2010 16.02

Technika: pozitiv x negativ

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Velkou čtvrtku formátu A3 přeložíme na půlku. Na první polovinu nakreslíme klovatinou jakýkoli libovolný obrázek. Po zaschnutí klovatiny můžeme pro lepší vzhled do obrázku vyrýt jehlou různé znaky, nebo ho jen tak poškrábat. Poté vezmeme olejovou barvu podle vlastního estetického vkusu a houbičkou nebo hadříkem přetřeme obrázek. Máme tak hotový pozitiv. Negativ vytvoříme téměř stejným postupem – jen s tím rozdílem, že to, co je na pozitivu nakreslené klovatinou zůstane nepokreslené, a to, co je na pevním obrázku volné, tak na druhém pokreslíme klovatinou. Vyjdou nám pak krásné obrázky velice pěknou netradiční technikou. Vhodné pro děti od 5 let.
Michael Novotný, učitel MŠ

Publikoval(a) (4 927) 
Štítky: , , , ,
2 komentářů k “Technika: pozitiv x negativ

  1. Veronika

    oprava: tedy pokud děláme “negativ” stejným způsobem jak je popsán zezačátku,vyjde zas “pozitiv”…nevím jak to jinak formulovat,snad to někdo pochopí a proadí.

  2. Veronika

    Nevím,ale nějak jsem postup nepochopila…pokud “pozitiv” děláme stejným způsobem,bude to zas “pozitiv” nevím jak docílit toho,aby na druhém obrázku bylo nakreslení obráceně.

Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat