. ledna – prohlídky pro dospělé,
pro děti prohlídka s názvem TŘI VĚŽE s výtvarným ateliérem
Neděle 23. ledna – prohlídky pro dospělé,
pro děti prohlídka s názvem TŘI VĚŽE s výtvarným ateliérem


Napsala: J. Digrinová, kastelán zámku Mníšek pod Brdy
Tel.: 318 590 261

Publikoval(a) (188) 
Štítky: , , , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat