2010 27.08

Užijte si babí léto s Dětmi bez hranic

Předškoláci – omalovánky, pracovní listy | Magazín pro učitelky i rodiče, předškolní a mimoškolní vzdělávání. Aktivity, náměty pro dospěláky a děti v mateřské školce, škole.

Pomalu, ale jistě, se nám blíží konec letních prázdnin. Děti školou povinné si opět chystají aktovky pro úspěšný vstup do nového školního roku a veselé prázdninové zážitky už brzy zůstanou jen krásnou vzpomínkou.

Ale i přes to, že je načase se pomalu vrátit od babiček a od moře a i prima letní tábory už většinou končí, není potřeba se zavřít doma v pokojíčku a čekat, až přijdou první podzimní plýskanice. Občanské sdružení Děti bez hranic nabízí dětem skvělou možnost užít si naplno poslední prázdninový víkend. „Přichystali jsme pro malé i velké děti naši tradiční víkendovku v Praze zvanou Babí léto bez hranic. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, protože díky ní mají možnost znovu vidět své nové kamarády a vedoucí, které poznaly na našich táborech.“, řekl nám předseda sdružení Josef Valter. A jaký program děti letos čeká? „Každoročně spojujeme akci s nějakým zajímavým celodenním výletem. Vloni jsme například byli v Berouně v medvědáriu a v Koněpruských jeskyních. Letos nás čeká pražská zoologická zahrada, která při každé návštěvě nabídne vždy něco nového, a kde návštěvu spojíme s komentovaným krmením zvířat a soutěžemi se zootématem. Mezi dětmi je ale nejoblíbenější večerní opékání buřtíků a přenocování u řeky na Libeňském ostrově. Neděle pak tradičně patří lanovému centru, které je hned vedle klubovny, a tak by byl hřích ho nevyužít.“, doplnil Josef Valter.

Co k tomu dodat? I v Praze se dá strávit příjemný víkend v kontaktu s přírodou. Více informací o akci Babí léto bez hranic najdete na webových stránkách www.detibezhranic.cz v sekci Víkendovky. Ještě je pár míst volných. A tak ten, kdo se ještě nechce podat chmurům z blížícího se příchodu školy, má šanci užít si ještě jeden veselý prázdninový víkend s Dětmi bez hranic.

Publikoval(a) (547) 
Štítky: , ,
Leave a Reply


im
2007-2024 Předškoláci - Pedagogický magazín - rozvoj a výchova dětí, ISSN 1804-3615 (single)
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o. | Info pro uživatele: sběr a využití dat